Българските матраци на Екон Русе.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот dobrin » Чет 30 май 2013 20:55


iwanst написа:Тъп ли си?!

Още едно подобно мнение и темата ти ще бъде заключена!
Относно правописа - да, това е автомобилен форум, но тук се стараем да пишем грамотно.




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот dlug » Пет 31 май 2013 12:39


Аз също ползвам матрак от Екон-гр.Бяла вече над 5 години и нямам никакви проблеми и съм много доволен. Моят обаче е с цип (може би има значение). Това само по себе си не означава че колегата не може да случи на кофти бройки или недай боже наистина да слагат боклуци в калъфите без цип. Неприятното е отношението на фирмата, но ако наистина слягането е под определеният процент който покрива гаранцията? Тогава няма защо да си недоволен че не са я уважили. А това, че са го задържали дълго преди да те уведомят какво се случва с него наистина е неприятно. Ако мислиш че не са прави ги гони, пускай жалби и т.н. Не трябва нещата да се оставят така. Ако обаче няма нарушение на гаранцията или сроковете за уважението и-не виждам защо трябва да бъдеш толкова рязък.
Не защитавам никого-просто странично неафектирано мнение :smile


Потребителски аватар
wierdo
Мнения: 644
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот wierdo » Пет 31 май 2013 15:23


iwanst написа:Не си купувайте български латексов матрак на Екон Русе. За година и половина пропадна поне със 1,5 см на страна което е 3 см. Е нали има 2 години стандартна гаранция и 10 години изключителна гаранция на ядрото ако пропадне повече от 12 %, званя и обяснявам че е 20 см и спи на него баща ми които е 85 килограма и е недопустимо да пропадне толкова много. Първо разочарование: бил с калъф без цип - гаранцията е само на ядрото трябвало да го закарат в завода да го разпорят и да сменят ядрото - е здраве да е (значи докато ми го върнат ще спя на пода).Идват взимат го - бре в Европа сме. Три седмици никои се не обажда - маи с пропаднал матрак беше по добре отколкото на пода. Второ разочарование: звъня няма такъв матрак, след обяд та чак привечер се появи матрака явно го намериха и ми звънят ами ядрото е 16.4 см и не се покрива гаранцията - чудесно. За мене остават разочарованието, забавлението от опаковането на матрака - незабравимо 164 на 190 - сигурно е 50 килограма понеже няма цип незнам кво има в него ама е по тежък и от олово и лекото усещане че ме пързалят все пак могат да кажат и 22,2 см е и да трябва да си доплатя 2,2 за да си го взема (като е дошъл техен представител да го види колко е пропаднал защо ще го пращат в завода ако няма да ми уважат гаранцията). Така че не избирайте българското - продукта е калпав и гаранцията е българска.



Сега освен да си паркирам колата на него да стане 15.9 см. да ми уважат гаранцията.


Здравейте,

Казвам се Ростислав Багров и съм служител във фирма ЕКОН. Моля изпратете ми телефонен номер, на който да се свържем с Вас и да изясним недоразумението.


Благодаря.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот Barboukov » Пет 31 май 2013 15:56


iwanst написа:Мда каква ли е целта на автора на темата - регистрирал се е в далечната 2005 година ...

Цел номер едно е: Да получи забележка, че прави елементарни правописни грешки.

Двулицев матрак от пенолатекс на въпросната фирма в къщи има от близо 5 години. Не е мръднал.

И все пак... Винаги се случва нещо от дадена серия на дадена фирма да излезе некачествено. Ти да не си очаквал 1000 от 1000 матрака да нямат проблем? Все един ще е калпав и по законите на Мърфи, касаещи тебе, ти си се сдобил с един не сполучлив.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот MITKO_DVD » Пет 31 май 2013 16:09


wierdo написа:
iwanst написа:......

С.......


Здравейте,

Казвам се Ростислав Багров и съм служител във фирма ЕКОН. Моля изпратете ми телефонен номер, на който да се свържем с Вас и да изясним недоразумението.


Благодаря.


:th_up :th_up :th_up
евала на пича :smile


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот Barboukov » Пет 31 май 2013 16:12


MITKO_DVD написа:
wierdo написа:
iwanst написа:......

С.......


Здравейте,

Казвам се Ростислав Багров и съм служител във фирма ЕКОН. Моля изпратете ми телефонен номер, на който да се свържем с Вас и да изясним недоразумението.


Благодаря.


:th_up :th_up :th_up
евала на пича :smile

Роско си е бил пич винаги. Ще съдейства и всичко ще се оправи. :th_up


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот m135 » Пет 31 май 2013 17:44


Аз също съм с такива матраци без цип, засега съм доволен за 2-3 години не са мръднали. Важно е и на каква основа са поставени - хубави подматрачни рамки, и редовно да се обръщат. Сега съм решил и на дивана смачканите дунапрени да сменям с пенолатекс, да видим какво ще се получи. Към недоволният колега, случва се човек да попадне на някоя калпава бройка но хората от фирмата са коректни и действат бързо. На мен ми бяха объркали размера на подматрачните рамки, но за 2 дни ги подмениха.

П.П. Има една подробност в ЗЗП, до 30 дни не ти ли отремонтират гаранционната стока, или трябва да ти върнат парите или подмяна безплатно с нова.

Последна промяна от m135 на Пет 31 май 2013 17:50, променено общо 1 път.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот drmilendd » Пет 31 май 2013 17:46


Нека автора да пише развитието като си даде телефона, и тогава правете евала. Всяка фирма редовно си сърчва името именно с цел такива теми. Това, че ще му вземат телефона, нищо не значи. Имали са вариант да реагират още от самото начало.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот IRRITATING » Пет 31 май 2013 17:49


Те все едно му го нямат :mhihi


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 01 юни 2013 11:52


Правя следната забележка на автора: Защо си пуснал абсолютно същата тема и във форума на Ауди?
На мен ми мирише на злонамерена антиреклама.
Аз си купих също матраци на Екон, но от висок клас - единия беше 600 лв с 20% отстъпка и съм страшно доволен.
Говорим за размер 82х200 см. Хората от представителството в кв. "Лагера" бяха много любезни и понеже съм доста пълен специално поръчаха да се изработи по-твърд единия матрак. :icon_lol


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот MITKO_DVD » Съб 01 юни 2013 12:22


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Правя следната забележка на автора: Защо си пуснал абсолютно същата тема и във форума на Ауди?
На мен ми мирише на злонамерена антиреклама.
Аз си купих също матраци на Екон, но от висок клас - единия беше 600 лв с 20% отстъпка и съм страшно доволен.
Говорим за размер 82х200 см. Хората от представителството в кв. "Лагера" бяха много любезни и понеже съм доста пълен специално поръчаха да се изработи по-твърд единия матрак. :icon_lol


Аз съм 124кила и не съм искал да ми го изработват с нищо допълнително,но ме посъветваха да си взема по-голямата височина по спомен 20 или 22 см. :redface ,матрака пак казвам си го въртим със жената във всички посоки в зависимост как му дойде времето :mhihi ,според мен не е мръднал,да леко се забелязват двете половини ,но нито има ропадане нито дай боже,по скоро подматрачните слегнаха малко,но те беха гадни като цяло и евтини,но матрака си е супер :th_up


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот hooligans » Съб 01 юни 2013 22:54


drmilendd написа:Нека автора да пише развитието като си даде телефона, и тогава правете евала. Всяка фирма редовно си сърчва името именно с цел такива теми. Това, че ще му вземат телефона, нищо не значи. Имали са вариант да реагират още от самото начало.


Роско не е сърчвал за фирмата в която работи!
Той е уважаван от много хора и помогнал на много хора от форума!
И много хора го познават ;)


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот iwanst » Пон 03 юни 2013 10:43


Радвам се че колегата се е отзовал, пратил съм му телефон, надявам се да се обади.

Развитието по сагата в петък беше:
Идва куриер - 32 лева доставка. Защо в 5 телефонни разговора и при идването на техен представител с тяхна кола не са ми казали за подобно развитие, а разбирам че трябва си платя връщането на матрака когато е пред врата ми. Това е много далече от всякаква коректност. Е не ги платих - по добре да си го връщат в завода да си ползват калъфа и без това друго здраво в него няма. Е явно не им се плащаха още 32 лева за обратно до завода, взех си го.
Е матрака си е същия, точно на средата за всяка половина си е потънал поне 2 - 3 сантиметра и това си е.
А да и с матрака небрежно е дошла нова гаранционна карта същата като моята за 10 години гаранция и с едно ново малко допълнение в което е описано, че модела стандарт е с изключителната гаранция от 5 а не 10 години, нищо пак ще имам още 3,5 години.
И единствения развален матрак от 1000 да ми се е паднал на мен, няма причина да не ми го сменят щом си има гаранция, изключителна гаранция от 10 години, оппс от 5 години вече.
И как да съм доволен?


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот iwanst » Вто 02 юли 2013 14:07


Най-накрая Хепиенд.
Мерси на колегата wierdo за съдействието. Вчера го смениха матрака (с тяхна кола, без да искат такси за куриери и други глупости). Новия е по различен и определено е по добър. Тествах го тази нощ и е перфектен. Благодаря!!!


DiddoVWFAN
Мнения: 164
Регистриран на: Чет 06 ное 2008 21:39
Автомобил: Corrado
Двигател: KR-1991
Местоположение: Варна

Re: Българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот DiddoVWFAN » Вто 02 юли 2013 17:55


Сега колега поздрави всички дето ти "сраха" с извинение в темата :thumb_down . Не само в нашия и в на Ауди форума, ами навсякъде трябваше да пуснеш теми, та да получи по-голям отзвук некоректното отношение на дадената фирма. Евала, че си защити правата на потребител. В белите страни за всичко се шуми и за това живеят по-добре.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 209 госта