Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kiko
Мнения: 799
Регистриран на: Чет 30 ное 2006 14:30
Автомобил:
Двигател:

Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот kiko » Нед 04 сеп 2011 23:17


Сигурно хората ,които са на държавна работа ще ме разпънат на кръст,но въпроса ми е по-скоро към останалите.Преди малко си говорихме с един доста амбициозен млад човек ,започнал бизнес ,който ми сподели ,че тази година многобройните неработни дни около многобройните празници просто са го съсипали.Работи с чужденци -някаква посредническа дейност по търговията (посредник на фирми от Турция,които пласират стоки за Евросъюза)и почти ежемесечното няколкодневно неработене на институции,банки и т.н. среща изключително остро неразбиране от чуждите партньори и общо взето се насочват към подобни румънски фирми...Писна ми ,вика,да чувам на различни езици-е пак ли не работите...
тази седмица пак 2 неработни дни(в месеца има още)-на мен лично и на хора около мен-,,самоосигуряващи се'' ни се работи,но има официален стоп...не е същото като да работиш в събота или в истински работен ден-щем не щем 2 дена няма да работим-няма никакво природно бедствие или война ,но ние ще жулим биричка ,ще мааме пържоли,лениво ще онанираме...в понеделник...
Празника трябва да се уважи,но може поне до обед институциите да работят...
Други казват ,че така се стимулира туризма и потреблението-вярно е -повечето ми познати стимулират туризма на Гърция в момента...
Хората на държавна работа се радват,на някои в частните фирми им изкарват през г..а или от джоба неработните дни...
Определено се губи ритъма на работа ...нЕ съм ходил по чужбината ,но и там ли е така...Нали сме част от европейската икономика-поне малко може да сме синхронизирани с тях-сега два дена държавата е затворена.
ей тоя виц, звучи все по-малко като такъв за България:
събота и неделя- естествено -почивни дни
понеделник-почиваме си от почивката-не работим
вторник-готвим се за работната седмица-не работим все още
сряда-работен ден...до обед-началника черпи за рожден ден
четвъртък -почиваме си от работния ден -срядата
петък -кой работи,чакаме почивните дни...




Потребителски аватар
aRoGaNsS
Мнения: 412
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 9:40
Автомобил: Golf 4 TDI GTI
Двигател: 1.9 ARL 2002
Местоположение: Габрово

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот aRoGaNsS » Нед 04 сеп 2011 23:24


Наскоро бяха говорила по ТВ-то,че сме държавата в ЕС с най много почивни дни през годината :drunk според мен няма лошо в почивните дни . .стига всеки да се прави сметката за тях,но да ти кажа има и доста хора които работят и без почивка дори :drinking:


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот nosex » Нед 04 сеп 2011 23:31


Не, добре ми се отразяват. :drunk
П.П. на Запад имат bank holiday, поне 2 пъти у месеца. Тъй че, почиват колкото или повече от нас. :wink:
Да, за 4 дневна работна седмица съм! :beer


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот Winner25 » Нед 04 сеп 2011 23:32


Не знам как е в другите европейски държави, но в Гърция също имат официални празници и не работят. Мой познат работи в английска компания за връщане на данъци и от него знам че има официални празници на англия, заради които и те не работят :) Явно навсякъде си има празници, друг е въпроса дали са колкото нашите :)
Хубавото е че са напълно предвидими - знаят се още от началото на годината, така че който работи с държавни институции, банки и т.н може да си свърши работата 2 дни по рано или евентуално по-късно ако търпи отлагане.
Аз ще работя през "неработните дни" но въпреки това не ме дразнят :)


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот milmar » Нед 04 сеп 2011 23:38


Абе не ми се вярва това да му е проблема на бизнеса :D , просто ми се вижда като поредното оправдание (кривия космос) .
Пък и има начини да се привлекат служители(работници) за почивните дни :D , ако наистина е необходимо .


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот groznika » Нед 04 сеп 2011 23:41


В цял свят хората си празнуват празниците и само тук се опитват да ни изкарат виновни, че видиш ли колко страдала икономиката, света и озоновата дупка от родните почивни дни...
Пляс пляс та дрън! Поинтересувайте се в кои държави колко се почива и ще разберете, че родните статии са обикновени спекулации... Нито почиваме най-маного, нито сме най-мързеливи работници.

В моята работа например няма уикенди, а често няма и официални празници, но такива са условията срещу които съм се подписвал при постъпване и не се оплаквам. Просто се дразня от това, че все ни изкарват най-привилегировани пък всъщност сме си само най-нагазурчени от цяла европа...


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот Layer » Пон 05 сеп 2011 0:26


Winner25 написа:Не знам как е в другите европейски държави, но в Гърция също имат официални празници и не работят.

Гърците са направо ужасни, не стига че почиват по празници ами всеки ден на обят почиват по 4 часа mhihi в вторник работят до два и тем подобни глупости.
там е гадно,направо ужасно според мен.

Winner25 написа:Аз ще работя през "неработните дни" но въпреки това не ме дразнят :)

:да:


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот maxpayne » Пон 05 сеп 2011 0:55


В Белгия доколкото знам когато даден празник се падне неделя ти дават понеделеник неработен, като компенсация. Иначе наистина ние имаме едни от най-мнгогото официални празници в Европа.

В цял свят такива ситуации са решени като предлагаш на съответните дежурни хора двойна надница за въпросните почивни дни. Да наистина банките и държавната администрация не работят, но ти можеш да продължиш да си вършиш работата в голяма степен (с уговорката, че все пак зависи от типа бизнес)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11932
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 05 сеп 2011 1:04


Почивните дни за годината са известни още декември месец на предходната година, поне в повечето случаи. Ето за тая година
Изображение
От тук нататък, много или малко не е редно да се съди, за едни ще са много за други ще са малко. Така са решили умните 240 глави избрани от нас да ни управляват и толкова. Аз съм на график който се изготвя за месец време напред и не ме бърка празник ли е, делник ли е и въпреки това не се дразня от почивните дни.


П.С Имаше една такава приказка "Мое да сме без_делници ама не сме без празници"


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот chefito » Пон 05 сеп 2011 1:19


Изнервят ме на макс. Трябва да се работи и събота и неделя. Никаква почивка. Сериозен съм. Особено ме нервират някакви сливания. Не знам какво им пречи да се почива само в измисления празник. Дразнят ме и отпуските. Разписвам ги понякога и ме побъркват. Всеки иска отпуска. Кой ще ходи на село, кой при леля си, кой бил се преуморил и искал някой и друг ден...НИКАКВА ПОЧИВКАААААА! :banghead:


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот pakumba » Пон 05 сеп 2011 6:17


kiko написа:Сигурно хората ,които са на държавна работа ще ме разпънат на кръст,но въпроса ми е по-скоро към останалите.Преди малко си говорихме с един доста амбициозен млад човек ,започнал бизнес ,който ми сподели ,че тази година многобройните неработни дни около многобройните празници просто са го съсипали.Работи с чужденци -някаква посредническа дейност по търговията (посредник на фирми от Турция,които пласират стоки за Евросъюза)и почти ежемесечното няколкодневно неработене на институции,банки и т.н. среща изключително остро неразбиране от чуждите партньори и общо взето се насочват към подобни румънски фирми...Писна ми ,вика,да чувам на различни езици-е пак ли не работите...
тази седмица пак 2 неработни дни(в месеца има още)-на мен лично и на хора около мен-,,самоосигуряващи се'' ни се работи,но има официален стоп...не е същото като да работиш в събота или в истински работен ден-щем не щем 2 дена няма да работим-няма никакво природно бедствие или война ,но ние ще жулим биричка ,ще мааме пържоли,лениво ще онанираме...в понеделник...
Празника трябва да се уважи,но може поне до обед институциите да работят...
Други казват ,че така се стимулира туризма и потреблението-вярно е -повечето ми познати стимулират туризма на Гърция в момента...
Хората на държавна работа се радват,на някои в частните фирми им изкарват през г..а или от джоба неработните дни...
Определено се губи ритъма на работа ...нЕ съм ходил по чужбината ,но и там ли е така...Нали сме част от европейската икономика-поне малко може да сме синхронизирани с тях-сега два дена държавата е затворена.
ей тоя виц, звучи все по-малко като такъв за България:
събота и неделя- естествено -почивни дни
понеделник-почиваме си от почивката-не работим
вторник-готвим се за работната седмица-не работим все още
сряда-работен ден...до обед-началника черпи за рожден ден
четвъртък -почиваме си от работния ден -срядата
петък -кой работи,чакаме почивните дни...


Ала бала са това, почивните дни му били проблема mhihi А у Францата като бачкат по 7 часа на ден, като имат 42 дни платена отпуска годишно служителите му и като всяка майка задължително всяка сряда й е почивен ден? А като дойде ваканция на учениците и на майката се полага почивка :applause: А колко празници имат и те...
Я гледай тук http://www.deltastock.com/bulgaria/reso ... lidays.asp

ние имаме 14, Фр имат 14, Германия 10, а Румания - 14 като нас. Та дали затова бягали клиентите му eusa
А с Япония никой не иска да работи, само за какви работи почиват
Ден за почит на океаните и икономическия просперитет на морска Япония 18 Юли
Ден за почит към възрастните хора 19 Септември


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот krraynov » Пон 05 сеп 2011 6:26


Абе който не иска да не почива-кви са тея глупости. А банките- имат онлайн банкиране-кво се оплакват някои по-нагоре - банките му пречели че не можел да работи. А те ..другите институции държавните- те и в работно време пак така 'работят'...
И аз като повечето хора - работя на 2 места, и като не ми се почива на празници - си работя, ама не преча на другите да си почиват, и те не ми пречат!


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот Exell » Пон 05 сеп 2011 7:13


От моя гледна точка не ме дразнят :) . От 11 години всяка година работиме както на официални празници , така и съботи и недели. Да си призная даже ми харесват почивните дни през седмицата. Мога да си свърша два пъти повече работа , поради простата причина , че ако в работен ден изминавам 100 км. за 6 часа (в Сф.) в ден като днес го правя за 2-3 часа :) Поздрави и приятна почивка на някои :beer :beer :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот stefan4o » Пон 05 сеп 2011 7:31


Всичко зависи от нагласата и от почивките на... партньора. Съпругата ми работи с държавно раб. време - сутрин от 8 и нещо до към 16:30ч. През Събота и Неделя почиват, по празници също. Аз пък почивах Петък и Събота. Сега нашата аварийна група работим вече Понеделник-Петък и почиваме по празници и уикенди. Така си ми е по-добре - имам повече време за семейството си. Всъщност при мен това е факторът. При нас по празници се заплаща двоен надник :beer


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Дразнят ли ви многото неработни дни по празници

Мнениеот parno » Пон 05 сеп 2011 7:37


никак даже не ме дразнят
много даже ми харесват
тези много амбициозните частници да работят - аз съм работил по празници - стигнал съм до извода че няма смисъл
а и всеки човек има нужда от почивка



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта