Честитка от "MBM-Express"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот batmilko » Сря 13 ное 2013 18:46


rainheart написа:... M&BM express .....
Поредното недоразумение с куриерски лиценз :death

тру стори :mhihi :thumb_down




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот kris11 » Сря 13 ное 2013 19:00


kappo написа:Надявай се да не е за "даване" на мен ми връчиха наказателна глоба от "ХЕЙ" преди 6-7 години (работех на павилион ..

5 г е давностния срок за погасяване .После духат каквото си пожелаят.Ако си платил си в набутвация.


Потребителски аватар
kappo
Мнения: 423
Регистриран на: Чет 05 юли 2007 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот kappo » Сря 13 ное 2013 19:44


kris11 написа:
kappo написа:Надявай се да не е за "даване" на мен ми връчиха наказателна глоба от "ХЕИ" преди 6-7 години (работех на павилион ..

5 г е давностния срок за погасяване .После духат каквото си пожелаят.Ако си платил си в набутвация.

А дали съм им платил? :no .Никъв шанс да им дам 50кинта за нещо за което ме известяват след 6-7 години. :stumm ?хехе

Последна промяна от kappo на Пет 15 ное 2013 17:01, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
jorkata6785
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 17 фев 2008 23:54
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот jorkata6785 » Сря 13 ное 2013 20:40


Със сигурност е по-добре да не плащаш. Но е вероятно да получиш пак такава "честитка". За да ти отпишат задължението като изтекло по давност трябва да изпратиш възражение до съответната институция /която ти е изпратила уведомлението/. В противен случай са в правото си и да те осъдят дори.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот kris11 » Сря 13 ное 2013 21:56


kappo написа: Никъв шанс да им дам 50кинта за нещо за което ме известяват след 6-7 години. :stumm ?хехе

:th_up


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот beyker_boy » Чет 14 ное 2013 14:27


Като цяло МБМ мисля, че е по-голяма и от Спиди, като численост на персонала. Тя е частна куриерска фирма, но като цяло работи малко на принципа на пощите. Може да проверите в нета точно за какво фирма става на въпрос. Но определено не е "поредното недуразумение с лиценз". До 2-3 години се предвижда да е номер едно в България. Сега е около номер 3-4. Всички ЕРП-та работят с тах, както и М-тел, Виваком, мисля и Глобул, както и по-голяма част от ВИК дружествата. Пак казвам, че не е точно куриерска фирма по смисъла по който ние си го мислим. По-скоро е нещо като Български пощи но с по-голям набор от услуги. За качество на услугите не мога да коментирам, рядко ми се налага до ползвам куриери.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот myrshavija » Чет 14 ное 2013 14:42


kappo написа:Надявай се да не е за "даване" на мен ми връчиха наказателна глоба от "ХЕЙ" ...
:mhihi http://lmgtfy.com/?q=%D0%A5%D0%95%D0%99


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот Varbona » Чет 14 ное 2013 14:52


Колега, ама ти сякаш се заяждаш, нима не си чувал за институциите ХЕЙ, НОЙ, ДАЙ...
По отношение на куриерите, щом ботът ги нарича недоразумение, за мен няма друга истина.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот Pet_rov » Чет 14 ное 2013 15:43


M&BM работят през мрежата на "Български Пощи" и наистина са куриерска фирма. Не знам каква е практиката им, но при "БП" пратката стои 20 дни ако не те намерят на адрес. БП ти оставят съобщение да идеш да си я получиш на гише, ако не отидеш, на 10-тия ден второ съобщение. На 20-тия ден пратката се връща на подателя и.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот vucata » Чет 14 ное 2013 20:32


Pet_rov написа:M&BM работят през мрежата на "Български Пощи" и наистина са куриерска фирма. Не знам каква е практиката им, но при "БП" пратката стои 20 дни ако не те намерят на адрес. БП ти оставят съобщение да идеш да си я получиш на гише, ако не отидеш, на 10-тия ден второ съобщение. На 20-тия ден пратката се връща на подателя и.


Така е, с тази разлика, че във фирмата която работя- МиБМ Експрес те посещава куриер, има възможност да се пренасочи и да бъде доставена на адрес по желание на получателя. Всяка фирма си има трески за дялкане, но в никакъв случай не бих нарекъл МиБМ Експрес недоразумение с куриерски лиценз. Все пак сме една от най-евтините като куриерска услуга- 24 часа на доставка. Всеки си преценява, аз от Спиди и Еконт не съм доволен....значи куриерската услуга примерно от врата до врата се извършва от врата до врата, не да ми се обадят и да ми кажат долу сме, елате да си получите пратката....това бих нарекъл аз недоразумение icon_idea .... Така в общи линии, ако някой го интересува нещо ще помогна с каквото мога :beer :a045


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот xalerrelax » Чет 14 ное 2013 22:09


Докато въпросната куриерска фирма достигне нивото на Еконт Експрес и Спиди , ще минат десетки години.
Та те повечето "куриери" на МиБМ Експрес са пешеходци :mhihi
Не пишете смешки , моля ви се.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот vucata » Чет 14 ное 2013 22:16


Какво значение има какви са куриерите....дали пешеходци или с автомобили/бусове- все тая. Дейността е една и съща в крайна сметка. Както казах всеки знае сам за себе си кои са по-добри и така нататък. Важното е работа да има, а при нас е в изобилие- доволен съм. Та ако има нещо драскайте на ЛС :th_up


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот kris11 » Чет 14 ное 2013 22:48


vucata написа:
Pet_rov написа:M&BM Все пак сме една от най-евтините като куриерска услуга- 24 часа на доставка.

Не ми разправяй смешки за фирма с доставка с костенурки или камили. Досега съм допринесъл за 3 ма куриери да си търсят другаде работа. 4 я е наред но нещо стана многооо бърз :mrgreen
24 часа на доставка.Да бе да ама колко по 24 часа. Давам пример -фактурата ми излизана 22 число, трябва да платя до 8 или 9 то число на сл. месец. Носеше ми се след 10-12 ,че и 15 число :screwy Плащам по банков път, без фактура не плащам.От 4-5 месеца още малко и ще носят фактурите преди да са издадени :Mr Green Fun


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот minimiro » Пет 15 ное 2013 0:16


Отделно съм забелязал някаква странна практика от тях...
В къщи съм си, цял ден, има си звънци, звънците са надписани....
Никой не е звънял, слизам късния следобед и кво да видя, долу на звънеца залепен стикер бяхте посетен от куриер бла бла бла, елате в офиса на еди си кой адрес
4 пъти през няколко дена минават и само лепят стикер....
Аджеба тва куриери ли са или разносвачи на стикери?


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Честитка от "MBM-Express"

Мнениеот batmilko » Пет 15 ное 2013 14:25


minimiro написа:Отделно съм забелязал някаква странна практика от тях...
В къщи съм си, цял ден, има си звънци, звънците са надписани....
Никой не е звънял, слизам късния следобед и кво да видя, долу на звънеца залепен стикер бяхте посетен от куриер бла бла бла, елате в офиса на еди си кой адрес
4 пъти през няколко дена минават и само лепят стикер....
Аджеба тва куриери ли са или разносвачи на стикери?
редовна практика им е май



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта