Акции срещу дебилията и администрацията

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Kaizer Soze » Вто 14 юни 2011 18:35


Прави сте...

Има още много теми и нищо няма да се случи лесно.

Само че, тука ни прочетоха близо 90К човека. Много от тях мислят като нас. Това е страшна сила - днес ще променим едно малко нещо, утре - друго. Това е страхотна промяна.

Трябва да се радваме на малките си победи и те да стимулират още нови хора.

Дадохте ми идея и направих във Фейса Група за натиск - в България няма граждански сдружения, които да се борят за правата си. Ако от това излезе нещо добро - супер, то ще се дължи на нашата упоритост и инат :lol:

http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D1%8A%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/152102414861169?sk=wall

Борете се, пропагандирайте - едва ли ще ви отнеме повече от 10 минути седмично. Може някой ден да се поздравим с нещо голямо и добро... :D

P.S. Моля, не превръщайте темата в политическа - тя изначало не е такава. Обществото и неговото състояние не зависят от политиците а от гражданите!




Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот heimdal » Сря 15 юни 2011 0:21


Има "граждански сдружения" но те са с определена цел...и служат на определени интереси.
Същото е и с фондациите :) Вече са колкото на всички европейски държави накуп :)


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Ljubon » Сря 15 юни 2011 1:02


:) Аз пък почиствам дървета и фасади от обяви и реклами.
От доста време започна масово забиване на рекламни листове по уличните дървета в София, нещо незаконно и изключително грозно. Могат да се видят както малки бележки, така и формат А4, че и по-големи. Общинските служители нехаят, въпреки че по телефона на рекламата може да се стигне до собственика й и той да бъде санкциониран, защото за това са предвидени солени глоби. Прави ми впечатление, че на едни и същи хора рекламите са накичени из цяла София. Даже някои се катерят нощно време със стълби, за да ги закачат нависоко и по-трудно да се махат.
Всеки един от нас може да помогне. Ако видиш реклама, закачена на дърво, просто се пресегни и я махни. Отнема няколко секунди... :да:
А видиш ли някой келеш да лепи ... знаеш какво да направиш! :beat_butt2
Нека обединим усилията си за един по-чист и приятен за живеене град! :D
Иначе санкции има, но само на хартия:
Наредба за преместваемите обекти, за рекламните, информационни и монументално-декоративни елементи и за рекламната дейност на територията на Столична община
8.За поставяне на фирмена информационно - указателна табела -глоба от 100 до 5 000 лв. за физически лица и имуществена санкция от 1 000 до 50 000 лв. за юридически лица;
Няма сила, която да накара чиновника да си свърши работата. Че защо да се напряга излишно, като и така си получава заплатата... death


Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот heimdal » Сря 15 юни 2011 8:38


Някой да е чул/видял отчет къде отиват парите от винетки (междуградски пътища), данъци мпс (пътища на територия на града), синя зона (разкриване и уреждане на паркоместа, поддръжка на зелени площи ЕВЕНТУАЛНО).
Нормално ли е автомобил за принудително преместване да изхвърля сажди като МАЗ от 70-те години невидял ремонт ? Кой ни пази от пазачите ...това се отнася и за полиция и за всякакви правоприлагащи организации..
Гиньо Ганев ли ? Дето излиза един път в годината по някакъв МАЛОВАЖЕН въпрос да отчете дейност.
Г-да юристите тук да кажат колко закона противоречат на конституцията ?! Колко наредби по закони...
Банааааниииии ...

Да поясня - това по-горе повечето е по въпроса с смрадта която излиза от ауспуха на ДОРИ СРАВНИТЕЛНО НОВИ И МОДЕРНИ АВТОМОБИЛИ! Става дума за по-чист въздух, асоциацията е от темата с паркове и градинки ..

Сутринта за пореден път трябваше да се разправям с "кучкари" извели кучетата на детската площадка ...
Култура ли ...


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот ALESYZ » Сря 15 юни 2011 9:06


Цитирам от клипа....Ние не сме слънце, не можем да огреем на всякъде...... А къде изобщо огрявате? Колко му е общината да приема завишение на санкциите за подобни нарушения и да ги фиксира, примерно, 1000 лв. Спреш или влезеш, 1000 лв. Какво е това сега, от 100 до 5000 лв.? Кой преценява тук? Се си мисля, че ако тия дето влизат там знаят, че ще ядат пилата с 1000 лв., ама наистина, няма да влязат, каквито и да са. Но просто някой не си върши работата и да ви кажа, по-страшното е това. Не са страшни тия, дето влизат в парка, а тия, дето им позволяват да го правят.


free_hard
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 15 дек 2009 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот free_hard » Сря 15 юни 2011 15:54


Браво колега! Да си жив и здрав! :applause:


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот R@do » Сря 15 юни 2011 16:36


Предлагам сега всички тук хвалебствени слова към колегата, да ги материализираме към инициализираната подписка за издигане на кандидарурата му за кмет! heavy metal zork


danipolice
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сандански

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот danipolice » Чет 16 юни 2011 19:33


Мога да кажа само, че се срамувам и от една страна и гордея от друга с българския дебилизъм и чувство за безнаказаност на българина,както и необходимостта колегите ми да земат да си вършат работата само тогава когато се намеси ТВ..... нямам думи!!!! scare :beat_butt2 :063: :deal


PoloBeP
Мнения: 67
Регистриран на: Вто 29 юли 2008 21:34
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот PoloBeP » Пет 17 юни 2011 10:34


Дори и да има глоби те едва ли се плащат... Няма такава наглост, същите пернати едва ли биха минавали така по алеите в English Garden на Мюнхен. Но каквото и да лаем тук, хората които посещават такива заведения с коли едва ли ще се засрамят от постъпките си. Но сигурно ще мислят по друг начин ако са от другата страна и те са тези хора с колелета и деца с колички минаващи по алеята...


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот radi_nrj » Пет 17 юни 2011 11:41


Мисля да инвестирам в една камера за кола за да покажа как полицаите не искат да си вършат работата. За последните 24 часа бях свидетел на обратен завой и завой наляво през двойна непрекъсната линия и 2-те нарушения бяха извършени буквално пред очите на патрулни полицаи без да предизвикат никаква реакция у тях.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот K » Пон 20 юни 2011 13:24


Последните два-три дни минавам по въпросната алея. Никакъв помен от репортажа по бтв, от приказките на КАТ. Колите си се движат спокойно, паркирали навсякъде.


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Kaizer Soze » Пон 20 юни 2011 15:08


Не може да бъде!!! :lol:

Понеже бях писал и на мейла на КАТ, че в парка пак е пълно с коли и точно преди 3 минути ми се обадиха от Центъра за Градска мобилност.

Благодариха за съдействието и ме поканиха на среща, за да ми покажат мерките, които взимат и плановете им за очистване на парка.

И така в сряда, 22 юни, в 8 сутринта съм на среща господата от КАТ и центъра за градска мобилност. Понеже съм добър в бизнес планирането ще се опитам да им направя планче, как да се справят с проблема - дано се вслушат в него.

Явно властите са притиснати, защото за първи път наблюдавам у тях такава комуникативност и желание за сътрудничество с гражданите.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Vizor » Пон 20 юни 2011 16:31


Явно понякога проблема просто не е в администрацията, а в нас.. Просто явно и те не знаят какво да правят... Ще кажеш после какво се е случило на срещата..


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот group® » Пон 20 юни 2011 16:36


Ако Кайзера няма против, можем да използваме темата всеки да показва случаи, в които са предприети някакви мерки с/у 'безумията', които ни обкръжават.

Ще пусна отговор на мой имейл към Центъра за градска мобилност относно една кола от Контрол на градски транспорт, която беше паркира на спирка, като половината от нея беше в тревна площ на парк (парка Мир и дружба в Студ. град - спирката с/у пощата), а хората слизаха на булеварда, защото тротоара беше зает. Всичко това под погледа на полицай, който се скри щом започнах да правя снимки, а шофьора беше толкова нагъл, че едва се размина с шамарите.Снимките ги нямам сега, но на тях се вижда номера на колата и как дебилно е спряла.
Това не ни е най-големия проблем, но ми писна контролните органи да не спазват правилата. Смятам да продължа със снимките и мейлите :)

ЦЕНТЪР ЗА ГРАДСКА МОБИЛНОСТ - ЕООД

Изх.№ 119/26.04.2011


УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ГАНЧЕВ,

По повод Ваша жалба вх. №119/25.03.2011 год., подадена по електронната поща, Ви уведомявам за следното:
Повдигнатия от Вас въпрос е напълно основателен.Взето е писмено обяснение от служителя,управлявал посоченото моторно превозно средство.В него той изяснява,че е повикан за съдействие от контролния апарат,но в същото време признава грешката си за неправилното паркиране на колата.
Ръководството на „Център за градска мобилност”ЕООД взима под внимание подадения от Вас сигнал и Ви уверява,че служителят е наказан по Вътрешни правила за работната заплата.
Благодаря Ви за проявената гражданска позиция.


УПРАВИТЕЛ:......./п/..........
/ИНЖ. Н. КОСТОВ/


Колко са го глобили действително, не знам.
Но при достатъчен брой оплаквания, снимки и шум, ще си размърдат гъзовете.
Иначе преди редовно спираха така в парка, но оттогава (3 месеца някъде) не съм ги виждал. Може и да има файда :)


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Една акция срещу дебилията и администрацията

Мнениеот Kaizer Soze » Пон 20 юни 2011 18:17


group® написа:Ако Кайзера няма против...)


Напротив, темата е точно за такива случаи и аз ти благодаря. Просто е супер, че си ги хванал в крачка и си похарчил време и усилия за да им пишеш!

Ако искаме да живеем в нормално общество, трябва да положим усилия за него!

:bowdown :applause:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: apolon78, Google [Bot] и 78 госта