Автомобил без преден номер

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Автомобил без преден номер

Мнениеот VWGT » Вто 26 мар 2024 10:53


През последния месец засякох поне 4-5 автомобила без предни номера из центъра на София. Както паркирани, така и в движение.
Случайност ли е, или има някаква практика за сваляне на преден номер при нарушение или подобно?




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 606
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Автомобил без преден номер

Мнениеот railfan » Вто 26 мар 2024 11:03


Със сигурност няма такава практика.
По-скоро са изключения. Може предните номера да са били на предното табло(ако приемем, че е имало някакъв временен проблем с рамката отпред, където се закачат).


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Автомобил без преден номер

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 26 мар 2024 11:50


Пред съседния блок от месец на Мерцедес предният номер е на таблото. Няма броня, а се движи. Това не знам до колко е редно.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автомобил без преден номер

Мнениеот VWGT » Вто 26 мар 2024 12:52


Не съм забелязал да са на стъклото. На съседната улица вече има две такива коли, едната е "местна" и от около 2 седмици е без преден номер, ама си я карат, другата сега я виждам за пръв път и това беше повода да седна да пиша. Отделно още 2-3 съм мяркал назад във времето все в синята зона.
Ще видим, може пък и някой да колекционира табели :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Автомобил без преден номер

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 26 мар 2024 14:09


крадат се номера , на мой колега на сина му открадната задния номер , обявиха го на следващия ден за откраднат , след два дни го викаха да дава обяснения за кражба на бензиностанция, заредил е без да плати автомобил с регистрационния му номер , полицая почнал да му се кара, при което той спокойно му е отговорил, че преди дни ги е уведомил , че номера е откраднат и явно още не са стигнали до този случай , при което му казали , ааа благодаря , може да си ходите.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автомобил без преден номер

Мнениеот kris11 » Сря 27 мар 2024 10:29


Zdravko Zankov написа:Пред съседния блок от месец на Мерцедес предният номер е на таблото. Няма броня, а се движи. Това не знам до колко е редно.


Може и да е паднал номера при паркиране на предната кола с теглич и удряне на номера. PVC рамката се пука или зъбците задържащи номера се чупят и номера пада. Затова 2 рапидки на номера към бронята. Не еи задължително да е с теглич а броня в броня .


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 205
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Автомобил без преден номер

Мнениеот NikMar55 » Сря 27 мар 2024 12:00


Преди време направиха акт на сина ми за неправилно сложен преден номер. Негов приятел си ударил колата и отишъл да я прибере, не помня защо синът е седнал да кара. Сложили номера на таблото, но ги спрели и му направили акт за неправилно поставен номер. Незнам по закон в случая дали полицаите са прави или не, но акта си го плати като поп.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта