Храна за риби - "KOI"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот doubledTSI » Пет 01 апр 2011 11:03


http://www.petshop1.com/prod.php?id=427
тази ще е. Хляб и тестени изделия с мая и набухватели не се препоръчват за ежедневно хранене. Маята и набухвателите в хляба надуват и убиват рибите. Аз лятно време изхвърлям комарниците в езерото. Наблюдавам ги, че и пасат водорасли, но не закачат водните лилии.




Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот Adnan » Пет 01 апр 2011 12:15


Щом е риба няма как да откаже на "КЮСПЕ" който ходи на риба знае какво е.
Няма как да не я ядат виждал съм как даже и бяла риба идва на миризмата на кюспето.


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот Peterman » Пет 01 апр 2011 12:27


И аз съм за царевица, житце и от време на време глезене с червеи!!!


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот AmW » Пет 01 апр 2011 12:35


doubledTSI написа:...



Аз давам по 110-130лв на месец за храна на кучето... така, че 20лв за храна на риби които искаш да развъждаш не ми се струва много :)
Попитай в някой от рибарските сайтове, може да има по запознати с тези рибки :)


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот apa6o » Пет 01 апр 2011 12:47


Бе хора, това е шаран вярно, ама специфичните му цветове се дължат на точно определена диета. Все едно да вземеш да си храниш децата с трева и шума, понеже стават за ядене егати mhihi


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот Adnan » Пет 01 апр 2011 12:51


apa6o написа:Бе хора, това е шаран вярно, ама специфичните му цветове се дължат на точно определена диета. Все едно да вземеш да си храниш децата с трева и шума, понеже стават за ядене егати mhihi

Той човека си каза, че му идва в повече, и всеки се юурна на алтернативи.


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот kristianatanasov » Пет 01 апр 2011 13:03


apa6o написа:Бе хора, това е шаран вярно, ама специфичните му цветове се дължат на точно определена диета.

Не е точно така....ако ядеме само черен боб...да не станеме негри :mrgreen:
На Овчарица се ловят такива шарани,а там едва ли някой се грижи за диетата им.
То не е казано колегата да им замени изцяло храната със зърнени култури...но едно 10-15 дни в месеца може да им дава алтернативна по евтина храна....
Имам познат държи язовирче и гледа риба за продаване-шаран,амур,толсолб-храни ги със смес от зърнени растения-царевица,грах,жито и др.И там по мои наблюдения грахта изчезва първа....чак като изедът граха и тогава рибите започват да ядът другите зърна :shock граха много се подценява дори и от риболовците в България,а на него в чужбина хората пердашат егати шараните и амурите..Така че колегата може да пробва-да хвърли една шепа да види как ще реагират рибоците...Щом ядът водораслите значи рибите имат нужда и от разтителна храна..а не само оцветена и гранулирана.


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот doubledTSI » Пет 01 апр 2011 13:12


големите разфасофки с храна са на добра цена. 20 000 мл за 112 лв http://www.petshop1.com/prod.php?id=422 така съм съгласен. Но за 300 гр. да давам по 10 лв. няма да стане ...


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот apa6o » Пет 01 апр 2011 13:27


kristianatanasov написа:Не е точно така...

Айде земи да се образоваш по темата и тогава се обяснявай mhihi Рибите КОИ с промяна в диетата им се сменя цвета-всеки може да си харесва рибките в определен цвят и да си ги храни както си иска напрактика, но в Япония отглеждането им е цяла наука и не е като да ги хранят с каквото им падне. Тук идеята е да имаш красива езерна риба, а не да отглеждаш риболовен трофей, ето защо ще искаш хубави шарки, а това значи специална диетааа... До тук май трябва да си разбрал колко малко по темата е твоя приятел рибовъд за хранителни нужди, а?
Рибата КОИ се отглежда не за храна, ми за излагане на показ, за красота... Я иди дай съвет на някой кучкар с изложбени екземпляри да почне да им дава хлебец и бульончета и да видиш как ше те изгледа :No та тука случая е същия :wink:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот kris11 » Пет 01 апр 2011 17:48


1 месомелачка -по яка и нощен лов с арбалет на помияри и котки.
Безплатна доставка :mrgreen:


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот kristianatanasov » Вто 05 апр 2011 14:36


apa6o написа:Айде земи да се образоваш по темата и тогава се обяснявай mhihi

Щом казваш...... :D


evgenienduro
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот evgenienduro » Чет 28 апр 2011 21:32


Хора, нов съм във форума, но не съм съвсем бос в отглеждането на японския брокатен шаран по-известен като "nishikigoi"
Без да засягам никой ще кажа, че по-горе изчетох доста постове с абсурдна информация.
Окраската на японският шаран се дължи главно на храната и слънчевата светлина.
Хранене с хляб, кюспе, фуражи и т.н. са абсолютно безмислени.Дори вредни. Всеки може да ги гледа както иска, но да не очаква и големи резултати.
Аз отглеждам тези риби от няколко години и по метода "проба-грешка" се научих на много неща.

Важен е обемът на водоема и филтрацията / а оттам и качествата на водата/

Аз храня рибите си с немска храна, подсилваща цветовете. Един чувал /5л/ струва 60лв. С него храня около 100 риби почти един сезон.
Хранил съм и с други храни, известни по нашите пазари, но както каза и колегата, създал темата - много е скъпо.
Качествена храна трябва.
През летните сезони може да се дават и настъргани марули, краставици, пъпеш ябълки!
С червеите трябва много да се внимава и да не се дават често. Преди хранене с червеи, трябва няколко дни да се държат в празен буркан, за да се очистят от пръстта в телата си.

На някои може да му се стори смешно, но след като съм дал една заплата за рибки смятам, че е редно и да се грижа за тях както трябва
Има един форум, в който надълго и нашироко се обсъждат проблемите свързани с градинките езера. Потърсете

Поздрави


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот doubledTSI » Пет 20 май 2011 18:55


Някой знае ли кога хвърлят хайвера ... Водата е 18* и не смея да чистя езерото. Само филтъра. Има водорасли и съм хвърлил клонки за да полепне хайвера и да го отделя за да не го хапнат ....


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот Ludia » Съб 21 май 2011 17:17


doubledTSI написа:Някой знае ли кога хвърлят хайвера ... Водата е 18* и не смея да чистя езерото. Само филтъра. Има водорасли и съм хвърлил клонки за да полепне хайвера и да го отделя за да не го хапнат ....

моите наблюдения в/у водоем със шарани със същата темп на водата премерена днес, е че вече се ориентират. За КОИ не знам. Но им трябва механична помощ при отделянето на хайвера - тръстика, полегат бряг, водна растителност. Ако няма условията няма да хвърлят. Това при шарана де. А дори и да хвърлят твоите КОИ да не мислиш, че ще се излюпи нещо от него ?!


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Храна за риби - "KOI"

Мнениеот doubledTSI » Съб 21 май 2011 19:00


Ludia написа:
doubledTSI написа:Някой знае ли кога хвърлят хайвера ... Водата е 18* и не смея да чистя езерото. Само филтъра. Има водорасли и съм хвърлил клонки за да полепне хайвера и да го отделя за да не го хапнат ....

моите наблюдения в/у водоем със шарани със същата темп на водата премерена днес, е че вече се ориентират. За КОИ не знам. Но им трябва механична помощ при отделянето на хайвера - тръстика, полегат бряг, водна растителност. Ако няма условията няма да хвърлят. Това при шарана де. А дори и да хвърлят твоите КОИ да не мислиш, че ще се излюпи нещо от него ?!

Имат условия. И ще се излюпят. Съсед със същите КОИ миналата година излюпи над 100 рибки, но ги отдели за да не ги хапнат. Сега вече са малки на 1 година .... Сега по неговите стъпки чакам и мойте ...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта