Новата бензиностанция Марешки?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
valio_
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот valio_ » Чет 05 ное 2015 10:39


Колега, има ли промяна в цената на дизела?




xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот xxx_man » Чет 05 ное 2015 14:14


1,77


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот vanesto » Пет 06 ное 2015 10:27


1,79 е на Марешки, но Лукойл отвръща на удара. Само на Лукойла до Метро от вчера дизелът е 1,77, и ако имаш карта, с отстъпката е 1,72. Опашката се измести там :) Мача става много интересен.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Stivi » Пет 06 ное 2015 10:35


vanesto написа:1,79 е на Марешки, но Лукойл отвръща на удара. Само на Лукойла до Метро от вчера дизелът е 1,77, и ако имаш карта, с отстъпката е 1,72. Опашката се измести там :) Мача става много интересен.


Ама само на една бензиностанция са свалили цената,що не я свалят на всички като са толкова отворени :twisted Аз лично не бих се наредил никога при монополиста понеже е решил да прави мръсно на конкуренцията, която има само една бензиностанция icon_idea


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот siso_k » Пет 06 ное 2015 10:45


Защото няма смисъл. :c020 Лук Оил може да си позволи да продава на една бензиностанция и на 1,50 лв., тъй като има много други, на които продава на 2.30. Но Марешки, докато има само една бензиностанция, няма как да сваля до безкрай.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот vanesto » Пет 06 ное 2015 10:50


Свалили са само на една, защото тя е най-близо до Марешки. Няма смисъл да свалят на останалите, още ден два, докато научат всички и целият град ще зарежда там, както беше при Марешки. На останалите бензиностанции из града няма никой в последния месец. Борбата е жестока, ще видим кой ще издържи накрая, но за нас потребителите е добре дошло. На мен не ми пука от къде ще зареждам, всичката нафта идва от едно място.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пет 06 ное 2015 12:24


Да, но сега е момента хората от Варна да продължът да зареждат от Марешки. Не забравяйте, че на Лукойл целта е просто да затворят бензиностанцията на Марешки и след това да си върнат старите цени :screwy


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот vanesto » Пет 06 ное 2015 12:42


При пазарната икономика и при липса на монополи и картели, цената е основният мотиватор. Марешки ако иска да оцелее, ще трябва и той да смъкне цената. Иначе с лозунги от типа "за Бога братя не купувайте" филма сме го гледали и знаем, че не върви. Можеш да мотивираш примерно 100 човека да не купуват от Лукойл, но не можеш целия град.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Stivi » Пет 06 ное 2015 13:37


vanesto написа:При пазарната икономика и при липса на монополи и картели, цената е основният мотиватор. Марешки ако иска да оцелее, ще трябва и той да смъкне цената.


Леко ти куца логиката ! Марешки може да смъкне до едно ниво след което не може да си покрива разходите а г-н Златев може ако иска да продава цяла година и на левче....бълха го ухапала него !


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот vanesto » Пет 06 ное 2015 13:50


Ами това имам предвид и аз, твърде е възножно Марешки да няма накъде да пада повече и целта на Лукойл е да го елиминира от пазара. Само, че колегата един вид ни агитира да зареждаме от Марешки, което няма как да стане в дългосрочен план. Ако Марешки свали пак, Лукойл ще ги свали под неговите и Марешки няма как да продава под себестойност. Така ще е докато закона защитава Лукойл като монополист при данъчните складове, не сме виновни потребителите, а закона. И на мен не ми се ще да фалира Марешки, ама на там вървят нещата.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот 777 » Пет 06 ное 2015 14:56


Stivi написа:
vanesto написа:При пазарната икономика и при липса на монополи и картели, цената е основният мотиватор. Марешки ако иска да оцелее, ще трябва и той да смъкне цената.


Леко ти куца логиката ! Марешки може да смъкне до едно ниво след което не може да си покрива разходите а г-н Златев може ако иска да продава цяла година и на левче....бълха го ухапала него !

Що - Марешки само на тая бензиностанция ли разчита? Може да я смъкне до себестойност - колкото да не плаща затова, че си заредил при него. Издръжката на бензиностанцията няма да го разори.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот vanesto » Пет 06 ное 2015 15:04


По принцип може, той го е доказал и с аптеките, че работи на минимален марж и разчита на оборот, само че какво мисли Лукойл по въпроса? Ако остане малка разликата в цените, може част от клиентите на Марешки да се запазят, само че ако Лукойл е решил твърдо да го изхвърли, правят разлика примерно от 10ст или повече и айде чао. Ще поживеем, ще видим. Само, че аз не смятам Марешки за чак такъв самарянин, да работи благотворително, нито пък Лукойл за такива добри хора, че да искат да си развалят картела с другите големи вериги.
P.S. Сега ми казаха, че на Лукойл на магистралата била 1,79лв.

Последна промяна от vanesto на Пет 06 ное 2015 15:29, променено общо 1 път.


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Liminat » Пет 06 ное 2015 15:24


Aм добре, че надух догоре от неговата нафта, та да издуя вн-сф-вн и да не се изгърбя много из софийските протести на г-да интелигентите. Няма си грешка горивото и как не се кандидатира тоя пак за кмет, та да гласувам за някой, от който съм видял нещо...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот 777 » Пет 06 ное 2015 16:02


Liminat написа:...и как не се кандидатира тоя пак за кмет, та да гласувам за някой, от който съм видял нещо...

Ето, това е целта на занятието. Хвърляш малко пари и хората те обичат (користно и наивно). Като си постигнеш целта си връщаш инвестицията - от джобовете на същите тия обичливите.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот xxx_man » Пет 06 ное 2015 17:16


Ликойл действат така за да съборят Магарешки! Но ако сме единни и продължим да зареждаме само от Магарешки,ще им объркаме сметкитв и накрая всички гадове ще смъкнат цените!!! Така че Варненци дерзайте! Всички на VM!!!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта