Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kris11 » Нед 01 ное 2020 11:20

Наливно М10 /ново/ или остатъци от 5W..,10W.. oт смяна на масло + ЛТ2Т / имам останало/

Потребителски аватар
инжектопляктор
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот инжектопляктор » Нед 01 ное 2020 12:53

VWGT написа:а 5w30 става ли?

Всичко става, стига да не е EP40, някое друго гъсто като боза или отработено. Отработеното съм го прекарвал между двата си пръста. Има коли, особено дизели където става такава чернилка, че вече не маже като хората. Което ми напомня, че маслото ми мина 1 година. Няма толкова километри, но ще трябва да го сменям...
Ама няма смисъл да слагаш 5/30. Скъпо идва. Ти и 15/40 може да ползваш, ама двигателните са по 8лв литъра и нагоре тия. А м10д е 4,20лв.

Потребителски аватар
samo_pechka
Автомобил: yamaha drag star 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Нед 01 ное 2020 13:31

К.Одаджийски написа:Смесено с двигателно, не чисто хидравлично.
Отработеното не е скъпо никак вече, плащат 20 лв за 200 литра варел, но аз не бих го причинил на моята резачка

Не за маслото , а за кечето, че е скъпо. Това съм писал, явно е станало недоразумение.

SHQ
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот SHQ » Сря 04 ное 2020 19:21

Подпорите за автомобил някой използвал ли е.
Ще ги използвам при смяната на гуми, когато почиствам и калниците за около 30мин.
Вдигната предница дали ще държат стабилно.

Потребителски аватар
Ronin
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Ronin » Сря 04 ное 2020 19:38

К.Одаджийски написа:Отработеното не смазва и съсипва веригата, шината и нейните въртящи се части по бързо. Чисто двигателно като М10Д е малко по гъстичко, но става. Аз лично слагам в една туба 1:1 двигателно и хидравлично масло. Така, хем се изхарчва повече по време на работа, хем остава в резервоара количество при свършване на бензина в другия
Как го измисли това,аз практикувам това на 440 Хускварна,351 маккълъч и една щилка имам,поддържам 9 декара овощна градина и десетина огромни пауловнии и каквото дойде.
Преди десетина дни съм съборил двадесетина големи дървета след горски пожар.

Значи мотора на чисто новата ми кола е работил с това масло до последно,но същото това масло източено от двигателя не е подходящо да мине еднократно през веригата на моторната ми резачка ,айде няма нужда.

Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Контакти:

Мнениеот kris11 » Сря 04 ное 2020 19:42

SHQ написа:.
когато почиствам и калниците за около 30мин.
Вдигната предница дали ще държат стабилно.

С китайски боклук не бих рискувал 30 мин да съм някъде отдолу.

Потребителски аватар
samo_pechka

Мнениеот samo_pechka » Сря 04 ное 2020 19:48

То от китайско да китайско си има разлики и кое вече не е китайско :) , но ако подпорките са от ония сгъваемите- бягай от тях.

Потребителски аватар
инжектопляктор
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот инжектопляктор » Сря 04 ное 2020 20:05

Ronin написа:Значи мотора на чисто новата ми кола е работил с това масло до последно,но същото това масло източено от двигателя не е подходящо да мине еднократно през веригата на моторната ми резачка ,айде няма нужда.

Виждал съм отработено масло черно като катран, което вече въобще не е мазно. С примеси и мръсотии вътре. Дори със стружки.
В двигателя има филтър. Има и магнит на картера, да ги събира. Обаче нищо не им пречи да изтекат, когато сменяш маслото.
Ако аз от моята кола мога да ползвам маслото, защото като бръкна с щеката дори и сега не е черно и е мазно. Ок е.
Но за друга кола не можеш да гарантираш. И генерален съвет "ползвай отработено масло" и ти налеят 3 туби масло със стружки, черно като катран и смесено с боклуци, защото нали не си мислиш, че го съхраняват нормално..И това нещо го налееш в резачката... След това мине през помпата маслената, която нищо общо няма с тая на колата и се задръства дори с поглед...И да очакваш да работи след това тая помпа.
Баща ми е на години, някой беше му дал отработено масло, ама такова гадно, отвратително, черно. И той така си мислел, какъв проблем. После се задръсти маслената помпа. Масло на веригата не хвърля. Тя е ротационна с едно малко клапанче и висока скорост, за да забира маслото. Беше задръстена. Съединител сваляш. С тресчотка и блокиране на буталото го мъчих. С гайковерт го пробвахме. Един познат ремонтира резачки той го мъчи. 3 часа му отне да развие на съединителя болта.
Ти прави каквото искаш. 8лв за 1 литър М10 и 1 литър хидравлично не са милиони. И с тоя литър ще нарежеш едно 50 кубика.
А сега ще помоля модовете да отделят тоя въпрос в отделна тема. И се извинявам за оффа. Но не си прав просто.
Резачките са по-фини. Пластмасови са много работи вътре. И са скъпи. На триците скъпо, на брашното евтино.
SHQ написа:Подпорите за автомобил някой използвал ли е.

На подпори никакви не вярвам и техните не ми вдъхват кой знае колко доверие. В САЩ имаше спешно изтегляне на такива. От заварката се разцепвали на 2 или изпускала резбата. Независимо как я вдигаш, 2 пъна под нея най-добре. Тия твърдят, че държат 2 тона на тия ламаринени крачета и на 8мм щифт. Извинявай много! То Пернишки винкел от на Бай Тошо времето да беше, пак щях да подсигуря с още нещо.

Потребителски аватар
stardreamer
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот stardreamer » Сря 04 ное 2020 21:40

Подпорите ги имам още от около 8-9 години и от тогава съм ги използвал много за няколко коли. Най-тежката кола, с която съм ги мъчил е около 1.4т и вършат супер работа, единствено като недостатък е, че степените на височина са им 3.
Много са си добри, но разбира се НЕ ТРЯБВА само на една подпора/крик да се влиза под колата, дори и трупче да е.

Потребителски аватар
Bai Sando
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG

Мнениеот Bai Sando » Сря 04 ное 2020 23:16

Аз си купих в понеделник подпорите и ми се видяха стабилни.Ползвах ги за смяна на маслото,понеже нямам канал на село.Доста си тежат между другото,имат 3 години гаранция.Другата седмица пак ще ги ползвам,понеже ми предстоят още ремонти по предницата.

SHQ
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот SHQ » Чет 05 ное 2020 7:19

Е как смяна на масло така, като вдигнеш предницата не остава ли голямо
количество масло в картера.

Потребителски аватар
samo_pechka

Мнениеот samo_pechka » Чет 05 ное 2020 10:46

Сега видях подпорите. Същите които ги хуля. Боклук са!! Гънат се . Трябва им се заварят разпънките и краката , за да не стане сакатлък . Мисля съм качвал снимка на такива дето стават . Имаше пак подобен въпрос преди време.

Потребителски аватар
milmar
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC

Мнениеот milmar » Чет 05 ное 2020 11:22

Аз си купих тази тресчотка. Просто ми попадна в полезрението и беше останала само една. После, след като я купх видях, че на не много по-висока цена има подобни на по-пресижни марки, но както и да е.
https://www.lidl.bg/bg/p/ekstri-za-kola ... tka/p45416
Ще я ползвам да развивам болтове на колелетата на колата.

Потребителски аватар
Stivi
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Stivi » Чет 05 ное 2020 12:05

milmar написа:Аз си купих тази тресчотка. Просто ми попадна в полезрението и беше останала само една. После, след като я купх видях, че на не много по-висока цена има подобни на по-пресижни марки, но както и да е.

Е какъв ти е проблема,до 90 дни имаш право да я върнеш ако решиш ,че не е твоята ! Аз така си взех последният пуснат там винтоверт с идеята ако успея да продам моят старият за някакви пари да си го оставя,ако не успея...връщам лидълският и готово.

Потребителски аватар
samo_pechka

Мнениеот samo_pechka » Чет 05 ное 2020 12:17

Тресчотката е добра. Никакви притеснения за нея.

Върни се в “ОФФ-Топик - други”