ebay доставки

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: ebay доставки

Мнениеот AugustinerFan » Пон 12 окт 2015 13:56


Предполагам си платил с пейпал,ако е така по обратният ред като му изпратиш и съобщение с номера на поръчката.Ако искаш първо му пиши че си получил стоката,може да ти каже да не превеждаш цялата сума като компенсация за забавянето.Има и трети вариант - няма да го пиша. :respekt




Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: ebay доставки

Мнениеот Milenkatara » Пон 12 окт 2015 19:46


А как стоят нещата с продаване в ebay от България за Европа ? Имам тук едни редки части за голф 3 и искам да ги продам?


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: ebay доставки

Мнениеот AugustinerFan » Пон 12 окт 2015 20:03


Регистрираш се и пускаш обява в района в който искаш да продаваш,трябва да имаш пейпал акаунт.Ако пуснеш обявата с твърда цена има голяма такса,ако е с наддаване таксата е в пъти по малка.Имай в предвид че доставката може да е доста солена ако са тежки или обемисти.В коя държава искаш да продаваш?


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: ebay доставки

Мнениеот Milenkatara » Пон 12 окт 2015 20:49


За тежки не са, но малко обемисти. 2 кори за вратите от двуврат голф 3, колони и пластмаси. Трбява за конкретна държава ли да избера къде да ги продавам? А не мога ли да пусна надаване ( търг ) и началната цена да е примерно толкова колкото искам да им взема пък ако някой даде повече още по-добре ?


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: ebay доставки

Мнениеот AugustinerFan » Пон 12 окт 2015 21:25


Понеже ибей няма собствен сайт в България ще трябва да се регистрираш в една от Европейските държави където има такъв:

Official eBay Austria website: eBay.at
Official eBay Belgium website: eBay.be
Official eBay France website: eBay.fr
Official eBay Germany website: eBay.de
Official eBay Holland / eBay Netherlands website: eBay.nl
Official eBay Ireland website: eBay.ie
Official eBay Italy / eBay Italia website: eBay.it
Official eBay Poland website: eBay.pl
Official eBay Spain website: eBay.es
Official eBay Sweden website: eBay.se
Official eBay Switzerland website: eBay.ch
Official eBay UK / eBay United Kingdom website: eBay.co.uk


Всеки потребител от която и да е държава ще може да вижда обявата ти,но тя ще е локализирана в държавата в която си се регистрирал.Ако пуснеш висока стартова цена на търга таксата пак ще е голяма.Разучи първо колко евентуално ще струва доставката до всяка от посочените държави.По принцип ибей ти дава опция когато посочваш с какво ще се доставя евентуално да отбележиш цена на доставка.Не съм продавал от България но имам изключително голям опит с продажби от Германия.Последният път на твърда цена 120 евро след продажбата ме таксуваха 15 евро,като парите си ги дърпат директно от банковата ми сметка,има опция да платиш таксата с пейпал.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот Milanov » Вто 13 окт 2015 11:38


Milanov написа:Колеги имам следнят проблем.
Пазарувам си редовно от Алиекспрес, но от два дни ми излиза следното съобщение при опит да платя на различни търговци.
Payment failed.
Reason Your payment is declined by your bank. Suggestion
Please contact your bank. Or try another card or payment method.

Звънях двапъти в ПИБ и те ми казват, че не виждат заявка за сума, тоест не е проблема при тях.
Моля за съвет.
Благодаря


Колеги този проблем го реших, като си извадих втора карта към сметката, но е VISA, оказа се че има проблем от китайците с картите на MAESTRO!

Имам друг въпрос :)
В момента ползвам адрес за доставка в офиса в който работя, тоест има човек цял ден за да я приеме.
Ако дам адрес за доставка вкъщи, как ще ме уведомят от БГ пощи, че имам доставка, носят ли я или оставят бележка да ида до пощата.
Също така ако не получа бележка, защото входа се заключва, можели да проверя "дистанционно" имали за мен нещо в пощата.
Благодаря


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: ebay доставки

Мнениеот DaDiablo » Вто 13 окт 2015 11:44


Носят ти бележка, че има нещо пристигнало до теб и трябва да ходиш до пощата, която ти е за квартала.
Не може да се проверява дистанционно. Пишат пристигналите международни колети в тетрадка. :mrgreen


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ebay доставки

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 21 окт 2015 7:18


Поръчах на мой приятел два сензора за парктроник от Алиекспрес,но поръчката още е в статус "обработва се".Някакъв брояч отброява обратно време,остават два дни.
За първи път поръчвам от този сайт,как точно се случват нещата?
Платих с кредитна карта,парите са ми дръпнати в понеделник,как се възстановяват пари?


ayhan4ik
Мнения: 67
Регистриран на: Съб 20 окт 2012 13:11
Автомобил: Dacia Logan
Двигател: 1.4 2007
Местоположение: Burgas

Re: ebay доставки

Мнениеот ayhan4ik » Сря 21 окт 2015 7:28


Това е времето, до което продавача трябва да ти пусне пратката. Ако ли не, парите ти ще се възстановят автоматично. Ако ти изпрати пратката до края на този брояч, статуса ще стане нещо като Shipped out.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: ebay доставки

Мнениеот georgebonev » Сря 21 окт 2015 7:42


От момента на поръчка и плащане има време за "обработка" и "подготовка" на поръчката от продавача. Това е около 2-5-10 работни дни - пише го след цената, в полето "shipping". (Shipping to Bulgaria via HongKong Post Air Mail. Estimated Delivery Time: 15-30 days (ships out within 7 business days))
След като го "предоставят" на куриера, там се бави също с обработка и подготовка за изпращане.
Времето за доставка зависи от избрания куриер (Estimated Delivery Time), което може да се види пак от полето Shipping.
Накрая в описанието има "Seller Guarantees", което обикновено е 60 работни дни. Това е крайния срок за доставка до теб. След това варианти няколко - получил си, не си получил стоката, не е това, което си поръчал...
Ако всичко е нормално и стоката е цяла, имаш няколко дена за да потвърдиш пристигането и тогава реално ти удържат парите от картата. До тогава са резервирани. Това е за кредитни карти. При дебитните, парите се "пазят" около 3 дена мисля че беше.
Ако има проблем след този 60-дневен период за доставка - вече следва кореспонденция с продавача за изясняване на ситуациите...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ebay доставки

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 21 окт 2015 8:41


georgebonev написа:


Благодаря!
:beer


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: ebay доставки

Мнениеот vanesto » Сря 21 окт 2015 9:49


Някой знае ли каква е схемата с тези евтини таблети 10 инча, които изкачат за по 20$, на следващият ден ги няма. Дали са измамници, и как става измамата, и дали биха ти върнали парите чрез пейпал?


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: ebay доставки

Мнениеот Xaxy » Сря 21 окт 2015 16:01


Колеги,ако някой ще поръчва от ибей нещо, моля да пише да разделим парите за доставката.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: ebay доставки

Мнениеот DaDiablo » Сря 21 окт 2015 16:30


Ти сериозно ли го написа това?
Как ще си я разделим, ако аз съм си поръчал нещо от Китай, а ти от Германия? :gruebel


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: ebay доставки

Мнениеот Xaxy » Сря 21 окт 2015 22:55


Мисълта ми е, нали по едно време се правеха общи поръчки,нещо такова имаше ама не се сещам къде го гледах. Например,ако поръчаме от един и същ продавач, да делкаме доставката...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта