Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот VWGT » Пон 23 фев 2015 16:43


хаха от баничарници и капанчета до европроекти за милиони, евала все пак има градация :)
Както и да е, темата не е много сериозна още от самото начало, защото ...така. Статистически е формулирано, че най-успешните стартъпи са в сферата, в която човекът е врял и кипял, напипал е някаква ниша (по-скоро липса на конкретна услуга или продукт) и после следствие на личната си нужда и мотивираност е развил тази услуга (бизнес). Та доколкото темата и питането са сериозни, може да се мисли в тая посока.
(иначе да почваме да обясняваме как точно с прясно еврофинансиране се взимат БМВ-та без далавери :))




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот zografski » Пон 23 фев 2015 16:51


:th_up Така е, някъде където не си врял и кипял, най-много един фалит да си докараш :mhihi Не може до вчера да си пекъл пици и на другия да правиш фирма за IT Support (примерно) или в сфера от която си нямаш и идея, за това съм напълно съгласен. Но и момчето с БМВ-то го познавам и за това ми е трудно да го мисля като вас, но не мисля да споря по този въпрос, аз го споменах него с мисълта, че ако ще инвестирам в бизнес, то този бизнес би бил в сферата на IT-то, просто от моя поглед съм видял, че само в тая сфера има пари, както за шефовете, така и за бачкаторите, а това допринася до дългото съществуване на фирмата и съответно за успешен бизнес!


Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Polo6R » Пон 23 фев 2015 17:18


Тази тема е станала отново трибуна на всякакви мечтатели и семкари. Тук няма да получиш идея, защото тя струва много повече. Още по-малко пък да се допитваш до хора, които са полуграмотни или пишат сВера. За да не съм тотално офф, в България най-развит е третичният сектор- предлагането на услуги на бизнеси и крайни потребители.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот icoico » Пон 23 фев 2015 17:22


zografski написа:...Момчето за което говоря е на 28 год и определено нито баща му е накакъв, нито вуйча му (да не говорим даже, че до преди това бяха сравнително бедни)! Не знам само защо не вярвате...

Ми аз да ти кажа, щом твоят млад приятел е пропуснал да ти докладва: Тридесет процента от стойността на еврофинансирането отиват кеш в джЕба на контролиращите. Под формата изготвяне на европроект от "правилния" човек и още няколко врътки. За предпочитане авансово. Те БМВ-тата не растат по градините :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот hidalgo » Пон 23 фев 2015 17:27


:offtopic Водете си личните спорове на ЛС, защо трябва да се заключва темата на колегата заради вас?? :no :thumb_down


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Росен2 » Пон 23 фев 2015 17:44


Polo6R написа:Тази тема е станала отново трибуна на всякакви мечтатели и семкари. Тук няма да получиш идея, защото тя струва много повече. Още по-малко пък да се допитваш до хора, които са полуграмотни или пишат сВера. За да не съм тотално офф, в България най-развит е третичният сектор- предлагането на услуги на бизнеси и крайни потребители.

A ти обясни с какво поста ти е по полезен от нашите,като изключим иронията и сарказма ?


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Mihailov78 » Пон 23 фев 2015 18:42


Polo6R написа:Тази тема е станала отново трибуна на всякакви мечтатели и семкари. Тук няма да получиш идея, защото тя струва много повече. Още по-малко пък да се допитваш до хора, които са полуграмотни или пишат сВера. За да не съм тотално офф, в България най-развит е третичният сектор- предлагането на услуги на бизнеси и крайни потребители.


Пълни глупости, добрите идеи не струват нищо, въпрос на вкус и настроение :gruebel Все пак ти за да не си семкар може да му продадеш некоя гениална, скъпа (и полезна) идея за 10 бона, м?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот stefan4o » Пон 23 фев 2015 18:50


Ако му каже идея нали и той ще си купи ново Поло като него и ще се гордее във форумите, колко е напред с материала :mhihi
С колегата се "знаем" задочно през интернет (пусналия темата). Знам, че се занимава с автомобили и тези пари са спечелени от тази сфера (аз дали го написах правилно?). Редно би било да продължи в нея, аз също съм на мнение, че човек не бива да изневерява на професията си - ако иска да работи за себе си, вероятно би било най-успешно това да става именно в сферата, в която се е трудил за другиго. Моето предложение беше шеговито, но погледнато реално автоморгите са сигурно по-печеливши дори и от цитираните магазини за авточасти. А момчето знае как се работи по автомобили :mhihi


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Vw_polo_16v » Пон 23 фев 2015 19:08


Вендинг машини, или обикновени кафе роботи за офиси! Работя в тази сфера, и печалбата е доста голяма!!
Успех!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Stivi » Пон 23 фев 2015 19:47


stefan4o написа:С колегата се "знаем" задочно през интернет (пусналия темата). Знам, че се занимава с автомобили и тези пари са спечелени от тази сфера (аз дали го написах правилно?).


И за какво му е тогава да пуска тема за пуканки след като вече си има поприще !? Да реинвестира в това с което е направил тези 70 000 и това е icon_idea


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Росен2 » Пон 23 фев 2015 21:08


Vw_polo_16v написа:Вендинг машини, или обикновени кафе роботи за офиси! Работя в тази сфера, и печалбата е доста голяма!!
Успех!

Печелившо е,ама всичко е заето.И то много отдавна.


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот Vw_polo_16v » Пон 23 фев 2015 21:38


Понеже само по заглавието на темата пуснах мнение, и не знам колегата от кой град е, но фирми с някакви малки офиси, автосервизи, болници и т.н. има доста по цяла България! Най-важно е стоката да е качествена, и всичко ще си дойде на мястото! :th_up


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот maxpayne » Пон 23 фев 2015 21:48


Росен2 написа:Ти знаеш ли кой печели европроектите ? Ако ми докажеш че твоя приятел с бавареца за 70000 лева и спечелените милиони от европрограма е обикновен редови българин,без протекции и връзки,ИЛИ който не работи за нито една партия ти давам 100 евра.
Моля ви господа....
Няма как Гошо от Горно Камарци да спечели апетитен европроект .За това си има хора,и Гошо не е в списъка.Забравете просто.

По принцип като правило може би е така, но аз също имам приятел, който печели европроект за около милион лева IT финансиране без никакви протекции или плащане под масата. И макар да не се казва Гошо и да не е от Камарци си го спечели честно, просто защото тъпогъзите мутри не им стига акъла особено да се занимават в тази сфера. Друг е въпроса, че това е целеви капитал, а не да си го харчиш по бмв-та и чалготеки.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот golfer » Пон 23 фев 2015 22:07


Принципно мечтата на българина е да купи и продаде. Даже е възпято в песен :mhihi
Винаги думата бизнес се тълкува като търговия, а не като работа, дело, предприемане.
Бизнес е и производство ама нали сме тарикати и сме го оставили на китайците.
Колегата Росен2 е прав за професиите и занаятите. Винаги и навсякъде са били търсени специалисти и винаги има недостиг.


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Идеи за успешен бизнес с ограничен бюджет.

Мнениеот jabre » Пон 23 фев 2015 23:18


Не, така е и при нас, също е, но автор на тема иска ли брзи пари да обърне или по малко пари а по сигурни?
При нас има фирми който дават под наем на над тешки машини за копане дупки, багери...
От втори внос идват от 10-20000евро, сщто така много трябват мини-багери каде не може да се прикарва голема, наем идва от 50евро по 1ч ако е повече дена, до 200евр по 1ч ако е помалко от 1ден.
Ббаничарници и същто няма пари а много работа.....



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], ErnestoMaync и 228 госта