Аптеки САНИТА - пробутват се стари лекарства

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Аптеки САНИТА - пробутват се стари лекарства

Мнениеот Uneek » Нед 15 мар 2015 22:47


Здравейте, чудех се дали да се занимавам, но все пак нека споделя за случката от днес, за да си имате едно на ум.

Значи, днес по обяд жена ми си пазарувала от аптека САНИТА, гр. Благоевград, и избрала за мен мултивитамини Spektrum на производителя Walmark, изложени на "промоция" на цена от 15.92 лв... До тук добре, докато преди малко реших да си пийна едно витаминче и почнах да разглеждам шишето. Потърсих срок на годност и успях да видя единствено едно етикетче като от тези за цените, със надпис на него: 114247/ 3 20160229. Помислих си че са годни до 2016 02 29, но оглеждайки забелязах че под самото етикетче има друг надпис на самата опаковка на шишето - EXP 02 2015 :stumm Което вече леко ме ядоса. Oтлепих етикетчето и наистина отдолу си личеше, че витамините са били годни до февруари 2015. Самото залепено етикетче беше доста слабичко, като тези гаранционните, които се разпадат при отлепване. Част от оригиналната дата на срока за годност дори се беше залепила за лепещата част на фолиото, видно на снимката. Тъпото от потребителска гледна точка е, че сме изхвърлили касовата бележка и няма шанс да отида и да се разправям за да ми върнат парите - а и ние сме си виновни, че не гледаме какво купуваме. Но все пак реших да пусна тема и да обърна внимание, че освен стари стоки по магазините човек може да си купи и такива по аптеките. В случая не знам кой е по-виновен, може и дистрибуторите на Walmark да правят някакви врътки, ако имат залежала стока, но си мисля че и самите аптеки би трябвало да следят тези неща. Както и да е, имайте едно на ум и с тези неща и бъдете здрави и с по-малко посещения до аптеките :mhihi

DSC_08344.jpg

DSC_08333.jpg


:arrow ЪПДЕЙТ 2020 от Vlad777:
Онлайн аптека Санита - sanita.bg е тотална загуба на време! :arrow Вижте тук!




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот vucata » Нед 15 мар 2015 23:08


Майкоо...до къде докараха нещата...в аптеката да ти продават лекарства с изтекъл срок на годност... Задължително отидете и направете забележка на въпросната аптека. Направете го пред клиенти и накарайте служителя/ката да отлепят новия стикер и да видят какво пише отдолу на останалите шишета.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот vasstop » Пон 16 мар 2015 0:59


Аз бих прежалил още 16лв, но бих отишъл на място с инспектор. Ще им се стъжни.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот azrod » Пон 16 мар 2015 1:24


От първо лице го знам - абсолютно са задължени да водят лекарствата по партиди със сроковете им на годности. Всичките софтуери са специализирани или ако не са трябва да могат да водят партиди. Това от своя страна може да значи едно от двете неща, за които и ти си се сетил - или и те са в играта, или при тях са доставени по тоя начин налепени и изобщо не са им обърнали внимание.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пон 16 мар 2015 9:27


Днес витамини, утре някое по-сериозно лекарство ще пробутат и не ми се мисли :stumm


PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот PyMu » Пон 16 мар 2015 10:07


vasstop написа:Аз бих прежалил още 16лв, но бих отишъл на място с инспектор. Ще им се стъжни.


И с 'Господари на ефира' или някоя телевизия, да се разчуе и всички хора да свикнат да гледат! Нямам думи, само на аптеките остана да вярвам. :stumm


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот m135 » Пон 16 мар 2015 12:37


Тази химия, дори и в срок на годност, пак не бих я пил.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот anonym0us » Пон 16 мар 2015 12:50


Като се сетя, и аз колко хапчета съм изпил без да погледна срока на годност. То да беше само това, кой знае и колко храна сме изяли с изтекъл срок. :mhihi Не се притеснявайте, просто ни спестяват мъките. Рано или късно, на всички ни изписва GAME OVER :h020


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот vucata » Пон 16 мар 2015 12:58


Мноого смешно....и на другия ден на децата ни ще пробутат продукт с изтекъл срок на годност и на него ще му изпише GAME OVER :screwy


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот Stivi » Пон 16 мар 2015 14:56


m135 написа:Тази химия, дори и в срок на годност, пак не бих я пил.


:th_up А иначе съм сигурен че дори и след 2 години да изпиеш тези витамини нищо няма да ти стане,както се казва "Запъртък разваля ли се " :mhihi


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот L&R » Пон 16 мар 2015 15:01


m135 написа:Тази химия, дори и в срок на годност, пак не бих я пил.

Хаха, почна да се лее мъдрост


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот инжектопляктор » Пон 16 мар 2015 15:33


На много места ми се е случвало да попадам на стоки със съмнителна годност, но не и в аптеката. Купувайте от някоя, която познавате или поне гледайте внимателно етикетите. Тия дни ми се наложи не благодарение на хубави обстоятелства да купувам сериозни лекарствени средства и едни витамини и гледах етикета. Всичко до 2016/17г.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот m135 » Пон 16 мар 2015 18:57


L&R написа:
m135 написа:Тази химия, дори и в срок на годност, пак не бих я пил.

Хаха, почна да се лее мъдрост



Да я доизлея :beer
Първо: Това не е лекарство, а хранителна добавка и трябва да се коригира заглавието.
Второ: Глупаво е да се вярва че с една таблетка от това чудо ще си набавим посочените витамини и минерали за организма през денонощието.
Трето: Ако организма ни има недостиг от определен витамин, то това се коригира след консултация с лекар.
Четвърто:По разумно е да си набавяме необходимите вещества от храната вместо от добавки. http://www.dietite.bg/articles/view/22/1001
Пето: Щом са с изтекъл срок на годност, и да е имало някакви витамини в добавката, пиши ги бягали, няма да навреди, но няма и да помогне.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот Един » Пон 16 мар 2015 19:22


Това, че не пазиш бележка не е проблем - сигурно имат още от същите... От години се опитват да обясня на когото мога, че в България нещата "на промоция" са винаги поради някаква недобра причина. Всеки си въобразява, че си купува хубаво нещо с намаление - защото е специален. Особено важи за месни изделия...

Обаче сигурен ли си, че годината е 2015, а не 2016? От снимката не личи много добре, а имам съмнение, че тия витамини са нов продукт и преди 1г ги нямаше. (Имам същите.) Преди >1г имаше подобни на Walmark с друго име и малко по-добър вкус - нещо с Це започваха, че не помня.


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Внимавайте и с аптеките - пробутват се стари лекарства

Мнениеот Uneek » Пон 16 мар 2015 19:39


Сигурен съм, преди да отлепя етикета, погледнах на светлина и ясно си личеше EXP 02 2015. Опитах се да го отлепя много лекичко, но самото етикетче се самоунищожи, като тези гаранционните... И част от мастилото на оригиналния срок на годност залепна на гърба на етикетчето (лепещата му част). И моето мнение за промоциите е същото като твоето (защо ли). Миналата година като си купувах ТВ искаха да ми пробутат прашасала мостра за "чисто нов неотварян". Редовно в големите дискаунт вериги хипермаркети откривам стоки с изтекъл срок на годност, и даже сигнализирам на служители, и след 2 дни като мина пак - стоките не са пипнати :no Сега ми се случи и с аптека. Тъпото в случая е, че западни големи компании си правят добрите печалби, дори и в този малък пазар като България, която им е идеална с малките данъци и куп други облекчения, и какво получаваме насреща - боклуци и чувството, че все едно сме втора ръка хора, което е адски дразнещо. :mad



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта