Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Нед 01 ное 2020 13:31


К.Одаджийски написа:Смесено с двигателно, не чисто хидравлично.
Отработеното не е скъпо никак вече, плащат 20 лв за 200 литра варел, но аз не бих го причинил на моята резачка

Не за маслото , а за кечето, че е скъпо. Това съм писал, явно е станало недоразумение.




SHQ
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 апр 2017 15:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот SHQ » Сря 04 ное 2020 19:21


Подпорите за автомобил някой използвал ли е.
Ще ги използвам при смяната на гуми, когато почиствам и калниците за около 30мин.
Вдигната предница дали ще държат стабилно.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Ronin » Сря 04 ное 2020 19:38


К.Одаджийски написа:Отработеното не смазва и съсипва веригата, шината и нейните въртящи се части по бързо. Чисто двигателно като М10Д е малко по гъстичко, но става. Аз лично слагам в една туба 1:1 двигателно и хидравлично масло. Така, хем се изхарчва повече по време на работа, хем остава в резервоара количество при свършване на бензина в другия
Как го измисли това,аз практикувам това на 440 Хускварна,351 маккълъч и една щилка имам,поддържам 9 декара овощна градина и десетина огромни пауловнии и каквото дойде.
Преди десетина дни съм съборил двадесетина големи дървета след горски пожар.

Значи мотора на чисто новата ми кола е работил с това масло до последно,но същото това масло източено от двигателя не е подходящо да мине еднократно през веригата на моторната ми резачка ,айде няма нужда.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kris11 » Сря 04 ное 2020 19:42


SHQ написа:.
когато почиствам и калниците за около 30мин.
Вдигната предница дали ще държат стабилно.

С китайски боклук не бих рискувал 30 мин да съм някъде отдолу.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Сря 04 ное 2020 19:48


То от китайско да китайско си има разлики и кое вече не е китайско :) , но ако подпорките са от ония сгъваемите- бягай от тях.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот инжектопляктор » Сря 04 ное 2020 20:05


Ronin написа:Значи мотора на чисто новата ми кола е работил с това масло до последно,но същото това масло източено от двигателя не е подходящо да мине еднократно през веригата на моторната ми резачка ,айде няма нужда.

Виждал съм отработено масло черно като катран, което вече въобще не е мазно. С примеси и мръсотии вътре. Дори със стружки.
В двигателя има филтър. Има и магнит на картера, да ги събира. Обаче нищо не им пречи да изтекат, когато сменяш маслото.
Ако аз от моята кола мога да ползвам маслото, защото като бръкна с щеката дори и сега не е черно и е мазно. Ок е.
Но за друга кола не можеш да гарантираш. И генерален съвет "ползвай отработено масло" и ти налеят 3 туби масло със стружки, черно като катран и смесено с боклуци, защото нали не си мислиш, че го съхраняват нормално..И това нещо го налееш в резачката... След това мине през помпата маслената, която нищо общо няма с тая на колата и се задръства дори с поглед...И да очакваш да работи след това тая помпа.
Баща ми е на години, някой беше му дал отработено масло, ама такова гадно, отвратително, черно. И той така си мислел, какъв проблем. После се задръсти маслената помпа. Масло на веригата не хвърля. Тя е ротационна с едно малко клапанче и висока скорост, за да забира маслото. Беше задръстена. Съединител сваляш. С тресчотка и блокиране на буталото го мъчих. С гайковерт го пробвахме. Един познат ремонтира резачки той го мъчи. 3 часа му отне да развие на съединителя болта.
Ти прави каквото искаш. 8лв за 1 литър М10 и 1 литър хидравлично не са милиони. И с тоя литър ще нарежеш едно 50 кубика.
А сега ще помоля модовете да отделят тоя въпрос в отделна тема. И се извинявам за оффа. Но не си прав просто.
Резачките са по-фини. Пластмасови са много работи вътре. И са скъпи. На триците скъпо, на брашното евтино.
SHQ написа:Подпорите за автомобил някой използвал ли е.

На подпори никакви не вярвам и техните не ми вдъхват кой знае колко доверие. В САЩ имаше спешно изтегляне на такива. От заварката се разцепвали на 2 или изпускала резбата. Независимо как я вдигаш, 2 пъна под нея най-добре. Тия твърдят, че държат 2 тона на тия ламаринени крачета и на 8мм щифт. Извинявай много! То Пернишки винкел от на Бай Тошо времето да беше, пак щях да подсигуря с още нещо.


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот stardreamer » Сря 04 ное 2020 21:40


Подпорите ги имам още от около 8-9 години и от тогава съм ги използвал много за няколко коли. Най-тежката кола, с която съм ги мъчил е около 1.4т и вършат супер работа, единствено като недостатък е, че степените на височина са им 3.
Много са си добри, но разбира се НЕ ТРЯБВА само на една подпора/крик да се влиза под колата, дори и трупче да е.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Bai Sando » Сря 04 ное 2020 23:16


Аз си купих в понеделник подпорите и ми се видяха стабилни.Ползвах ги за смяна на маслото,понеже нямам канал на село.Доста си тежат между другото,имат 3 години гаранция.Другата седмица пак ще ги ползвам,понеже ми предстоят още ремонти по предницата.


SHQ
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 апр 2017 15:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот SHQ » Чет 05 ное 2020 7:19


Е как смяна на масло така, като вдигнеш предницата не остава ли голямо
количество масло в картера.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Чет 05 ное 2020 10:46


Сега видях подпорите. Същите които ги хуля. Боклук са!! Гънат се . Трябва им се заварят разпънките и краката , за да не стане сакатлък . Мисля съм качвал снимка на такива дето стават . Имаше пак подобен въпрос преди време.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот milmar » Чет 05 ное 2020 11:22


Аз си купих тази тресчотка. Просто ми попадна в полезрението и беше останала само една. После, след като я купх видях, че на не много по-висока цена има подобни на по-пресижни марки, но както и да е.
https://www.lidl.bg/bg/p/ekstri-za-kola ... tka/p45416
Ще я ползвам да развивам болтове на колелетата на колата.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Stivi » Чет 05 ное 2020 12:05


milmar написа:Аз си купих тази тресчотка. Просто ми попадна в полезрението и беше останала само една. После, след като я купх видях, че на не много по-висока цена има подобни на по-пресижни марки, но както и да е.

Е какъв ти е проблема,до 90 дни имаш право да я върнеш ако решиш ,че не е твоята ! Аз така си взех последният пуснат там винтоверт с идеята ако успея да продам моят старият за някакви пари да си го оставя,ако не успея...връщам лидълският и готово.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Чет 05 ное 2020 12:17


Тресчотката е добра. Никакви притеснения за нея.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот milmar » Чет 05 ное 2020 14:38


O-o далече съм от мисълта да я връщам. Опипах я, стабилна ми се видя, тежка, масивна и я купих. Като се прибрах вчера (купих и' един камък 17 плюс един удължител 4-5см за всеки случай ако потрябва) я пробвах. Развива, завиви, не ми изглежда хилава, доволен съм. Обаче няма средно положение на ключето за посоката, така че да блокира за двете посоки, някои тресчотки имат.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Bai Sando » Чет 05 ное 2020 15:31


SHQ написа:Е как смяна на масло така, като вдигнеш предницата не остава ли голямо
количество масло в картера.

При мен пробката е в задния край на картера,даже маслото отива точно там като я вдигна.
Ще имам едно на ум,като се подсигуря с някой пън,но въобще не ми се видяха слаби.Даже заварките изглеждаха дебели,може да са ги подобрили нещо :gruebel



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 205 госта