Българските матраци на Екон Русе.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот iwanst » Сря 29 май 2013 17:51


Не си купувайте български латексов матрак на Екон Русе. За година и половина пропадна поне със 1,5 см на страна което е 3 см. Е нали има 2 години стандартна гаранция и 10 години изключителна гаранция на ядрото ако пропадне повече от 12 %, званя и обяснявам че е 20 см и спи на него баща ми които е 85 килограма и е недопустимо да пропадне толкова много. Първо разочарование: бил с калъф без цип - гаранцията е само на ядрото трябвало да го закарат в завода да го разпорят и да сменят ядрото - е здраве да е (значи докато ми го върнат ще спя на пода).Идват взимат го - бре в Европа сме. Три седмици никои се не обажда - маи с пропаднал матрак беше по добре отколкото на пода. Второ разочарование: звъня няма такъв матрак, след обяд та чак привечер се появи матрака явно го намериха и ми звънят ами ядрото е 16.4 см и не се покрива гаранцията - чудесно. За мене остават разочарованието, забавлението от опаковането на матрака - незабравимо 164 на 190 - сигурно е 50 килограма понеже няма цип незнам кво има в него ама е по тежък и от олово и лекото усещане че ме пързалят все пак могат да кажат и 22,2 см е и да трябва да си доплатя 2,2 за да си го взема (като е дошъл техен представител да го види колко е пропаднал защо ще го пращат в завода ако няма да ми уважат гаранцията). Така че не избирайте българското - продукта е калпав и гаранцията е българска.



Сега освен да си паркирам колата на него да стане 15.9 см. да ми уважат гаранцията.




Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 29 май 2013 19:32


5 години ползвам такъв с калъф с цип,въртя го по схема на 1-2-3 месеца къ се сета :mhihi :mhihi :mhihi

засега никви ядове :screwy :screwy :screwy :screwy аз 120кила,жината 65кила :gruebel :gruebel :gruebel


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот Петър Петров » Сря 29 май 2013 21:58


Ееееей, бай, айде не сладагай "българското" така лекомислено под общ знаменател, може ли?!? :banghead :banghead :banghead


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот petko5 » Сря 29 май 2013 22:15


4 год. имам двулицев матрак с калъф (с размери 160/200) на тази фирма и никакви ядове !
До колкото имам спомен се води среден клас, тоест до 95кг ако не се лъжи...пише го в гаранцията, а аз съм 105кг и вярвай ми никави ядове, нито е хлътнал, нито калъфа се скъсал.... с една дума никакви проблеми ..... :wink
Купих го заедно с подматрачна рамка и при нея също никакви проблеми......!


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот 1z » Чет 30 май 2013 7:18


Аз също имам 5 години такъв и нямам никакви проблеми,незнам каква е целта на автора на темата ,гледам че и в ауди форума е отворил същата тема повече ми прилича на тема тип антиреклама!


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот MITKO_DVD » Чет 30 май 2013 7:37


и моя е 160/200 изцяло от пенолатекс icon_idea


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот iwanst » Чет 30 май 2013 9:15


Мда каква ли е целта на автора на темата - регистрирал се е в далечната 2005 година за да може да оплюе някакви матраци 8 години по късно - Целта на живота му. Или трябва на всяка манджа да е мерудия, да има 20 000 мнения (да не се обижда никои и аз обичам да чета глупости) и тогава да му вярваме. Хубаво е че в Русе се опитвате да правите матраци но е добре да се поема и гаранцията. Ако не съм доволен да ви осъда нали.

1. Да предпази евентуално следващите които са си харесали такъв матрак и да знаят, че има и крайно недоволни.
2. Да сподели горчивия си опит със гореописания матрак.
3. Да знят и доволните от матрака, че ако опрат до изключителната гаранция от 10 години даже до стандартната от 2 години нещата най-вероятно хич няма да се развият като очакват.

Много ясно че има доволни как иначе щях да се подлъжа да си купя и аз.

Не може да идва техен представител да го вземе и после да кажат ми гаранцията не се покрива.
Не може да чакаш 1 месец без матрак за да го пратят до завода и незнам какво си само и само да не се възпозваш от изключителната гаранция която така или иначе те няма да уважат.

И да имам правописни грешки - това е автомобилен форум и говорим за матраци.


Потребителски аватар
koziak
Мнения: 348
Регистриран на: Пет 27 окт 2006 22:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот koziak » Чет 30 май 2013 9:31


Неграмотен ли си?!


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот golfer » Чет 30 май 2013 9:31


Като начало матраците Екон се произвеждат в гр.Бяла а не в Русе.
Ползвам такъв над 5 години и съм много доволен.
Моя е с цип и съм гледал ядрото какво представлява. Чудя се тази материя как може да се слегне и то над 3см.?


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот iwanst » Чет 30 май 2013 9:34


iwanst написа:И да имам правописни грешки - това е автомобилен форум и говорим за матраци.


koziak написа:Неграмотен ли си?!


Тъп ли си?! Добави ли още едно мнение... Супер...


Иначе според тях ядрото е слегнало от 18 см. до 16,4 см. Гаранцията е при слягане повече от 12%. Незнам как се мери - но ако е на страна 1.6????
Предполагам като е без цип слагат боклуци. За 540 лв. за 164 на 190 - толкова.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот bobocamaro » Чет 30 май 2013 10:49


iwanst написа: Незнам как се мери .

Примерно в "паскал", колега:
"Налягане един паскал създава сила от един нютон, приложена върху повърхнина с площ един квадратен метър."
От там и слягането в сантиметри за дадена площ.
Но те, за долните си реклами и шоуруми ползват чипосани матраци. Така че ти съчувствам напълно :banghead


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот nasko1978 » Чет 30 май 2013 11:37


Имам такъв матрак повече от 7-8 години и съм доволен.
Автора на темата е напълно прав и моля не го нападайте,споделя си мнението и впечатленията. :th_up
За гаранции в България е трудно да се говори и е огромен проблем.Аз ако бях производител със сигурност бих се опитал да вляза в положение на колегата,а не да го карам да прави безмислени усилия и накарая пак да го отрежат отвсякъде! :thumb_down
Един доволен клиент може да доведе още клиенти, а един недоволен - николко!!!
Ама все пак сме в България.


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот rado_mit » Чет 30 май 2013 15:56


нещо странно се изостря тона :death
иначе и мен не ме кефи матрака ми от тях /на 2г./ .. ще го изхвърлям другия месец


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот petko5 » Чет 30 май 2013 18:58


Колега iwanst, намери добър адвокат и напишете една жалба до КЗП, това е единственото което мога да те посъветвам, шанса да успееш е малък но го има :wink

Напълно съм съгласен за "Некоректното отношение на търговците" относно гаранционните условия, постоянно се сблъскваме с тях.......в България представите за бизнес са много изкривени :cool

Един приятел пати с един еднолицов матрак на фирмата "Тед", една от дъските винаги се чупеше на едно и също място....... за 5год го смениха 4 пъти, докато изтече гаранцията, пускахме жалба до КЗП за да му върнат парите и накрая замина на вилата.......

Друг приятел също изпати с такъв матрак на "Екон", посъветвох го да пусне жалба....но не му се занимава....

Аз и жена ми нямаме проблеми......можеби всичко е до късмет :rolleyes

Успех от мен :wink


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Не на българските матраци на Екон Русе.

Мнениеот 1z » Чет 30 май 2013 20:43


iwanst написа:Мда каква ли е целта на автора на темата - регистрирал се е в далечната 2005 година за да може да оплюе някакви матраци 8 години по късно - Целта на живота му. Или трябва на всяка манджа да е мерудия, да има 20 000 мнения (да не се обижда никои и аз обичам да чета глупости) и тогава да му вярваме. Хубаво е че в Русе се опитвате да правите матраци но е добре да се поема и гаранцията. Ако не съм доволен да ви осъда нали.

1. Да предпази евентуално следващите които са си харесали такъв матрак и да знаят, че има и крайно недоволни.
2. Да сподели горчивия си опит със гореописания матрак.
3. Да знят и доволните от матрака, че ако опрат до изключителната гаранция от 10 години даже до стандартната от 2 години нещата най-вероятно хич няма да се развият като очакват.

Много ясно че има доволни как иначе щях да се подлъжа да си купя и аз.

Не може да идва техен представител да го вземе и после да кажат ми гаранцията не се покрива.
Не може да чакаш 1 месец без матрак за да го пратят до завода и незнам какво си само и само да не се възпозваш от изключителната гаранция която така или иначе те няма да уважат.

И да имам правописни грешки - това е автомобилен форум и говорим за матраци.

Щом си от толкова време в форума, щеше да знаеш че има теми за избор на матрак ,където спокойно можеше да си изразиш недоволството от въпросният матрак ,а не да отваряш гръмки теми все едно детето са ти отвлекли.Както голфера ти написа фирмата е от бяла не от русе,поне си оправи заглавието!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Volkswangel и 73 госта