Аборт

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции

Аборт?

Одобрявам
9
45%
Не одобрявам
11
55%
 
Общо гласове: 20
Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Аборт

Мнениеот calm » Сря 15 юни 2011 0:26


Попаднах на една статия: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3885233 И ще си позволя да цитирам част от нея "Малко известен факт е, че от легализирането на абортите в Народна република България през 1956 година досега чрез тях са премахнати над 6 000 000 неродени български деца." 6 000 000 Яка цифра!
И се замислих...
На бързо изплува образа на дъщеря ми, времето прекарано с нея, белите които е правила, жаждата с която попива всичко случващо се около нея, мига в който я взех на ръце, както и мига в който разбрах за нейното съществуване. (Тук могат да ме разберат само хора вкусили от това щастие.) Не бяхме планували дете, но когато направихме тест и той се оказа положителен(тогава все още не бяхме женени) леко ми "омекнаха капачките". Бяхме на квартира, нямахме свястна работа и двамата. В първите дни просто не можех да си намеря място от притеснения за бъдещето. Отидохме на лекар, който потвърди. Жена ми ми показа снимка от ехографа, посочи едно тъмно петно и каза "Това е!". Внезапно ме обзе състояние на радост и възбуда. Сълзи, сополи... от "море от любов" могат само да завиждат. Мисълтта ми е, че при неясното и несигурно настояще и бъдеще, ние поехме отговорността да се превърнем в родители. За аборт лично аз не съм и помислял. Не, че нямаше как да си пилеем времето, но както казах първо това е Дар, второ отговорност. За три години и половина стаж mhihi като родители се справихме с доста неща, и смея да твърдя за сега добре.
С жена ми сме си говорили и за второ дете, и въпреки, че винаги съм го желал, моето мнение е било, че в тия времена е по- добре едно, на което да отделиш всичките си любов, внимание и средства, за да може да израстне и живее в среда предоставяща му перспектива.
Но живота си е живот и само той знае какво ще ти предложи.
Преди два месеца разбрахме, че "смисъла на живота" ще ни се разкрие за втори път.(леле, как го казах :) )И ние за втори път сме готови да приемем този дар и отговорност.

До тука излезе малко дълго...
Когато видя цифрата от статията и се сетя за оправданията на мои познати, включително сестра ми, някак си ми става кофти. Питам се кой ти дава право да решиш дали един човек ше се пръкне на този свят или ще го лишиш от първа глътка въздух, първи лъч светлина? Това са 6 000 000 неродени деца.

Държа да отбележа, че гореизложеното е лично мое мнение и няма нищо общо, и не подстрекава към участие в акции, секти и други.




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Аборт

Мнениеот milmar » Сря 15 юни 2011 0:36


Споделям написаното от теб , преживявал съм тази радост и тревога 2 пъти .
Но за радост или жалост животът върви в тази посока - на непрекъсната модернизация и цивилизация (може и в кавички понякога) и няма връщане назад .


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Аборт

Мнениеот maxpayne » Сря 15 юни 2011 0:47


calm написа:Когато видя цифрата от статията и се сетя за оправданията на мои познати, включително сестра ми, някак си ми става кофти. Питам се кой ти дава право да решиш дали един човек ше се пръкне на този свят или ще го лишиш от първа глътка въздух, първи лъч светлина? Това са 6 000 000 неродени деца.

Дава ти право фактът, че това дете е твоя отговорност и ти трябва да се грижиш за него, съответно и решението е твое. Щото за някои хора да имаш дете е като да си вземеш куче - уви, реалността е малко по-различна, но страданието остава за децата. Кое мислиш дава право на някого да обрича на мизерия едно неродено дете? Всеки да си се простира според чергата.

От тези 6млн неродени деца 5млн щяха да са в домовете за сираци сега. Ти на живо виждал ли си такъв дом? Щото аз съм.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Аборт

Мнениеот calm » Сря 15 юни 2011 1:05


Според мен грижата е нещо коренно различно от отнемане на възможността за съществуване, а на мизерия обрича главно несериозното отношение на родителите към живота като цяло, за което детето няма никаква вина. И да виждал съм т.н. дом, и... Дай като не живеят в нормални условия да ги избием децата за да не страдат. Ще свършим работа позакъсняла във времето.


Потребителски аватар
airjohn
Мнения: 707
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 19:56
Автомобил: 2020 Skoda Karoq
Двигател:
Местоположение: София

Re: Аборт

Мнениеот airjohn » Сря 15 юни 2011 5:57


В съвремвнния свят човек, ако е отговорен не създава дете за което не е готов да се грижи.Всякакви оправдания са неуместни при нивото на контрацептивите.Така че отговорността се поема далеч по рано от момента на констатиране на бременността.Всичко останало са оправдания за гузна съвест.Аз съм против абортите като средство за контрацепция, а също така и за закриване на домовете за изоставени деца (при живи биологични родители-безхаберници).Не може всички останали да поемаме чужда вина и отговорност.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Аборт

Мнениеот radi_nrj » Сря 15 юни 2011 7:12


Абе това е много разтеглива тема. Моя приятелка забременя в много неподходящ момент и направи аборт.
Сега вече гледа 2 деца - проблем?

Като цяло е най-добре да не се стига до там ама всеки трябва да има право на избор когато се спука гумата или нещо хапчетата не подействат (знам случай на забременяла жена, която взима противозачатъчни).


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Аборт

Мнениеот niks76 » Сря 15 юни 2011 7:20


много спорен казус и принципно съм против -въпрос на личен избор..............


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9891
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Аборт

Мнениеот group® » Сря 15 юни 2011 7:28


niks76 написа:въпрос на личен избор..............

И какъв е смисъла това да се бистри тук?!
Освен да стане като в предаването Сблъсък - страсти, спорене, надвикване, емоции ...
Няма нужда.

пп. vwclub.bg не е faceebook.com!!!


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19577
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Аборт

Мнениеот radotom » Сря 15 юни 2011 7:29


radi_nrj написа:... всеки трябва да има право на избор ...

За протокола - с 2 деца съм ;)



ааа... Галин мноо бръз :Mr Green Fun
Сорри, не видях



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта