Наказателни постановления - обжалване...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 22 окт 2007 17:58


корав написа:
Pichaga написа:ъъъ само да поправя колегата касае се за НПК, не ГПК иначе и това става, ако са работили извън работно време :wink:

ЪЪЪ, и за кой точно текст от НПК ве коуега - нали не смяташ, че делата по повод обжалване на НП се водят по реда на НПК?

Закона за движението по пътищата написа:Чл. 189. ....(6) За неуредените в този закон случаи по съставянето на актовете, издаването и обжалването на наказателните постановления и по изпълнението на наложените наказания се прилагат разпоредбите на Закона за административните нарушения и наказания.

Закона за административните нарушения и наказания написа:Чл. 84. (Изм., ДВ, бр. 59 от 1998 г.) Доколкото в този закон няма особени правила за ... производството пред съда по разглеждане на жалби срещу наказателни постановления, на касационни жалби пред окръжния съд и предложения за възобновяване, се прилагат разпоредбите на Наказателно-процесуалния кодекс.

Айде сега колега, въпреки, че силно ме съмнява да си такъв, да се извиниш, щото не знаеш какво приказваш.




корав
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот корав » Вто 23 окт 2007 8:10


dobrinb написа:
корав написа:
Pichaga написа:ъъъ само да поправя колегата касае се за НПК, не ГПК иначе и това става, ако са работили извън работно време :wink:

ЪЪЪ, и за кой точно текст от НПК ве коуега - нали не смяташ, че делата по повод обжалване на НП се водят по реда на НПК?

Закона за движението по пътищата написа:Чл. 189. ....(6) За неуредените в този закон случаи по съставянето на актовете, издаването и обжалването на наказателните постановления и по изпълнението на наложените наказания се прилагат разпоредбите на Закона за административните нарушения и наказания.

Закона за административните нарушения и наказания написа:Чл. 84. (Изм., ДВ, бр. 59 от 1998 г.) Доколкото в този закон няма особени правила за ... производството пред съда по разглеждане на жалби срещу наказателни постановления, на касационни жалби пред окръжния съд и предложения за възобновяване, се прилагат разпоредбите на Наказателно-процесуалния кодекс.

Айде сега колега, въпреки, че силно ме съмнява да си такъв, да се извиниш, щото не знаеш какво приказваш.

Абсолютно правилно. Май пресолих малко манджата с иронията си, извинявам се ако някой се е почувствал засегнат! Както и да е, искаш го тоя документ, дневника, и съда ще ги задължи да го представят - не е нужно да казваш на какво точно основание да го представят, достатъчно е да кажеш, че го искаш с оглед изясняване на обективната истина, а тъй като в делата по
НП съдът има задължение за изясняване на обективната истина и се прилага служебното начало, той ще ги задължи, за да не му върнат после делото за ново разглеждане поради непълнота на доказателствата. И съдът ще ти уважи това искане, щото от всичко най-много мрази да му връщат делата за ново разглеждане.
Колкото до забележката дали съм колега...Много бих искал да не съм, да бях станал зъболекар навремето, ама ей на, такива са грешките на младостта...късно е да се поправям :)


Потребителски аватар
kasho
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот kasho » Сря 31 окт 2007 2:52


И на мен тая вечер ми друснаха СУПЕР ТЪП акт :evil: Трябваше да посрещам хора на летището в София и понеже дойдох 45 мин. по-рано и отбих от булеварда който води до терминал 2 за да не ме дерат на паркинга. Там обаче има знак "Забранено спиране и престой". След 10 мин пристигат куките и започват да ми пишат акт. Аз отказах да го подпиша и те ме заплашиха че ще ми вземат талона и няма да ми дадат копие от акта и по този начин ме принудиха да го направя. Освен това казаха че ако не го подпиша като потегля с колата ще ме спрат пак след 20 метра, затова че карам кола без талон и ще ми пишат още един акт. Казах им че това си е чиста принуда, но подписах акта. Доколкото разбрах ще ме цакат с 4 точки и към 40 лв.

Въпрос 1: Вярно ли е че при отказ на виновника да подпише акта не му се дава копие?

Опитаха се да ми попречат да попълня графата "Възражения" копелетата нагли. Не успяха! :evil: Все пак ситуацията беше стресова и измъдрих следното " Не съм съгласен с написаното", след което подписах акта.

Въпрос 2: Това достатъчно добро ли е :oops:

Въпрос 3: Допълнителните обяснения и възражения , които имам право да направя в 3 дневен срок къде трябва да ги направя? Акта ми е писан в София, а книжката ми е издадена от КАТ Пловдив. В София или в Пловдив трябва да подам възраженията и къде точно?

Въпрос 4: Идеята ми е да напиша че не съм бил на пътя или на банкета, а съм излезнал на 5 метра в къра. Там едва ли е зона на действие на знака :twisted: Дали ще ми свърши работа?

Въпрос 5: При условие че са ме излъгали за подписа на акта, има ли смисъл да го упомена във възражението? Както и очевидното изнудване- "Ще те спрем пак" ?

Въпрос 6: (може би най-тъпия) Правилно ли съм разбрал процедурата- след 1 месец като отида да си взема постановлението(ако е готово), ще ми дадат и талона. След това в 7 дневен срок обжалвам пред съда в Пловдив. Ако мине - ок, пия една ракия и НЕ карам след нея :) Ако не мине ми вземат точките, но как ще ме накарат да си платя глобата?

И още нещо- опитаха се да се заядат за антирадара, обаче им казах да си гледат работата, понеже това е само радар-детектор и нищо не ми казаха за него повече. За това :bowdown на форума, от тук го научих. Въобще беше едно много тъпо половинчасово прекарване в органите на МВР. :fight:
Извинявам се ако някой от въпросите ви се виждат тъпи (особено 6-ти). Може би е така защото съм ги писал към 3 без 10 през нощта.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Сря 31 окт 2007 8:45


Къде си бил спрял-на правата след светофара, или след като направиш ляв завой на пръстта в дясно извън асвалта?
Ако си бил на правата след светофара, нямаш никакви шансове щом си нарушил знака.Ако си бил в зоната на летището след левия завой имаш някакъв шанс че си бил в полето според мен.
Иначе възражението се пуска по пощата, или на ръка в РПУ на МВР което ти е издало акта.Възражения, жалби, съд -в населеното място на РПУ което е издало акта!!!Само талончето ще си вземеш по местоживеене.


Потребителски аватар
kasho
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот kasho » Сря 31 окт 2007 11:28


След левия завой бях, около пътя само поле имаше. Как да разбера от кое РПУ са били прасетата, на акта пише "03ти сектор ООП СДП". Моля някой от София да помогне. Мисля че е 8мо РПУ - Дружба ама не съм сигурен. Ченгетата бяха много тъпи и заядливи и съм се надъхал да го бутна тоя акт.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Сря 31 окт 2007 12:59


Най-отгоре си пише от кого е издаден.Ако си в Пловдив го пускаш в препоръчано писмо с обратна разписка.Пробвай с възражение в 3 дневен срок.Ако в дясната част на пътното платно няма непрекъсната бяла линия мисля че имаш шанс с възражението!Ако има линия и си влязъл през нея в полето значи имаш друг вид нарушение и Акта ти отпада щото е порочен(сбъркан) може би чак след съд.Не се оставяй да работят за интереса на паркингджията.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Сря 31 окт 2007 13:03


Всичко е много добре, ама темата не е за да се повтарят в нея по сто пъти едни и същи неща. Просто трябва да се прочете първия пост, и още няколко пояснителни по-надолу. А, и също така трябва да се ползва търсачката.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта