За пазаруването онлайн.Задължително с предварителна уговорка

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
VeGa Automotive
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 15:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Военна рампа.
Контакти:

За пазаруването онлайн.Задължително с предварителна уговорка

Мнениеот VeGa Automotive » Сря 29 фев 2012 10:33


Става дума за dimov75
Случая е следния:

dimov75 написа:Заглавие: Качествени Авточасти за всички Фолксваген Маниаци

VeGa Automotive написа:Промоция на АМОРТИСЬОРИ VeGa!
Предни за VW GOLF ІV - 50лв. за брой
Задни за VW GOLF ІV - 42лв. за брой


Предни за VW GOLF ІІІ - 42лв. за брой
Задни за VW GOLF ІІІ - 36лв. за брой

КАКТО И ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ МОДЕЛИ НА VW


Колега кажи ми цена за амортисьори предни+задни за голф 3 - SDI 97 год. + съединител комплект ако има

VeGa Automotive написа:Предни:42лв/бр.
Задни:36лв/бр.
Съединител к-т:215.00лв - 10% отстъпка 193.50лв.

Поздрави.


dimov75 написа:Ок,ще искам амортисьори предни и задни за : Голф 3 комби,97 год. SDI

Ето и данните:
гр.Добрич
Еконт-летен театър
за Д.Д - 08********


След като се доразбрахме по мобилния телефон,че автомобила е комби и не можем да му предложим задни амортисьори,се разбрахме да му изпратим само предни в комплект с тампони/макферсън и др. части необходими за да е валидна гаранцията ни от 6 месеца.

На следващия ден ни звънят от Еконт-Добрич с думите,че "клиента влязъл със скандал" в офиса на Еконт,след което обявил,че иска да разгледа първо стоката и тогава да я заплати!

Тъй като ние не предлагаме стока от втора ръка,нямаме предварителна уговорка за "първо виш,после плати"

Съответно му е отказано да я прегледа и си е тръгнал без да си вземе стоката.
В последствие наш служител се свързва с него,но разговора свършва с думите: "не ми обеснявай,имам работа"

Целта на темата ни е във вид на предупреждение към колегите-търговци,за да се предпазят от такъв тип "клиенти"!!!
Защото в тази криза 31.00лв. за върната пратка не са никак малко!

А и целта на нашата фирма е да помагаме с качествени авточасти с гаранция на добри цени!

Поздрави и успех на всички :да:

Последна промяна от VeGa Automotive на Чет 01 мар 2012 10:04, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Некоректен купувач

Мнениеот MaRtiNsKi » Сря 29 фев 2012 10:39


Ми много ясно че ще искам първо да видя стоката преди да я платя! Като купувам нещо виждам го и го вземам,а такива аз не продавам 2-ра ръка та трее да ми ги вземеш няма как да стане.Не защитавам купувача,но не нападам и продавача,но може ли на тия времена да вземеш нещо опаковано и да не си сигурен после дали няма камъни в кутиите????

За това като Ви звъннат от еконт и искаш да си продадеш стоката дай 15 мин преглед и да си спокоен!

Поздрави


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Некоректен купувач

Мнениеот kossel » Сря 29 фев 2012 10:42


И какво толкова ще стане като се обадят от Еконт и поискат да се отвори стоката и да се види пред клиента ?
На мен са ми се обаждали от Еконт и аз съм разрешавал, какъв е проблема ?!


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот parno » Сря 29 фев 2012 10:44


не е било нужно да вдига скандал
трябваше служителите от еконт да ви се обадят за да поискат разрешение за отваряне на пратката
така е редно колега - и вие не сте прави че като е ново няма нужда от гледане ама и купувача не е трябвало да е груб със служителите в еконт и с вашите служители
имайте на предвид все пак че е Желателно да давате право на оглед преди заплащане


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Некоректен купувач

Мнениеот ktamen » Сря 29 фев 2012 10:47


VeGa Automotive написа:нямаме предварителна уговорка за "първо виш,после плати"

А какъв е проблема да я маркирате тази опция? Какво като са нови, клиента има право да види това, за което си дава парите.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот golfer » Сря 29 фев 2012 10:51


Както всички виждате VeGa Automotive е фирма за продажба на авточасти.
Продават чисто нови неща опаковани във фирмени кутии на производителя.
При разкъсване на този вид опаковка стоката вече става непродаваема като нова.
При положение, че купувача разопакова частите и реши да не ги вземе по някакви си причини.
Не стига, че ще трябва да плащат разходката напред-назад а и вече ще имат не продаваема стока.

Много моля преди да вземете отношение по темата да направите разлика между нова оригинално опакована част и такава втора употреба.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот parno » Сря 29 фев 2012 10:54


до сега никога не си купувал нещо което да е разопаковано?
за разходката и таксите по еконт иначе си прав


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Некоректен купувач

Мнениеот ktamen » Сря 29 фев 2012 10:57


Като вляза в магазин и поискам да видя някаква авточаст, ако нямат отворена кутия ми отварят без проблеми, защото никой не купува котка в чувал :!:
Все пак говорим за авточасти, а не за презервативи :wink:


kraskko
Мнения: 304
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 12:27
Автомобил: Audi A4 avant
Двигател: dizel
Местоположение: MONTANA

Re: Некоректен купувач

Мнениеот kraskko » Сря 29 фев 2012 10:58


не виждам нищо некоректно от страна на купувача,няма как да платиш нещо което не си видял.ако вместо нови е имало стари части,щеше да има тема колегата еди кой си ме измами. scare


Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Некоректен купувач

Мнениеот MaRtiNsKi » Сря 29 фев 2012 11:00


Хубаво са нови ама и кутиите не са залепени за да не се отварят нормално и да се късат,а са направени да се отварят нормално :? Все пак леко като се отвори е достатъчно да се види съдържанието вътре и ако не ми хареса да го мушна пак без да нарушавам опаковката. И специално кутиите за амортисьори много лесно се отварят и затварят без да се къса и поврежда кашона ;)

Аз също не бих взел нещо нарочно опаковано за да не го отварям при положение че е лесно отворимо и съдържанието му може да се види!

Така,че купувача си е в право да поиска опция за преглед! Той дава парите той определя правилата! А относно държанието му,не мисля че преди да е видял какво пристига за него от вратата да вдига скандали!


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Barboukov » Сря 29 фев 2012 11:04


И аз съм купувал какви ли не части от магазини за авточасти. Абсолютно винаги, ама винаги са ми отваряли нещата. В това число и съединител, амортисьори, накладки.

И аз няма да взема ако не ми се разреши да погледна стоката.

ПП: Купувам нова водна помпа, искам да я видя, отварят я и единия край се оказва сцепен по дължина. Човека от ауто+ ми каза, че никой от нищо не е застрахован и е съвсем нормално някога да излезе нещо дефектно. Ако я бях взел без да я видя и после се върна, дали щяха да ми я сменят?

Последна промяна от Barboukov на Сря 29 фев 2012 11:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Некоректен купувач

Мнениеот predat0r » Сря 29 фев 2012 11:08


Без опция за преглед :no-no.. И то в днешно време абсурд


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Iezekil » Сря 29 фев 2012 11:17


golfer написа:Както всички виждате VeGa Automotive е фирма за продажба на авточасти.
Продават чисто нови неща опаковани във фирмени кутии на производителя.
При разкъсване на този вид опаковка стоката вече става непродаваема като нова.
При положение, че купувача разопакова частите и реши да не ги вземе по някакви си причини.
Не стига, че ще трябва да плащат разходката напред-назад а и вече ще имат не продаваема стока.

Много моля преди да вземете отношение по темата да направите разлика между нова оригинално опакована част и такава втора употреба.


С извинение към админа,но не мога да се съглася и ще взема адекватно отношение като интернет купувач и редовен клиент на Еконт:
1.Опцията виж преди да платиш е безплатна.Но за да видиш като купувач каква е стоката,заплащаш пътните разходи предварително.
2.Тука говорим за над 300 лв по мои сметки,даже в магазина да си лично продавача ще отвори кутията и ще сравни частите.Не говорим за някакви опаковки от типа еднократна,говорим за кутии от картон тип кашон.
3.Не защитавам никого,просто се поставете на човека който плаща.Това че служителите на Еконт са преувеличили,няма как да влезе със скандал преди да е разбрал каква е пратката.После е видно,че човека не е избягал,а е седял да чака разрешението за отваряне на пратката,какво е станало после е очевидно.
Пример:Поръчах си пружини предни за пасата,идват 2 кутии които си плащам с доставката.Нося ги при майстора,където ги отваряме и едната пружина е друга.Номера на кутията ми отговря,но вътре е друга пружина,самия номер беше леко протрит и естествено объркан...Естествено разправии,още разходи за връщане и доставка но кой е виновен?Излязоха ми златни,но и другата страна отстъпи малко и така,търговията е двустранна дейност..Кутията си беше здрава,но и само пружината да ми бяха пратили все тая,мен кутия не ми трябва.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Некоректен купувач

Мнениеот golfer » Сря 29 фев 2012 11:26


И все пак не четете какво съм написал. :012:
Всички пишете: продавача отваря кутията и виждам стоката.
Вложете малко мисъл.
Взимате страна чисто хипотетично, ами погледнете и от другата гледна точка.

Аз не взимам страна, не съм обвинил никой, просто пиша моето виждане за ситуацията.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Некоректен купувач

Мнениеот Ljubon » Сря 29 фев 2012 11:29


Тъй като сделката не се извършва в магазина на търговеца, то тя се квалифицира като онлайн търговия. В този случай законът дава право на купувача не само да види стоката, за която плаща, но и да я върне обратно в седемдневен срок, без дори да изтъква причини за това. Условието е да бъде в оригиналната опаковка и да няма видими следи от употреба. Така че звучи несериозно твърдението, че като се отвори кашона, търговецът нямало да може да си продаде стоката. :012:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: d00mEr и 166 госта