Дължими такси и обслужване при покупка на имот.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Дължими такси и обслужване при покупка на имот.

Мнениеот freestyler911 » Сря 29 фев 2012 19:06


Привет на всички.

Първо уточнявам ,че не това е мястото за обсъждане на тази тема (автомобилен форум), няма да се разсърдя ако темата ми бъде заключена изтрита или бъдя смъмрен.

Въпроса ми е следния.

Ако купувам жилище или друг недвижим имот на стойност 50 000 лева и той е ипотекиран от собственика, какви такси за обслужване се дължат.

Имам предвид ,че плащам тези 50 000 , човека си погася кредита остава му нещичко и на него и аз какво дължа към държавата и към адвокати нотариуси и други такива.

Да кажем ДДС 20% от 50 000 , после такса еди каква си и така натам всички такси актуални към момента .

Споделете ако сте купували скоро имот какво е текущо и се заплаща и какви са сумите или процентите...

Благодаря предварително на всички. Ще съм Ви безкрайно благодарен ако няма излишни коментари и темата се реши в една две страници синтезирана инфо.

Естествено ровя и в чичко Гугъл , но тук винаги съм намирал помощ и ще се радвам да намеря пак.

Със здраве!




Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Дължими такси и обслужване при покупка на имот.

Мнениеот freestyler911 » Сря 29 фев 2012 20:31


http://www.calculator.bg/1/imoti_taksi_danatzi.html

Аз открих това. Калкулатор. Прочетох това-онова мисля че това са до голяма степен данъците и таксите които се дължат.

Допълвайте ако се сетите нещо или както съм питал в началото.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16286
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дължими такси и обслужване при покупка на имот.

Мнениеот Pichaga » Чет 01 мар 2012 9:48


имаш нотарилни такси за покупката, те са върху цената на продажбата
продавача взима от банката удостоверение колко дължи по кредита и ти го дава-виждаш сумата, говориш с банката, как ще стане плащането и кога ще си заличи ипотеката банката
ддс при сделки между физически лица за имот не се дължи
всички такси за предсрочно погасяване, предоговаряне и т.н. на банката са си работа на продавача-ти си се договорил за цена. Но без да минете през банката няма как да стане сделката



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта