Велосипеди...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Велосипеди...

Мнениеот AmW » Съб 12 апр 2014 1:31


Видях, че няма специална тема за велосипедите а имам едва 500км с колело та ми е интересно кой как кара, къде кара, какво кара и тн.
Да споделим опит така да се каже. Велосипеди, велоалей, кой как се бори с кучетата и т.н.

Последна промяна от AmW на Нед 13 апр 2014 19:05, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: Веломания

Мнениеот Volkov » Съб 12 апр 2014 8:03


Тук ще намериш всичко, което те интересува на 1място!

http://www.mtb-bg.com/forum/index.php

Относно кучетата, смажи си веригата, основно се дразнят от нейния звук! :wink


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Веломания

Мнениеот AmW » Съб 12 апр 2014 11:26


Mtb форума го чета. Идеята тук беше друга...


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Веломания

Мнениеот anonym0us » Съб 12 апр 2014 16:29


Колело, карам най-вече лятото! Само в гората. В градски условия ползвам каручката (колата) страх ме е да не ме отнесе някой, особено ако съм с колелото няма никаква защита! В гората е друга бира, може да си караш както искаш и няма толкова коли! Зареждам тубичката с вода (минерална) малко храна в сак-а и се започва рано сутрин от 06;30ч до към 13:30ч съм приключил! В повечето случаи карам сам, разведрявам се и мисля за някои неща! А относно защита от кучета и такива неща, никога не се преуморявам, не си давам пълната сила, точно заради тези песове! Ако стане така куче да ме лае и гони по мен, не го ритам и т.н Вкарвам 21 предавка и bloo-of-a съска здраво :mhihi


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Веломания

Мнениеот shotik » Съб 12 апр 2014 16:49


Над 50 години карам велосипеди и съм разбрал,че ако ме подгони куче е по - добре да спра и слезна ,като велосипеда да е между мен и кучето .


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Веломания

Мнениеот joro_kem » Съб 12 апр 2014 16:57


shotik написа:....

добра тактика :beer


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Веломания

Мнениеот Marto_cafeto » Съб 12 апр 2014 19:20


Карам само градско и ако е са повече от 2 бълхара ставам и квото хвана и по него.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Веломания

Мнениеот Stif » Нед 13 апр 2014 9:09


Здравейте Колеги,
Няма лошо дето сте фенове на колелото,добре е,здравословно е,по света е много разпространено.Но какво мислите за пешоходците,когато се движите по тротоара,а не по специално обозначените пътеки /друг е въпроса,че те са много малко или има такива дето са просто формални,по принцип трябва да ги има в големите градове въпреки че няма условия за тях/? Аз лично,движейки се по тротоара съм се разминавал на косъм от удар на идващи ми в гръб велосипедисти,тези срещу мен ги избягвам по-лесно. Виждал съм и ударени хора /за радост не сериозно/,имам впечатление,че много от вас карат много бързо и нямат време за реакция.В чужбина хората масово използват колела,наистина карат бързо,НО за това има създадени условия - очертани пътеки,нарочни светофари за колела /виждал съм го лично в скандинавските страни/,НО тук нещата не стоят така, много от вас карайки бързо са опасност за пешоходците,особено за деца.
Какво мислите по въпроса?


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Веломания

Мнениеот anonym0us » Нед 13 апр 2014 12:44


И на мен ми се е случвало, когато хода пеш да профучи велосипедист без лична карта, на 2см. от мен! Без да съм го допирал даже, момчето от паниката, че ще ме удари загуби контрол и се заби странично в паркирана кола, до тротоара, и вратите ги наби с кормилото, направи ги на гъз! Общо взето то са неща, които няма как да се предотвратят, и каквото и да се напише и каже, няма спасение в нашата държава! Преди да излезеш от вкъщи се прекръстваш и тръгваш, каквото има да става, ще стане! Просто сме експеримент на природата!
Аз лично избягвам да карам по тротоарите, казвам го съвсем сериозно! Поради простата причина, че много пъти са ми отваряли входни врати или гаражи, които се отварят навън, към улицата, и изненадата е голяма!
За тези които карат по тротоарите с колела и мотори, са недорасли. Няма значение на колко години са, но ги има! Затова трябва да се пазим сами, да не очакваше да ни пазят!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Веломания

Мнениеот VWGT » Нед 13 апр 2014 15:29


Веломания се казва една от големите вериги за продажба на велосипеди в бг. Малко като реклама идва тема с това заглавие, а е видно, че не това е целта й :)


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Веломания

Мнениеот Mario951 » Нед 13 апр 2014 16:20


Аз като бях по малък като голям простак заобикалях хората, разбира се внимателно покрай деца и за всеобща радост не съм си създавал проблеми, бях забелязал че като съм пеша малко се пазех от велосипедистите и това създаваше само объркване кой откъде ще мине и като цяло човек просто трябва да си върви в пътя :biggrin

Основно съм гледал по странични улички да карам по платното, но в моя град няма голямо движение така че не ми е проблем иначе и по тротоарите на 4 очи и пак яко газ :mhihi


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Веломания

Мнениеот transform » Нед 13 апр 2014 19:05


Stif написа:Здравейте Колеги,
Няма лошо дето сте фенове на колелото,добре е,здравословно е,по света е много разпространено.Но какво мислите за пешоходците,когато се движите по тротоара,а не по специално обозначените пътеки /друг е въпроса,че те са много малко или има такива дето са просто формални,по принцип трябва да ги има в големите градове въпреки че няма условия за тях/? Аз лично,движейки се по тротоара съм се разминавал на косъм от удар на идващи ми в гръб велосипедисти,тези срещу мен ги избягвам по-лесно. Виждал съм и ударени хора /за радост не сериозно/,имам впечатление,че много от вас карат много бързо и нямат време за реакция.В чужбина хората масово използват колела,наистина карат бързо,НО за това има създадени условия - очертани пътеки,нарочни светофари за колела /виждал съм го лично в скандинавските страни/,НО тук нещата не стоят така, много от вас карайки бързо са опасност за пешоходците,особено за деца.
Какво мислите по въпроса?

Мисля, че всичко опира до манталитет, култура и възпитание, и няма значение кой какво кара или ходи пеш. Много съм пътувал по Европа и съм виждал как се движат там велосипедистите без ограничение по паркове и площади заедно с пешеходците, а тук в Силистра има забрана за велосипедистите да се движат на централния площад, щото сме големите европейци, а пък да не говорим, че на площада ни, едва ли има да се движат повече от 10-20 човека...
Ето мои снимки от Холандия, където велосипеда е уважаван и толериран, и на никого не пречи:
IMG_2241.jpg

IMG_2238.jpg

IMG_2243.jpg

IMG_2237.jpg


Аз също съм заклет велосипедист и като такъв мога да кажа, че българските шофьори са крайно нетолерантни към велосипедистите. Няколко пъти съм бил събарян и съм се удрял в коли, които ми отнемат предимство и ми пресичат пътя в последния момент все едно, че за тях не съществувам. В моя град велосипедни алеи няма и велосипедистите се движат по пътното платно и като такива са напълно равноправни участници в движението с останалите превозни средства. И се сещам как преди време, когато карах шофьорски курсове, моя инструктор ми казваше - "ако по време на изпит отнемеш предимство на велосипедист или пешеходец - директно слизаш от колата". Много хора, на които велосипедистите все им пречат, никога или много рядко, или като деца са се качвали на велосипед. Предлагам на такива само една седмица да покарат велосипед в България и тогава ще погледнат на въпроса и то другата му страна :cool

Последна промяна от transform на Нед 13 апр 2014 19:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Велосипеди...

Мнениеот AmW » Нед 13 апр 2014 19:10




Аз се обзаведох с такава сиренка (понеже обикновеният звънец не го чуват много много). Преработих я и изкарах допълнителен бутон и стана доста добре. Като я монтирам на колелото ще кача снимка и ще споделя дали върви работа... а и как реагират кучетата

Ето и снимка

Изображение


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Велосипеди...

Мнениеот Bai Sando » Нед 13 апр 2014 20:02


Аз на скоро си взех едно много изстрадало колело.Крос от старите.99-та 2000 година някъде...
Все ме влечат такива ръждиви боклуци,та от 3-4 дена се занимавам с него и в момента е гола рамка.
Ще му се сменят всичките части и ще стане по-съвременно и сигурно.Като го довърша мога да кача и някоя снимка на реставрацията.Иначе като бях на 17-18 аз и още един комшия бяхме редовни из нашите балкани.Всяка седмица се качвахме до яз.Батак :screwy Сега мисля,пак да започна с колоезденето,че много ми се кара,а и имам нужда поради здравословни проблеми.


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Велосипеди...

Мнениеот shotik » Нед 13 апр 2014 20:09


Колега transform,аз миналата година имах възможност да бъда за две седмици в Киото,Нара,Ужи и Осака.Там е като на твоите снимки,като погледнеш някъде ,все има велосипед.Карат стари ,по на 80 г и деца на 4-5 години.НЯМА алеи за велосипедисти,карат на платното,карат и на тротоара,никой велосипедист не ме е удрял или да ми е викал ,даже ми стана неудобно ,когато възрастна велосипедистка беше спряла зад мен ,дъщеря ми и съпругата и изчакваше да и направим път.
Всичко е от самосъзнанието.Имам познати ,живеещи на бул Витоша,до входа на метрото ,там виждам какви ли не изпълнения ,като едно от тях е нарочно бутане на сладолед от ръка на жена.Има и други ,които нарочно като задминат някой /как ги избират не знам / задейства задна спирачка или контра и влачи задната гума съвсем близо до пешеходеца.Това мания ли ,на бас ли се обзалагат не знам ,но все на някой ще му се намери майстора.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта