Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот black` » Пет 09 окт 2009 10:30


Колеги имах предвид какво се получава с времето. Това е на 20 години. Нито е лакирано от тогава нито нищо. Мазано е със съвсем обикновен лак. Ако се намаже с реактвен става още по-устойчиво. Изображение
Това е същия материял след машината и хубав лак. Веднага +20 години употреба. Изображение И то говорим за брутална употреба. Най-прясното което се сещам е излята акумулаторна киселина по него. :lol: Отделно 3-4 наводнения от перални и т.н. :lol:
На онова потъмнялото проблема му е, че на времето са пестили от хубави кадрони и всичко скърца. Това имах предвид, че под се прави един път. И ако не е всичко както трябва цял живот ядове. А този ламинат като го гледам колко е тънък едва ли ще изкара и 10-15 години. :wink:
За тия години дето се ползва това дюшеме вие като смените 3-4-5 ламината и излиза колкото нещо дървено и качествено което ще ви радва цял живот, че дори и внуците. :wink:




Потребителски аватар
amikus
Мнения: 828
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот amikus » Пет 09 окт 2009 11:52


Дюшемето си е номер 1 после хубавия дъбов или буков паркет тоя ламинат за в печката само.Естествените материали винаги са за предпочитане мои роднини си поръчаха в родопите и дървена дограма и мебели и дюшеме с пазарлъка и отстъпките излезе по-евтино даже от заместителите по магазините...Моя съвет е да се разходиш да видиш за какво иде реч не да се хвърляш на тия ментета по магазините нищо че сега се води модерно ламината и пвц дограмата и мебелите от талашит.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот chefito » Пет 09 окт 2009 12:30


Тук искам да отбележа, че не си падам по скъпите и вечни неща по простата причина че ми омръзват и след 5-6 години ги сменям....започвате да ми приличате на хората, които си слагат дистанционното в найлон. Темата заприлича като темата с латекса...почнаха да се предлагат някакви уникални вечни неща, е да ама аз не искам вечни...искам да изкарат в добро състояние 5-6 години и след това декорация... :beer

п.с. Съседа кара москвич на 35 години и нямало по-хубава и здрава кола...скоро ще започнем да летим около него със летящи коли, ама той пак ще си хвали москвето...света се развива....вечните неща не са модерни :)


Потребителски аватар
amikus
Мнения: 828
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот amikus » Пет 09 окт 2009 13:29


На баба ти хвърчилото на всеки 5 години ли си сменяш паркета или дограмата???Друг + на естествените материали е че може колегата е дал снимки даже с едно циклене и като искаш промяна лакираш с по-тъмен или светъл лак.Чудя се как може да сравняваш кола с обзавеждане????????Живота е кръговрат днес имаш утре нямаш тъй че може декорацията след 5 години да не се осъществи и тогава какво ще правиш?


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re:

Мнениеот petarkolev » Пет 09 окт 2009 16:20


Koko26 написа:С риск да си навлека неприятности ще кажа,че аз съм ЗА дървения паркет :roll:

И аз съм солидарен абсолютно с мнението на колегата. Много изкуствено стои.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот chefito » Пет 09 окт 2009 16:25


amikus написа:На баба ти хвърчилото на всеки 5 години ли си сменяш паркета или дограмата???Друг + на естествените материали е че може колегата е дал снимки даже с едно циклене и като искаш промяна лакираш с по-тъмен или светъл лак.Чудя се как може да сравняваш кола с обзавеждане????????Живота е кръговрат днес имаш утре нямаш тъй че може декорацията след 5 години да не се осъществи и тогава какво ще правиш?


Благодаря за топлите думи! :не:

п.с. попитах за ламинат....хората от дървесните видове ако пожелаят да си направят тема.


Потребителски аватар
stanko_g
Мнения: 1809
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Рудозем

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот stanko_g » Пет 09 окт 2009 17:10


chefito написа:
amikus написа:На баба ти хвърчилото на всеки 5 години ли си сменяш паркета или дограмата???Друг + на естествените материали е че може колегата е дал снимки даже с едно циклене и като искаш промяна лакираш с по-тъмен или светъл лак.Чудя се как може да сравняваш кола с обзавеждане????????Живота е кръговрат днес имаш утре нямаш тъй че може декорацията след 5 години да не се осъществи и тогава какво ще правиш?


Благодаря за топлите думи! :не:

п.с. попитах за ламинат....хората от дървесните видове ако пожелаят да си направят тема.

колегата си е решил какво иска и за него пита..
и аз имах истински паркет в 2-те стай но го махнах..скърцаше и все 1 имах легнали полицай в едната стая...но пък в другата беше перфектен..един път го циклих и толкова прах през живота си не бях виждал..лакирах го..седя 1 година и го смених с ламинат който за щастие се поддържа доста лесно,след време ще излезе нещо ново и по атрактивно..тогава ламината ще ми омръзне и ще сложа новото.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот AmW » Пет 09 окт 2009 23:56


Ма много от колегите не искат да проумеят, че не всички са фенове на дюшемета и дървен паркет. Дюшеме имам на вилата, вкъщи не искам некви талпи! Искам да ми е хубаво, като си избирам нещо гледам да ми харесва на външен вид и след това преценявам дали да го купя или не.

По темата :

Хубав ламинат за мен е АЦ4 клас 32 на кроно, двоен клйк (закопчаване на късата и дългата страна) + гел предпазващ от влагата. Като всичко това е монтирано на под с колкото се може по малка денивелация и хубава подложка (3-4-5мм). При спазването на тези условия със сигурност ще изкара доста години


vasko01
Мнения: 169
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот vasko01 » Съб 10 окт 2009 23:30


Мнението ми за ламината е по скоро лошо , от какво и ще да е направен седи като пластмаса или балатум :roll: НО е най евтиното и бързо решение и е нормално всички толкова да го (харесват).


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 12 окт 2009 21:05


AmW написа: ...АЦ4 клас 32 на кроно, двоен клйк (закопчаване на късата и дългата страна) + гел предпазващ от влагата. Като всичко това е монтирано на под с колкото се може по малка денивелация и хубава подложка (3-4-5мм). При спазването на тези условия със сигурност ще изкара доста години

той тоя нашия АС3 и той с клик на дългата и на късата страна. А колега можеш ли да кажеш цени на този АС4? А какъв е този гел против влагата? Къде и как се слага?


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот AmW » Пон 12 окт 2009 21:37


AC4 е една идея по скъп защото уж е за по натоварени помещения като офиси, магазини и т.н.
Гела за който споменах се нанася на сглобката но от горе на самия зъб, хубаво е да се слага повече и да излезне. След като изсъхне се отстранява (доста лесно пада, просто със сух парцал се махат парчетата). Гела не лепи дъските а просто ги предпазва от проникване на влага между тях. Не съм работил много с него защото беше скъп и повечето клиенти отказваха да го купуват.


Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот niki300 » Сря 07 юни 2017 21:44


Здравейте, колеги! Търся ламиниран паркет за един офис. Интересува ме каква дебелина и какъв клас на износоустойчивост е добре да има? Можете ли да ми препоръчате магазини, където предлагат ламиниран паркет на сравнително изгодни цени?


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот viksanlg » Чет 08 юни 2017 7:20


Различните вериги си имат свои моментни намаления на определени паркети.Щом е офис се предполага ,че там има голямо текучество на хора и то с обувки по които има доста полепнали камъчета които шкурят яко искаш или не и за това е добре да си вземеш не по-малко от клас C33 .Вече за дебелината е въпрос на възможности и най-вече колко е равен пода.Ако той е перфектен (лично аз не съм виждал много такива ) може и да вземеш и тънак 6-7мм .Съвета ми е да не пренебрегваш подложките и да си вземеш хубави фибранови подложки ,които обират до около 2 ММ нервност на пода.Оттам на татък се получава едно гадно натъкваме и на тънкия паркет се чупят клиповете за скопчаване,а ако е дебел ще се отворят фугите на скопчаване или ще се подбият ръбовете от пропадането.


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот plameney » Чет 08 юни 2017 8:44


Да пусна и аз своята лепта :) Ламинат на Кроношпан вече на 16 години нито е изкривен нито износен.Беше най-евтиния защото парите бяха кът.В детска стая е където се разливат лакове за нокти ,храна и вода от морските свинчета и т.н. Лепен е защото клик системата беше доста по-скъпа.Само на едно място на фугата има лека издутина - децата бяха оставили мокър парцал, който беше престоял цяла нощ и се е просмукала влагата.В спалнята паркета е на 8-9 години вече, с клик система неизвестна марка също без оплаквания.


Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнението ви за ламинирания паркет - дайте съвет

Мнениеот niki300 » Чет 08 юни 2017 19:45


Viksanlg, послушах съвета ти и потърсих в интернет подложки. Един приятел ми препоръча http://www.ftparket.com/products/64/podlojki , откъдето намерих фибранова подложка 3 мм, 5мм и 9 мм. На коя да заложа според вас?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 51 госта