Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот НарКол » Пон 23 фев 2015 12:04


Росен2 написа:Хора с пари колкото щеш,но майстори няма.


Прав си, пълно е с пишман-майстори, докато кадърните майстори са кът. Тъжно, но това е положението. :stumm




pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот pakumba » Пон 23 фев 2015 14:00


Зависи какво целиш- бизнес, от който да се издържаш и то с висок стандарт или сигурна инвестиция, от която да капе, да се акумулират и примерно да ти изплаща една нова кола или нещо подобно... Защото първото е трудно, свързано е с много занимавка, риск, няма и среда в Бг... Не ми се навлиза в подробности, вероятно и не съм толкова вещ. Ако избереш втория вариант- събери още малко стотинки, вземи един нов двустаен апартамент и го пускай под наем. Знам конкретно място, на което няма да ти се налага да се грижиш за него /ако не си в Бг/, а има на кой да делегираш тези неща, от двустаен можеш да изкарваш 500лв на месец, като желаещи има бол, стига предложението ти да е качествено. Инвестиция около 100 000 лв.
Друг вариант е земя и под аренда, там се избива за около 10 год +/- 2. След това си на чиста печалба.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот jordanpar » Пон 23 фев 2015 14:26


Ако тези 70 000 лева се беше сетил септември месец ,когато стана ясна и за обикновения човек тенденцията за поскъпване на долара да ги обърнеш в долари,към днешна дата щеше да си около 11 000 лева по-богат само от един предвидим валутен суап.
Тогава долара беше 1,49 лева ,днес е 1,73....
Това е най бързия и толкова доходоносен начин.
Ако искаш купи долари и сега,така или иначе прогнозата е с още около 9-11 евроцента да се покачва до края на годината .


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот silent » Пон 23 фев 2015 14:39


lion_heart002 написа:Бе аз не съм казал,че трябва пък да е в България... Имам поглед над известна верига пицарии,мой приятел отвори магазин за 140 000лв,преди 2 години,оттогава насам всяка седмица изкарва по 9-10 000лв на седмица(това е чиста печалба),отделно не обявява целия приход. А реално погледнато едни 70 000лв и с тях и без тях,все си си роб. Въпроса е риска да е приемлив.

След като имаш такъв приятел защо питаш...да те светне как става далаверата и готово...той със 140 000лв вади по 9-10000 на седмица ти със 70 000 ще вадиш по 4500-5000лв на седмица..лесно е за смятане...дай б0же всикиму такива приятели... :mhihi


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот fly_free » Пон 23 фев 2015 14:45


Бягай ,Бягай и не се обръщай.Бизнес в България е умряла работа.Само ще храниш чантажиите.С този труд и нерви ,които ще хвърлиш развивайки бизнес в България на запад от Калотина ще имаш милионер още следващото поколение.Тук в Родината това е невъзможно.
Стани инспектор по трудова медицина ,стани инспектор в Столичен инспекторат,стани кмитни(чар,стани инспектор НАП за да се видиш в кинти без труд.Останалото е много труд за малко пари.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот zografski » Пон 23 фев 2015 14:49


И това не е така, ако имаш добър план за успешен бизнес, не бих казал че е умряла работата, но трябва да ти е опечен бизнес плана, с такива закуски и пици на парче, ще има да избиваш....


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот fly_free » Пон 23 фев 2015 14:57


Не го лъжи момчето, той иска да печели ,от един павилион не се печели , а се съществува.Успешен модел за бизнес примерно е Евро 07-менте евтини части, много магазини ,много шарани лапат и се печели.Модел за успешен бизнес в София една верига Алкохол и Табаков-почти на всеки ъгъл ,даже и срещу училища.
Със малко капитал и без гръб това не можеш да го направиш.
Пари се правят от акцизните стоки.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот fly_free » Пон 23 фев 2015 14:57


Говорим за почтен, истински бизнес ,без гръб.

Последна промяна от fly_free на Пон 23 фев 2015 15:20, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот zografski » Пон 23 фев 2015 15:10


За теб май същестуват само фирми с неквалифициран персонал а? :mhihi Има много успешни бизнес модели извън сферата на авто частите и закусвалните, които са много по платежо-благодарни! Имам познат който наскоро участва в ЕУ проект за създаване на Дейта център, само ще ти кажа че става дума за МИЛИОНИ, не за хиляди левове. На момчето му върза и преди зимата си купи БМВ за 35к ЕУро и това са му пари играчка, спрямо парите които лапна от евро фондовете по тоя проект, да не говорим, че ще избие тия "милиони" за макс 10год според неговата програма! Та мисълта ми, е че има много видове успешни бизнеси и тук, стига да се забъркаш в правилните лайна! Смело мога да кажа, че в ИТ сферата има много за инвестиране и определено си заслужава човек да инвестира, но и там е до късмет и знания! Не от всяко парче дърво става свирка :c020 Иска си и безнес умения и нюх и малко късмет, но и това като много други неща не е за всеки! Това че някой е успял, не означава, че и ти ще успееш, дори и да става дума за 1 и съща врътка.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот IRRITATING » Пон 23 фев 2015 15:21


След като не знаеш какво да правиш с тези пари най-добре нищо не прави за да не изгориш с някоя "гениална" идея.


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Росен2 » Пон 23 фев 2015 15:57


zografski написа:За теб май същестуват само фирми с неквалифициран персонал а? :mhihi Има много успешни бизнес модели извън сферата на авто частите и закусвалните, които са много по платежо-благодарни! Имам познат който наскоро участва в ЕУ проект за създаване на Дейта център, само ще ти кажа че става дума за МИЛИОНИ, не за хиляди левове. На момчето му върза и преди зимата си купи БМВ за 35к ЕУро и това са му пари играчка, спрямо парите които лапна от евро фондовете по тоя проект, да не говорим, че ще избие тия "милиони" за макс 10год според неговата програма! Та мисълта ми, е че има много видове успешни бизнеси и тук, стига да се забъркаш в правилните лайна! Смело мога да кажа, че в ИТ сферата има много за инвестиране и определено си заслужава човек да инвестира, но и там е до късмет и знания! Не от всяко парче дърво става свирка :c020 Иска си и безнес умения и нюх и малко късмет, но и това като много други неща не е за всеки! Това че някой е успял, не означава, че и ти ще успееш, дори и да става дума за 1 и съща врътка.

Ти знаеш ли кой печели европроектите ? Ако ми докажеш че твоя приятел с бавареца за 70000 лева и спечелените милиони от европрограма е обикновен редови българин,без протекции и връзки,ИЛИ който не работи за нито една партия ти давам 100 евра.
Моля ви господа....
Няма как Гошо от Горно Камарци да спечели апетитен европроект .За това си има хора,и Гошо не е в списъка.Забравете просто.
За ИТ сектора - въобще няма смисъл и да го споменаваме само и само да си почесаме пръстите.Ако човека беше програмист ,той нямаше да пита във форума на VW с какво да се захваща,при тоя зверски глад за кадри.
Направо още първата фирма го е лапнала за ония 4000 лева,като се има в предвид че вече заплатите гонят и 6000 в сверата.
За какво мислите че има 56 милиарда в банките ?
При все че вече лихвата масово е паднала и е около процент два.
Има огромна парична маса,която няма как да се впрегне в икономиката най вече поради липсата на квалифициран персонал.
2000000 милиона българи всека година вкарват няколко милиарда от чужбина,
Там те са слугинаж.
Като си дойдат - те се чудят какво да пправят с парите.
Купуват веднага някоя кола (народа е полудял за коли) и апартамент.И се връщат обратно.
Защото нямат идеи и умения за да направят с печалбата си печеливш бизнес.
Както казах- училищата ни бълват само мениджъри и администратори.
Знаете ли колко много заварчици се търсят в Германия ? И няма..
Знаете ли ако сте опитен водач на кулокран в Германия ще се бият за вас големите строителни фирми ?
Или опитен електричар - 25 евра на час !!!!
Професия се иска господа,професия..
Където и да отидеш.ма коя врата и да почукаш - всеки те пита - ти какво можеш да правиш ?
Пари много в народа - идеите са малко.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот zografski » Пон 23 фев 2015 16:11


Не мога да докажа, а пък и кой си ти, че да ти доказвам нещо? Както казах мой приятел е, не става дума за мен! И вярвам, че не само с връзки се печелят евро проекти от този род! Ако става дума за евро проект за асфалтиране на улица или за монтаж на улични лампи, съм сигурен, че някой доверен на властта човек ще спечели, но за такива по-сложни проекти не знам дали е така. Плюс това нито аз съм в тия врътки колега, нито ти, така че да говориш кой и как ги печели, без да имаш покритие над думите си, не е коректно и сериозно! Инак съм съгласен за последното дето го каза, аз написах нещо подобно:
"Иска си и безнес умения и нюх и малко късмет, но и това като много други неща не е за всеки! Това че някой е успял, не означава, че и ти ще успееш, дори и да става дума за 1 и съща врътка."
И още нещо бих добавил към твоето изказване, не иска само професия!!!!!! Иска знания и сиво вещество!!! От там на татък ти треа малко късмет и си капитан планета! Само с професия... можеш да си държиш дипломата у шкафа и пак да ближеш рани без работа и пари, защото всички знаем в БГ как се изкарва професия, тапия или как искаш го наречи :c020 Същото важи и за мързела, ако те мързи да пръднеш, колко и ще знания да имаш, кео файда :mhihi


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот vwfena » Пон 23 фев 2015 16:28


Колеги отдалечаваме се от темата на колегата.
Към колегата зографски:
Повярвай ми имал съм си вземане даване с европейски проекти и мога смело да кажа, че проект над 4-5000 евро, много трудно да се спечели от случайна фирма, да не кажа невъзможно.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот forski » Пон 23 фев 2015 16:29


zografski написа:Не мога да докажа, а пък и кой си ти, че да ти доказвам нещо? Както казах мой приятел е, не става дума за мен! И вярвам, че не само с връзки се печелят евро проекти от този род! :mhihi


Блаженни сте верующите :biggrin
Както беше казал един лъжлив крадец преди време " Вервайте ми "


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот zografski » Пон 23 фев 2015 16:35


Аз не ви карам да ми вервате, реално нищо не мога да кажа или докажа на 100%, защото не става дума за мен както казах, но при всяко правило има изключения! Момчето за което говоря е на 28 год и определено нито баща му е накакъв, нито вуйча му (да не говорим даже, че до преди това бяха сравнително бедни)! Не знам само защо не вярвате в изключенията, нали знаете че за всяко правило си има и такива :icon_lol
Все тая де, като цяло си стана петъчен спам темата, както си и мислех! Не може в форум за коли, да има такива екзистенциални теми от живота, които са за чисто и просто СПААААММ :mhihi Според мен тая тема определено не е за форум, камо ли такъв!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта