Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот relaxxx » Пет 29 май 2015 14:33


Направи стратегя за битка и действай... разбери колко са ако можеш, изследвай от къде минават,къде спят, имай на предвид, че сега май/юни/юли им е размножителния период и ше направят дабъл, да не е и трипъл..

Според мен най добре е да се обадиш на фирма за борба с вредителите и да ги оставиш да се справят с гаранция..

Успех!




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот zografski » Пет 29 май 2015 15:03


Нищо не помага, особно когато вилата е в гората! Каквото и да правиш, след време се настаняват ново семейство и старата песен на нов глас. Ядем дървото от 95та год, имаме вила в планината над с. Томпсън, просто няма отърванка от тез животинки, не мисля че могат да ти заразят детето с нещо освен ако не го охапят, а тва ми се вижда доста трудно, освен ако не ги гони да ги лови с голи ръце, а дори така е много трудно и почти невъзможно да го хванеш, така че според мен това със заразите не би трябвало да те притеснява, по-скоро неудобството от шума които създават, докато играят футбол с черупки от орехи и лешници :mhihi . Другото неприятно, е че носят много бълхи и влизат в къщите като прегризват тавана, който е направен от шперплат! За мен лично това са най-големите проблеми които създават.
С професионална фимра ще ти се решат проблемите, само че не за дълго, имай го в предвид, дори всички съсели в околноста да избият, след половин година са се настанили новото семейство, а като женската ражда, ражда по 10-15, така че отърване няма! Единствения вариант е да живеете там постоянно (плашат се от шума, но тези честотните свирещи чикии не помага изобщо!), ако не сте там, просто забрави за изтребването им 1 път за винаги, просто няма как да стане, когато вилата е необитаема, веднага ще се нанесат новите!


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Пет 29 май 2015 15:50


Фирмите не дават гаранция, искат 120 лв. за идването и ако не изчезнат съселите нищо-дал си 120 лв. залудо. Все пак ще пробвам да ги гоня, вилата я имаме около 15г. и сега за първи път имаме проблем, така че имам надежда че ако ги изгоня може да не се нанесат толкова бързо други. А и не сме в гората, по-скоро сме в полето. Заредил съм се с капани и отрови и утре отивам и почвам да залагам нещата. Ще видим какво ще стане, ще пиша по някое време като има някакъв резултат. (надявам се да е положителен)
П.П. А за заразяването точно това имах предвид-не пряко, ама пренасят бълхи, пикат навсякъде, мирише...гадна работа.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот zografski » Нед 31 май 2015 21:33


По принцип изглеждат много сладко :biggrin но са си гадове, при теб дано има повече успех, ние сме в гората и е ужас, няма отърванка и вече им свикнах, че са си там...


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 01 юни 2015 5:52


dlug написа:П.П. Половера...вече почнах да обмислям едно финансиране на пътя Кърджали-вилата и обратно с едно убаво пиене и ядене срещу една двудневна визитация на котката ти плюс бонус ловна тренировка :mhihi

Проблем няма от моя страна, но вилата е на язовир Студен кладенец - вилна зона Дарец. Дотам се ходи 25 км. с кола до брега на село Калоянци, после още 3 4 километра по вода с лодка до вилата. Ако ти се опиташ да качиш котката в лодката без да полудее и да те издере няма проблем :mhihi . Само като усети котката, че я носиш към водата и откача. Веднъж я качих с 300 зора на една лодка- аз да хващам рибки- тя да ги яде/тва ми беше идеята/ - така и се разтуптя сърцето- цялата взе да се тресе от страх и се сви на кълбо под седалката на лодката, хвана ме жал за животинката и още на 5 мерта от брега се метна от лодката във водата към брега, избяга някъде :bolt , после 2 дена не я видях, после не ме доближаваше сумати време


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот mely » Пон 01 юни 2015 8:55


zografski написа: (плашат се от шума,

Една яка ситема на MAX ...ДОКО ДОКО да не спира...Или ще ги изгониш или тебе ще изгонят от селото. :mhihi
То не е за смях ама ми развеселихте ,калпавата понеделник сутрин.
Имам такова...свърши си работата и сега не го ползвам http://www.ebay.co.uk/itm/Pestban-Animal-Chaser-Ultrasonic-Cat-Garden-Scarer-Deterrent-Repellent-Dog-Rats-/161622781258?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item25a177ed4a


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот azrod » Пон 01 юни 2015 12:51


Съжалявам, че спамя темата на колегата. Аз съм в подобно положение - къща в строеж. Зидария тип сандвич - две прави четворки и по средата стиропор. В една от пролуките са се намърдали врабчета и си дълбаят гнездо... За котка е абсурд - стената е отвесна. За стигане на тая височина и замазване на пролука също е трудно. Над осем метра е височината от земята... Трябва да направя скеле до средата и оттам нагоре със стълба...


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот lz2aii » Пон 01 юни 2015 14:08


И аз се записвам за темата. Имам същия проблем на вилата. По едно време съселите изчезнаха и тогава установихме, че са прескачали от клоните на един орех, който е в непосредствена близост до къщата. Понеже клонът на дървото вече опираше в покрива и го отрязахме и от тогава изчезнаха. После клона пак се доближи до къщата и съселите отново дойдоха. Нямат морене тези гадове. Татко ги мореше много успешно с прашка - качва се на тавана и дебне. Като се появи някой и му пуска камък с прашката и до там. Ама аз нямам това време. И сега имам съсели на тавана. Колонизирали са се в междина между циглите и сачака. Правят си гнезда и раждат в нещо като пух. Големи са гадини. Веднъж утрепах един с въздушната пушка. В тъмното забелязах един, че се качва доста успешно по външната стена на къщата (ронена мазилка). Грабнах въздушната и го оставих там. Няма обаче масово спасение. Трябва да се трепят един по един. чувал съм, че отрова не спасява нещата.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот stefan4o » Пон 01 юни 2015 17:38


Аз предпочитам да имам съсели, отколкото змия в къщата :stumm


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 02 юни 2015 5:45


Шума от жената ще прогони съселите, а команда от жената ще унищожи смока :mhihi иначе повече няма да я видиш там( жената) :mhihi


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Вто 02 юни 2015 8:39


polovera_9n3 написа:
dlug написа:П.П. Половера...вече почнах да обмислям едно финансиране на пътя Кърджали-вилата и обратно с едно убаво пиене и ядене срещу една двудневна визитация на котката ти плюс бонус ловна тренировка :mhihi

... Ако ти се опиташ да качиш котката в лодката без да полудее и да те издере няма проблем :mhihi....

Е..шегувах се като цяло, макар че сериозно ми мина през акъла :mhihi До сега никъде не чух на някой да му е помогнал шума. Въобще не го ебавали. Само ултразвуковите имали някакъв ефект, но трябва да се сложат на пряка чуваемост, през прегради не работят. Смока казват че бил ефикасен, но подкрепям другите доводи срещу него-особено жената. Честно казано на мен също не би ми било приятно да спя със змия в къщата, па било то и смок.
Минах през вилата зареден с всякакви капани. Най-учудващото е, че миналият път бях сложил две капачки от буркани с малко ядки и отрова. Сега не намерих никаква следа от гадинките. Все още не смея да се зарадвам и да си помисля че са си отишли. За всеки случай сложих 3-4 вида капани плюс отрова на 4 места. От няколко места чувам, че тази отрова (като пластелин, опакована в малки пакетчета, по 10 броя в по-голям плик) била доста ефикасна специално срещу съселите. Другата я подминавали, но с тази имало успех. Ще изчакам седмица да видя какво се случва и ще стискам палци


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот Asen_D » Съб 06 юни 2015 17:57


Искрено ти желая успех :th_up
Един познат военен в пристъп на лудост от шума от чопленето през нощта, изпразнил пълнителя на Макаровия по тавана /гредоред/ :eek
На сутринта Бейрут в спалнята :biggrin


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот vucata » Съб 06 юни 2015 18:13


Не се занимавай с глупости...сложи цимент върху кори с малко среда от хляб. После ще ги събираш препарирани :th_up


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот nurv » Сря 17 юни 2015 12:18


Има ли развитие по темата със съселите?


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Сря 17 юни 2015 20:29


Здравейте,
неееееее...още шавам :mhihi
Все още не смея да се зарадвам и си трая, ама по всичко личи, че няма присъствие на гризачи в къщата. Този уикенд смятам да отида малко да си почина на спокойствие и отново да се убедя, че няма нежелани нашественици. Иначе родителите ми ходиха миналият уикенд и е било спокойно. Капаните които бях наслагал са празни. Очевидно отровата е била причината за напускането. Ще стискам палци така и да си остане.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 235 госта