Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот pakumba » Пон 26 дек 2011 14:48


Любимата ми темичка. Мисля да си купя тресчотка WERA на 1/4, стига да има. Видях модела им CYCLOPE в Бриколажа и ми паднаха очите, бахти ненормалната тресчотка, върти се навсякъде главата, щрака ужасно начесто, залепва в ръката. Скъпичка е, на 1/2 беше 100тина лв.




Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот Matematiks » Вто 27 дек 2011 9:07


http://www.ebay.co.uk/itm/WERA-05-00350 ... 857wt_1132

Тази ли :041:

МНого добре изглежда facepalm


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот pakumba » Вто 27 дек 2011 9:18


Matematiks написа:http://www.ebay.co.uk/itm/WERA-05-003500-001-Zyklop-8000A-Ratchet-1-4in-Drive-152mm-/320810513217?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item4ab1cbf341#ht_1857wt_1132

Тази ли :041:

МНого добре изглежда facepalm


баш тази, не-нор-мал-на :applause:

Гледах, че за 1/2-рата има дупка в дръжката и към комплекта върви 350 мм удължение за напъване... На 1/4 се надах да има телескопична, ама не познах


Потребителски аватар
genata82
Мнения: 534
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот genata82 » Вто 27 дек 2011 9:54


Интересна тема - аз ползвам за лична употреба гедоре на Форс и съм сравнително доволен. В работата обаче ползвам Belzer и Bahco и особено тия първите нямат трошене - развивал съм какво ли не по една кола с тях и досега няма жертви. Ама струват scare


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот niks76 » Съб 31 дек 2011 0:03


нищо не струват-като се плати веднъж и после е без пари:разхвърляно във времето е по рентабилно да си вземеш качествен инструмент и да не си чупиш ръцете с кашкавалени производства за изложба


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот ktamen » Съб 31 дек 2011 3:30


Баща ми донесе една отверка Стенли преди 30 години от Либия защото с помощта на чук се справяла отлично с бетона без поражения по самата отверка, оттогава многократно е тествана за издръжливост и още си е съвсем цяла. Няколко пъти я губя, но все излиза от някъде в крайна сметка. Веднъж я бяха откраднали, но бащата си я познал след няколко години и си я прибрал.
Клещите на Книпекс наистина са много добри, но в никакъв случай не могат да се сравняват с Факом. Конкретно резачките според мен е най-добре да са някакви от 3лв защото и най-яките като кръцнеш кабел под напрежение и се нащърбват.
Иначе имам доста гаечни ключове останали от дядо ми (фашистки по неговите думи, а не немски) не съм счупил нито един от тях.
Гидория си купих за 25лв и за тези пари съм извънредно доволен.
Имам и един огромен (до 46) раздвижен ключ Made in USSR - напъвал съм го и с 2 метра тръба и не трепва.


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот pakumba » Съб 31 дек 2011 9:42


Stanley се намират лесно и сега в английския ибей. Даже цените им не ми се струват високи, приемливи са.


Потребителски аватар
niviat
Мнения: 332
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 13:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот niviat » Пон 02 яну 2012 23:41


genata82 написа: В работата обаче ползвам Belzer и Bahco и особено тия първите нямат трошене - развивал съм какво ли не по една кола с тях и досега няма жертви. Ама струват scare

Седем години работим с тази марка , нямат равни според мен.


Потребителски аватар
genata82
Мнения: 534
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот genata82 » Вто 03 яну 2012 23:16


niviat написа:
genata82 написа: В работата обаче ползвам Belzer и Bahco и особено тия първите нямат трошене - развивал съм какво ли не по една кола с тях и досега няма жертви. Ама струват scare

Седем години работим с тази марка , нямат равни според мен.


Ами моите са на 5год горе долу, всеки ден се работи с тях с големи железа. Досега не са ме предавали


IRON MAN
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот IRON MAN » Сря 25 яну 2012 23:36


Здравейте колеги,
някой има ли отзиви от тази http://www.hazet.com/en/products/illustrated-list-2011/ марка инструменти?Имат и специални инструменти за VAG.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот joro_kem » Чет 26 яну 2012 8:18


IRON MAN написа:Здравейте колеги,
някой има ли отзиви от тази http://www.hazet.com/en/products/illustrated-list-2011/ марка инструменти?Имат и специални инструменти за VAG.

Hazet произвеждат висок клас конвенционални и специализирани ръчни инструменти. Не вярвам някой, който е работил с такъв инструмент, да изкаже лошо мнение. Цените им обаче си ги бива.


Потребителски аватар
Cern Swiss
Мнения: 397
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот Cern Swiss » Съб 28 яну 2012 13:52


Работя на 90% с "гедорета", гайчни и лули на GEDORE (оригинални), купувани преди 30-тина години от DDR и досега не съм успял да счупя нищо, колкото и зверски да съм напъвал. Другите ми 10% инструменти са разни no-name руски от дълбокия комунизъм (пак поне на 30 год.), които също се държат супер мъжки, но са по-груби и неудобни за работа и ги ползвам само, когато ме е страх да не прецакам инструмента. Е, и от тях не съм чупил още.
Тия Top Master и подобни марки, които се продават масово по големите магазини за инструменти са средно или под средното качество и за любителска работа стават известно време, но за професионално - изобщо. Поне са евтини.
От колеги имам наблюдения, че добри са FACOM, USAG, BETA и RICO, но като цени нямам идея как са.
Някой ползвал ли е гайковерти на BASSO и какви са отзивите?


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот Matematiks » Нед 12 фев 2012 7:56


niks76 написа:нищо не струват-като се плати веднъж и после е без пари:разхвърляно във времето е по рентабилно да си вземеш качествен инструмент и да не си чупиш ръцете с кашкавалени производства за изложба


В България тва не важи. :cry:
На 2 януари ми думнаха телоподаващото на Кемппи,а онзиден дупка в гаража и го няма куфара... :| Книпекси,Виха,Иразола...че и шублера на Мур и Райт с часовника ми беше вътре :cry:

Мамка му и държава :beat_butt2 , писнА ми :banghead:

Имаше един колега,дето има отвертки на Фело.Може ли да каже как се държат все още,че съм се огледал в едно комплектче :evil:

Изображение


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот pakumba » Нед 12 фев 2012 9:49


Matematiks написа:
niks76 написа:нищо не струват-като се плати веднъж и после е без пари:разхвърляно във времето е по рентабилно да си вземеш качествен инструмент и да не си чупиш ръцете с кашкавалени производства за изложба


В България тва не важи. :cry:
На 2 януари ми думнаха телоподаващото на Кемппи,а онзиден дупка в гаража и го няма куфара... :| Книпекси,Виха,Иразола...че и шублера на Мур и Райт с часовника ми беше вътре :cry:

Мамка му и държава :beat_butt2 , писнА ми :banghead:

Имаше един колега,дето има отвертки на Фело.Може ли да каже как се държат все още,че съм се огледал в едно комплектче :evil:

Изображение


не знам какво точно ти трябва, но в бриколаж видях онзи ден комплект на виха 6 или 7 отвертки за 30 и няколко кинта. Е, от ниския клас са за тези пари, това е ясно. Няма еладжийски в комплекта.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инструменти..кой какви е чупил.. и какви не е могъл

Мнениеот Matematiks » Нед 12 фев 2012 11:49


Виха - са им калпави отвертките facepalm на 4 път опред острието беше здраво износено :shock Виж клещите са друга бира :kissy: но пък за клещи има Книпекс,и нищо друго не може да се сравнява с тях 8)

За отвертки признавам-Гедоре,Вера,Белцер/Бахко и май Фело :roll:

Трябва ми нещо дето го купувам и забравям :mrgreen: . Имам лош спомен и от Факом-овските :shock И те се изрониха звездите здраво.Примерно по същото време ползвах същият размер Цета Форм и беше доста по здрава.Абе въобще Факом се излагат доста и не си струват лева вече според мен :D .Виж не мога да кажа същото са УСАГ и Снап-Он :041: но при тях не ме кефи дизайна нещо facepalm



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта