Къмпинг-места и оборудване

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот brum » Сря 20 юни 2012 17:39


По морето - Иракли, Карадере, гората между къмпинг Градина и Златна рибка - все хубави места, ама съвсем в началото на сезона, че после е яко навалица. А като си говорим за Карадере - http://mushabusha.wordpress.com/2012/05 ... %80%D0%B5/ . Та ако е валяло имайте едно на ум.

Комбинация между планина и язовир - Доспат, Широка Поляна, Голям Беглик, Душанци. Ама и там е пренаселено често :) .

Като се замисля - където и идеш можеш да си намериш красиво място. Един от плюсовете на България :) .




Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот vulkana » Сря 20 юни 2012 18:00


А като си говорим за Карадере - http://mushabusha.wordpress.com/2012/05 ... %80%D0%B5/ . Та ако е валяло имайте едно на ум.

Колега ,направо се изкефих на историята ти с кара дере,но явно си уцелил много кофти време/май/Ето и от мен малко снимки от там http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 580&type=3


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот vucata » Сря 20 юни 2012 19:02


За къмпинг....де да знам аз ходя за риба предимно за по 4-5 дни...
Започвам със всичко освен въдиците и останалите риболовни принадлежности :

Палатка, 3местна е- 3ма спахме без проблем в нея 4 дни. Купувана е преди 3-4 години от Белгия
Дюшека е 2 на 1.90 мисля от Практикер.
Столове 6 на брой със поставка за чаши си взех от Практикер.
Малко газово котлонче от тея с патрончетата дето се купуват пак от Практикер.
Маса- пак от Практикер.
Брадвичка око 40см и е дължината.
4-5 ножа с различни дължини mhihi
Газов пистолет.
Няколко шишета със чиста вода по 10 литра- по принцип по 4 взимам плюс 4 ролки тоалетна хартия, мокри кърпички 1-2 пакета задължително и 2 сапуна.
Аптечки имам 2 в колата.
Скара плюс въглища за нея 1 човалче ми стига за няколко дни колкото да държи жар.
Хладилна чанта пак от Практикер mhihi
Връхна зимна дреха- яке задълже...вечер е мн студено ако те пече слънцето.
Голям чадър на кока кола плюс 2 по-малки.
За скарата задължи 2 тарелки кюфтета, 1 тарелка кебапчета, 3-4 пилешки пържолки. Тиквички нарязвам по дължина, стават страхотни на скарата, 4-5 големи глави лук пак за скарата реже се на дебели пръстени и пресни чушки по избор- люти или не.
Бири 2-3 стекчета от Лидл и някакви безалкохолни плюс 5 литра питейна вода.
Пликчета от Метро малки, и 1 ролка с чувалчета за боклука.
Любимото ми място за лагеруване/къмпинг е Горни Дъбник(язовир). От време на време на Душанци. :beer


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот zografski » Сря 20 юни 2012 19:40


Аз много уважавам яз. Лобош много хубави моменти и много риба сме извадили там! Чудесно място за палатка-парти :beer


Потребителски аватар
Fripon_X
Мнения: 534
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 22:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот Fripon_X » Чет 21 юни 2012 8:26


Извинявам се за отвратното качество :(. Това е на Лакатник :) гледката е убиец :)
Прикачени файлове
P10506031.GIF


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот Zerga3GT » Вто 17 юли 2012 12:59


Намерих едно сайтче за самоделна екипировка и много други интересни неща.
http://www.instructables.com/tag/type-id/category-outside/channel-camping/
:да:


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот group® » Пет 12 апр 2019 15:59


От архива, тази тема най-ми хареса да възродя:

Първо - ходя само в Бг. Последните години основно на к-г Делфин - последния запазен соц къмпинг на Юг. Идеален за деца. :banghead Иначе през годините съм ходил на Юг, Смокиня, Веселие, Златна рибка, Градина, Иракли, Карадере и т.н.

Оборудване:
Имам поне 5 палатки :redface За всякакви случаи. Семейната ни е Colman /не помня модела/, с 2 спални и 'хол'. Не съм доволен! 3 лета за по няколко месеца и започна да се къса - спалните и циповете за тръгнали. Мисля да я заменям с Декатлонска. Много съм доволен от Black and Fresh технологията. Имам най-голямата от малките 2seconds, която взех за един фестивал в Полша. Спяхме до обяд на 30+ градуса на едни голи поля без грам сянка. После и на къмпинга я опънах за гости - много стабилна изглежда. Та мисля да взема и голяма с този плат. Спрял съм се на тази - https://www.decathlon.bg/palatka-air-se ... 84151.html Макар да не съм фен на тези надувни неща, но имам рейки - мога да я мина на рейки, ако се наложи. Иначе ми харесва по-голямата - 7м., но на Делфин в гората трудно се намират толкова големи места в сезона.

Ходил съм и по планини и морета на ниски температури и имам спални чували всякакви и за -25 градуса (Husky - много доволен).

Мебели имам също доста - маси, столове, шкафове, кухни. В общи линии съм най-доволен от Декатлон - цена/качество. Имам едни маси Outwell и не съм доволен - http://www.charlescamping.ie/store/inde ... table.html
На къмпинга пускам ток, вода и т.н. Хладилна чанта за хладилник, но само да намеря къде да си държа един, ще взема истински. Правя баня. Сега ще взимам и химическа тоалетна за децата. Абе пътуващ цирк.

Шатра - тук Декатлон се дънят. Имаха преди няколко години едни хубави, които се отваряха от 3 страни, а на 4тата комарник и прозорец с цип. Но сегашните им са под всякаква критика - 2 стационарни страни (едната с вратичка - WTF?). Имат и постоянен под :banghead Ужасна история. Вчера ми пристигна Vango - https://www.amazon.com/Vango-Odyssey-Ev ... B01LB0NA68 Изглежда добре - затварят се всички страни, като имаш опция с отворени комарници 4бр., а можеш и всички страни да махнеш. Стените са с цип (Важно!!!), под има отделно (Важно!!), водоустойчива 4000мм (Важно!!!). Като идея е идеалната шатра - ще видим изпълнението и колко е надеждно.

Дюшеци - тук се дъня най-много. Купил съм над 10 Intex и всеки сезон хвърлям. Пукат се от въздуха и не ми се занимава да лепя. Търся ултра мега здрави в размер 140? Мисля да пробвам декатлонските, ама не ми вдъхват доверие. Не умея да пазя :redface

Над 1000л събира основното возило с Туле и не ни стига :redface Май ще ползвам ремаркето си тази година :banghead


п.с. разчистих темата от глупости!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот hooligans » Съб 13 апр 2019 19:36


Интересна тема, би ли дал повече информация как стои въпроса с караваните на Делфин? Вместо ремарке си вземи каравана, така има някакъв шанс да побереш багажа, пък ще имаш и голям хладилник! :Mr Green Fun :mhihi
За оборудване мога да препоръчам този котлон :arrow Комбиниран газов котлон с тостер Outwell Habanaro 2018
Тостера е много полезна функция и е умалено копие на парти грил.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот group® » Нед 14 апр 2019 9:40


Караваните на Делфин са сложна работа. Трябва да се иде преди сезона. Принципно са горе на скалите, но има някои места и в гората. Гората е яко, защото реално си на плажа.

Котлона ми е Primus, ама без тостер. :icon_lol Има закачащи се съдове - доволен.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот hooligans » Нед 09 фев 2020 22:57


Пред дилема съм за избор на шатра, която пази от слънце. :redface
Обикновенните шатри вече не ги гледам, защото не стават за вятър и слънце според мен.
Спрях се на този модел Шатра Coleman Event Shelter Pro 4.5 x 4.5
Имам палатка Coleman и съм много доволен, та най-вероятно ще купя и шатрата, ако заредят, че няма налична.
Някой с отзиви или предложения за подобна шатра на друга марка?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот group® » Нед 09 фев 2020 23:53


4.5м трябва ли ти наистина? Нали знаеш как се опъва това :mrgreen И аз залитах за голяма, ама ме отказаха... В моята се затваряме 8 човека спокойно, а иначе и повече може, ама неудобно.

Бях ги гледал, когато избирах моята. Загубих се във видовете им - има няколко различни вида плат и не знам коя с кой е. Има оплаквания за един от тях - тече (не знам дали ти трябва за дъжд).
Страниците са безумно скъпи, ама сигурно си ги видял. Общата цена на шатрата излиза над 600лв с 4 страни.
Това прави почти 3 шантри от декатлон по 3м(миналото лято се появиха пак някакви готини).

Иначе, доколкото помня страниците не са с цип, а се закачат на рейките, което не ме кефи. Ограничава възможностите. Примерно моята от горния пост я превръщам в палатка за гости.

Иначе е красива (поне 1ви сезон).
Можеш да видиш отзиво в amazon uk


п.с. точно преди да пуснеш мнението, гледах за зимни къмпинги :icon_lol


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот joro_kem » Пон 10 фев 2020 7:09


hooligans написа:Пред дилема съм за избор на шатра, която пази от слънце...

Адаш, това не е лош вариант: https://jysk.bg/gradina/shatri-i-besedk ... 70-sm-siva
Сгъва се, а не се сглобява, платът е плътен и е по-устойчива на вятър от масовите сглобяеми. Предлагат и допълнителни страници, ако са нужни.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот group® » Пон 10 фев 2020 8:27


В коментарите пише, че се къса и чупи от вятър.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот joro_kem » Пон 10 фев 2020 8:49


group® написа:В коментарите пише, че се къса и чупи от вятър.

ами два сезона дотук на северното черноморие не са и се отразили, явно съм бил късметлия. в същото време 4-5 броя от обикновените се предадоха, на парчета директно.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Къмпинг-места и оборудване

Мнениеот hooligans » Пон 10 фев 2020 9:22


group® написа:...


И 3 на 3 би ми свършила работа, но предвид незначителната разлика в цената не виждам смисъл да взема по-малката, а страници не ми трябват, поне на този етап. За опъването си прав, но след като няма да се опъва всеки ден не ми е такъв проблем. В случая ме грабна 50+ УВ фактор. Твоята колко ти излезе с доставката?


joro_kem
написа:
...


Адаш, не ми е вариант това, кекави са си за условията в които ще ги ползвам.

Предвид, че Coleman нямат наличност се оглеждам и в тази шатра - Шатра Outwell Day Shelter L, но ми идва нисичка :redface



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта