Кой е с предимство?!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот batmit » Пет 01 ное 2013 22:33


Normaluser написа:
batmit написа:Колеги, не съм съгласен, че пътищата са равнозначни. Движещите се по булеварда имат разрешаващ сигнал на светофара да преминат през кръстовището, от там нататък при всяко следващо кръстовище се съобразяваме с неговото регулиране.
На булеварда има зелено - завиваме надясно, попадаме в кръстовището на локалното /за него нямаме зелено/, изчакваме тези със зелен сигнал на кръстовището, а именно тези от локалното, след това тръгваме.


Напротив, имаме зелено и на локалното ;)



Много внимателно прочети поста. Разяснявам още един път: като завиеш надясно и влезеш в кръстовището на локалното вече нямаш залено, зелено е за тези от локалното.




Normaluser
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 08 окт 2013 19:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот Normaluser » Пет 01 ное 2013 22:40


Защо просто не изгледаш видеото????

Мисля, че темата е изчерпана с това видео, поне за тези, които успеят да разберат какво им обясняват в него, а те май не са много ;)
Успех!


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот vucata » Пет 01 ное 2013 22:58


Демек, от другата седмица като хвана служебния бус и си карам в локалното на Борис 3-ти, си перкам като цар и правя 1вото си ПТП с кола (другите са ми с животни) :mhihi


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот fox_vt » Съб 02 ное 2013 1:09


Абе вие за коя снимка говорите :eek в първата снимка на локалното има триъгълен знак :wink Какви равнозначни пътища.И как след като завиеш от булеварда ще дадеш предимство на локалното щото те имали зелен сигнал :screwy Колеги осъзнайте се те и да имат зелен сигнал тоя който завива как ще разбере за това :question За да имат зелен сигнал СВЕТЛИНЕН то другите трябва да имат ЧЕРВЕН сигнал светлинен.Къде видяхте светофар на пресечката от булеварда към локалното? Всичко това дето го изписахте са глупости :wink


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот shotik » Съб 02 ное 2013 7:54


Колега по форум stenly_r ,шофьорски курс съм карал 1983 г и тогава имаше 15 часа теория,когато посетиш всичките и изкараш изпита,тогава те допускаха да седнеш в колата и да караш,ако не си посетил ,плащаш и т.н. ,поне в курсовете където бях аз така се процедираше.Бях единствения курсист без допълнителни часове по теория и практика ,защото като млад се движех доста интензивно с велосипед из София и познавах почти цяла София ,която беше сравнително малка .
Както е писал колегата по форум bobocamaro ,за който не мога да се сетя дали го познавам от този или друг форум,аз съм бивш локомотивен машинист и имах 12 г трудов стаж с локомотивите,където правилниците са поне 7-9 пъти по-големи от тези за шофьорите и задължително трябваше да ги знаем.
Така както съм ги учил тях ,така съм учил и този ,вярно е ,че някои правила с течение на времето се променят и не всеки може да ползва интернет и да ги знае промените.Имам за 30 г две глоби по 5 лв ,платени и издаден талон за тях,имам и две катастрофи,за които не съм виновният.
Повече за мен няма какво да пиша сега ,така и за бъдеще,сега съм пенсионер.

Колкото до кръстовищата с локално платно моето мнение е ,че не може локалното да е с предимство пред основното,така както е и на Цариградско шосе и не само в тези два примера,но ще потърся и аз да прочета из виртуалното пространство за тези случаи!

Че има парадокси не отричам,както са кръговото на Руски паметник и Паметник на Васил Левски,но мисля ,че това са някакви общински предложения заради основния трафик и приложени след обсъждане с КАТ.

Ами повече няма какво да пиша,не мисля да споря,дори и да ми задавате въпроси,аз може би след 7-8 години няма да карам кола ,ако доживея до тогава,но на всички пожелавам безаварийно движение !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот VWGT » Съб 02 ное 2013 10:29


Руски паметник е заради трамвайте. В посоката на тяхното движение е с предимство и автомобилният трафик. А Пматника на В.Левски мисля, че си е ок. По-скоро това на Пушкин е заради основният трафик, въпреки че там има знаци, но повечето шофери карат по навик.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот dlug » Съб 02 ное 2013 10:33


Normaluser написа:
dlug написа:Идеално, разговора с твой колега е по-меродавен от становище на КАТ :mhihi
Нейсе, дано всички се успокоят най-накрая


...
Подразни ме начина, по който се опита да ме иронизираш. А всъщност иронията е там, че един ден ще платиш глоба по член от закона, който не си нарушил, воден от незнанието си ;)....

Колега, не съм искал да те иронизирам, исках да те накарам малко да слезеш от пиедестала, на който си издигнал собственото си непогрешишмо мнение. Но съм сигурен, че дори за миг не можеш да си представиш, че дори отличният адвокат може да сбърка някъде, нали???
Аз все още съм на мение, че десният завой е маневра, не за друго, а защото така го пише в закона. Аз обаче си признавам, че може да бъркам. Покажи ми съдебно решение, което доказва горното мнение на твоят колега и се съгласявам на всеослушание, че не съм прав. До тогава обаче избягвай да даваш толкова категорични мнения, (явно намекваш че си юрист, би трябвало да знаеш че не е правилно).
Към Шотик-аз също съм съгласен, че не може локалните да са с предимство, но по закон е така. А какво имаше предвид за кръговите на Руски паметник и Васил Левски? На руски паметник предимството е по линията на трамвая (който така или иначе е с предимство, за мен е направено логично). А на Васил Лвевски тези в кръговото са с предимство, както обикновено са регулирани почти всички кръгови. Ако искаш просто кажи какво точно си имал предвид, аз също не желая да споря с никого


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот shotik » Съб 02 ное 2013 11:14


За Паметника на Левски съм се объркал,но някъде имаше такова кръгово,може би на Сточна гара ,ще гледам да запомня като се движа из София.


Normaluser
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 08 окт 2013 19:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот Normaluser » Съб 02 ное 2013 15:30


dlug написа:.

Пиедестал? Аз все пак съм адвокат и спорът ми е професия, но не и когато не съм прав и го знам. По тази причина не защитавам виновни ;))

На предната страница съм пост-нал видео, изгледай го.

Аз не искам да споря повече, защото отговорът е на лице! Имаш право да мислиш, каквото поискаш, ти си свободен човек, само че законите са написани точно заради мислещите, които мислят в тяхна полза ;)
Още повече, че в тази тема ние ни най-малко обсъждаме "що е то десен завой" което е уредено с член от закона, а конкретен десен завой на кръстовище със светофар ( много обсоятелства, които не са упоменато в цитираното от теб) което е уредено със съвсем друг член от закона...и не само член а раздел! :)

shotik написа:
Колкото до кръстовищата с локално платно моето мнение е ,че не може локалното да е с предимство пред основното,така както е и на Цариградско шосе и не само в тези два примера,но ще потърся и аз да прочета из виртуалното пространство за тези случаи!

Да, локалното не би било с предимство, ако от него завиеш към главния булевард, но тук случая не е такъв, защото нямаш право да го направиш :)

Ето го отново прословутото видео, виждам че не сте го изгледали :)

http://novanews.bg/news/view/2009/10/06/2653/%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F/


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот shotik » Съб 02 ное 2013 17:16




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 02 ное 2013 19:35


DrugiaBliznak написа:
Значи на това кръстовище всички са умствено изостанали, ако не знаят какво се прави.
Ето правилния ред на движение на автомобилите.При светнал зелен светофар за напред и ляв завой в двете посоки,колите които ще продължат напред са с предимство,а тези които ще правят ляв завой чакат по съответния начин в червени линии,а не както ти си го направил.В Индия може и да важи това,но тук все още не.

Изображение


Колега,дали подобна организация можеш да приложиш на кръстовището на бул.Ботевградско шосе и ул.Летоструй?


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот ivo_555 » Нед 03 ное 2013 20:57


Не мога да разбера каква точно е дилемата с тези леви завой? Просто минавате от ляво на насрещно движещите се, като на всяко едно друго кръстовище!
Прикачени файлове
летоструй.JPG


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот Петре » Пет 08 ное 2013 21:14


Да започна така:
не съм юрист
интересувам се от Закона за движение по пътищата по всякакъв начин.

През 2008 се разходих до катаджия,регулиращ кръстовище с уред, да задам въпрос във връзка с предимството по Борис и локалното и при работеща светофарна уредба.Отговори,че щом се движиш направо или ще завиваш на дясно при зелен сигнал си с предимство.
А бяха години,когато двата светофара(на Борис и локалното при Красно село)светеха отделно,а също и ,когато на кръговото на Руски Паметник тези от локалното посока Македония бяха с предимство пред тези от Борис,заради липсата на знак за пресичане на път с предимство и т.н

Пък сега една гатанка от мен
На Борис преди Пушкин има отбивка в дясно,където е възможно да се влезе в локалното,което там е двупосочно!Единственият знак е за тези,които пътуват в локалното посока РИОСВ,и е пресичане на път с предимство,оп,има и посока само напрво.
Движейки се по Борис и при желание да влезна в локалното ,идващият по него от Горнобански път следва да ме пропусне,но този който се движи натам в локалното?


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот malin.angelov » Пет 08 ное 2013 23:50


Колеги моля ви!!!! Не мога да повярвам, че има такива спорове между шофьори - Срам за вас и инструктора, който ви е учил!!!! :a045 :a045 Щом има локално платно, значи има и главен път ( тоест не може да има локално без главен път) Е само от това изречение можете да си извадите сами логиката за предимството.

Кръгови кръстовища - учасникът от движението който се движи в кръговото е винаги с предимство пред учасника който иска да влезе в него, освен ако няма допълнителни пътни знаци за предимство ( руски паметник) - в случая има трамвай и ако се сещате за правилника за движение ( почти винаги железният кон е с предимство) та в случая кръстовището е направено така, заради трамвая и заради големия поток на коли по Борис!! :h020


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой е с предимство?!

Мнениеот Vlad777 » Съб 09 ное 2013 0:11


И да се молиш и да се вайкаш и срам за инструктора, но се оказва, че движещите се в най-дясна лента са с предимство. Това, че ти разграничаваш главен път и "локално", не означава, че в законите има термин "локално".

както вече се написа и както и КАТ твърдят, движещите се в локалното са с предимство пред тези, които се движат успоредно и завиват на дясно.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 218 госта