Глоба липсваща винетка

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот kostik » Съб 04 юни 2016 9:53


В неговият случай, една фактура от сервиза сменил стъклото, ще докаже, че е имал такава заплатена и че не е била залепена поради невъзможност, защо не я е обменил в АПИ е друг въпрос.
Въобще не разбирам, защо трябва и ние да ставаме бай ганьо има си хора, на които това им е работата.




virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот virus_2005 » Съб 04 юни 2016 10:46


К.Одаджийски написа:Ами никъде не видях да пише това
virus_2005 написа:Ако винетния стикер не е залепен на челното стъкло по установения ред, а просто го носиш в теб с касовия бон, то той е невалиден и подлежиш на глоба. В случая 300 лв.

И да обжалва няма шансове.

Глобата е за не платена такса, не и за незалепен стикер


Явно не схващаш. Когато стикера не е залепен се счита, че не е платена таксата.
Прочети отново Чл. 10а.(5) от предния ми пост. Виж какво пише на гърба на винетката ти...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот Stivi » Съб 04 юни 2016 12:23


dodo2000 написа:Здравейте колеги.
Наложи се онзи ден да свърша набързо една работа извън града.

dodo2000 написа: полицаите ме спряха на един от тунелите преди София, а аз съм от Плевен.


Егати и работата "извън града" ,аз си помислих че си излязъл за малко на околовръстното ,а ти си тръгнал на 200км път с надеждата че баш тоя път няма да те спрат :banghead А това с "имам винетка ама не съм я залепил" да мине като отърваване на глоба е меко казано тъпо,всеки с 2-3 коли ще си носи винетката в документите и ще я показва при нужда,те органите да не са от Левуново :screwy


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот jabre » Съб 04 юни 2016 12:58


Затова аз лепим винетка и регистрацион номер преку защитно фолю за дисплея на телефона.....
В ситуация да се смени стакло многу лесно се прелепва и винетка.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот инжектопляктор » Съб 04 юни 2016 13:15


kostik написа:Според Закона за пътищата при унищожаване на винетния стикер, поради производствен дефект, счупване или кражба на предно панорамно стъкло, в Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) се представя втората част от винетката (картончето, на което има баркод) или винетката, с нарушена цялост и се издава безплатен винетен стикер, валиден до изтичане на срока на първия."

Да, и част от условията включват да докажеш, че са ти откраднали старото стъкло или да докажеш, счупеното. Ако ти изрежат дупка в стъклото, за да ги вземат винетката си купуваш хем винетка, хем стъкло.
дърт милиционер написа:Тарикат мъж не писка.........да си мислил. Ако си в Германия или Австрия........дали ще се жалиш ? Все полицаите са ни виновни. Уж влезнахме в Евросъюза........а все си расъждаваме като Андрешко..

Той има винетка. По-скоро МИЛИЦИОНЕРИТЕ и глупавите управляващи са виновни за липсата на електронна система. Стикерите подстрекават към кражби и развитие на тъмният бизнес с "подмяната на рязани стъкла". Като няма стикер, а само касова бележка и запис в електронната система - няма какво да откраднат.
---
По повод винетката - кой е най-здравият начин да залепиш винетка, като не лепиш самата винетка, та да може да я преместиш при нужда? Искам да взимам годишна винетка за колата, но сигурно след няколко месеца ще я сменям. Искам да си взема и винетката с мен.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот muns61 » Съб 04 юни 2016 14:37


Тоеа, което написах в предния си пост по адрес на автора, е валидно за доста от пишещите тук.
За съжаление...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот инжектопляктор » Съб 04 юни 2016 14:39


muns61 написа:Тоеа, което написах в предния си пост по адрес на автора, е валидно за доста от пишещите тук.
За съжаление...

Ти всеки път когато сменяш колата, ще й купуваш нова винетка ли? Аз ще си купя годишна винетка и искам да си я ползвам на колата. Дори и да продам колата, няма да продавам винетка, а кола. Искам на новата кола да си сложа винетката, която съм купил за тази година. Ако се мислиш за много патрон, аз нямам намерение да плащам по 10 пъти една и съща такса.


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот kostik » Съб 04 юни 2016 15:25


инжектопляктор написа:Да, и част от условията включват да докажеш, че са ти откраднали старото стъкло или да докажеш, счупеното. Ако ти изрежат дупка в стъклото, за да ги вземат винетката си купуваш хем винетка, хем стъкло.

Ами за мен изрязаното стъкло се води счупено при тях, как е? Когато викнеш драгата милиция за дупка в стъклото, как го констатират, като здраво ли :mhihi ?
За съжаление съм съгласен с muns61 и няма да коментирам повече :biggrin


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот дърт милиционер » Съб 04 юни 2016 15:42


Държавните коли на Полиция , Пожарна , Бърза Помощ и прочие имат гражданска , но тя е по списък на всички коли и не се лепят стикери. Не търсете под вола теле. Колегата като не е сложил винетката .........да плаща и да не хленчи. Има доста тарикати с по няколко коли и една винетка......без записан на винетката номер на колата. Сменят ги постоянно и им седят на телефоните с тази цел - като ги спрат - да ги лепнат ....... Законите са за всеки. Няма полу бременна жена. Дори и да е имал валидна винетка - щом не е залепена - се води , че няма. Вие ако сте на мястото на полицаите - ще му повярвате ли ? Може би срещу 100лв.......поне да е показал втория отрязък от винетката и касовата бележка. Документите си може да ги забравиш и глобата е незначителна , но винетка , УТГ , ........няма как да се забравят в къщи - мястото им е на стъклото. Дори и да е счупено старото стъкло и си сложил ново - винетката дори да е разкъсана , е добре да се залепи и при проверка да се показва и втората част на винетката с касовата бележка. Ако е откраднато стъклото с винетката - се завежда дознание срещу неизвестен извършител ,а собственника на колата взима бележка от следователя/дознателя/ за да я представя при проверка заедно с втория отрязък на винетката и касова бележка. Това е закона.........несъвършен , но закон. Другото е ала-бала.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот muns61 » Съб 04 юни 2016 16:10


Проблемът не е в нарушаването на закона, а в неосъзнаването, че е извършено нарушение. По същата логика хванатият да краде от бабите на село и да ги пребива и изнасилва казва - Ама аз нямам какво да ям, затова! Според вас, той виновен ли е?


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот дърт милиционер » Съб 04 юни 2016 16:15


Както винаги си остроумен и прав. В началото си мислех , че само с мен се гъбаркаш , но сега със задоволство виждам , че си прям със всички. Ха наздраве. :beer


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот инжектопляктор » Съб 04 юни 2016 22:16


kostik написа:Ами за мен изрязаното стъкло се води счупено при тях, как е? Когато викнеш драгата милиция за дупка в стъклото, как го констатират, като здраво ли :mhihi ?

Не, когато стъклото ти е счупено си длъжен да представиш старата, повредена винетка. Иначе дубликат през крив макарон. Или трябва да ти откраднат цялото стъкло или ако е счупено - да покажеш старата винетка. Когато стъклото ти е отрязано, то не е откраднато цялото, но нямаш и винетка да покажеш, та да минеш по графата "счупено". И гориш.
Така че сложи на таблото една бележка "Винетката не е залепена, не ми чупете стъклото" или "моля, ако ми крадете винетката, откраднете ми я с цялото стъкло", че във всеки друг случай гориш хем за стъкло, хем за винетка.
дърт милиционер написа:Има доста тарикати с по няколко коли и една винетка......без записан на винетката номер на колата. Сменят ги постоянно и им седят на телефоните с тази цел - като ги спрат - да ги лепнат .......

И що са тарикати? В даден момент с 1 винетка караш само 1 кола. С други думи и 10 коли да имаш, де факто износваш пътя толкова, колкото 1, защото повече от 1 не може да пътува в даден момент с 1 винетка.
И ти хубаво се правиш на принципен, но сам каза че минаваш между капките като бивш полицай. Знам и много хора, които си пишат колите на инвалиди и ги карат с пълномощно, за да получават "безплатна винетка" и "безплатен данък". За тия тарикати и за тарикатите бивши полицаи по-добре говори, а не за тоя, който не иска да плаща 200лв за винетки, защото има и втора кола, примерно някое бусче, което се кара само при нужда.
muns61 написа:Проблемът не е в нарушаването на закона, а в неосъзнаването, че е извършено нарушение

Добре. А ти си праведен и си плащаш за всяка кола отделна винетка. Като си купиш нова кола, купуваш си отново винетка. И си купуваш между другото винетка. Значи винетката е такса за поддръжка на пътя, поради това че го износваш. Като във всеки един момент износваш пътя с максимум 1 кола, за толкова би трябвало да можеш и да си платиш, а не да плащаш за коли, които стоят в гаража у вас, само защото ги вадиш 5 пъти в годината.


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот kostik » Нед 05 юни 2016 17:26


Защо да обяснявам, като за това се плаща!? То пише ама за грамотни хора, които желаят да се информират, какво повече да говориме тука не разбирам. Прав или крив все е тая, ако държи да не го плати ще се жалва и няма да го плати. Ще се повторя "Ще ти излезне по-евтино да си платиш акта". Хайде със здраве, че много винетки "окрадоаме" тука.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот Strosner » Нед 05 юни 2016 20:06


Наистина е голяма недомислица, да има винетен стикер, при положение, че може да се направи електронно, и така да се спестят маса главоболия на хората. Не знам къде го четох, но е много вярно, че лепейки винетка с такава стойност, е все едно, да лепнеш банкнота от 100 лв на стъклото си, твърде голямо изкушение е за крадците! И тогава, "гориш" два пъти - за счупеното стъкло, и за винетката, кой трябва да носи отговорност?

Друго подобно недомислие е стикера за застраховката. Защо изобщо трябва да има стикер, след като си длъжен да носиш и полицата? Итам ли нещата стоят по същия начин, нямаш лепнат стикер, полицата е невалидна? Или, ако случайно не носиш полицата, но имаш стикер, пак си вътре? Все пак, при сключване на застраховка, това се отчита и в системата на даден застраховател, тоест, и двете да ги нямаш в момента, реално имаш платена застраховка! Дали, ако имаш застраховка "Живот", и претърпиш злополука на улицата, не биха я признали, ако в себе си не носиш отрязъка на полицата си? Лудостите са много, и само в ущърб на хората, това е горчивата истина!


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот $100 » Нед 05 юни 2016 20:20


dodo2000 написа:Колега платил съм си таксата, имам касова бележка, но поради проблеми със стъклото, че имаше спукано и ми го правиха трябваше да се свалят всички стикери и понеже спешно се наложи да пътувам извън града тръгнах без да е лепната винетката.

Малко съмнително звучи обяснението за стъклото. Като се сменя стъкло, хората махат стикерите и ги слагат на новото. Няма висящо положение. Отделно, че това не е ГО, която си има документ, че е платена точно за еди коя си кола. Винетката е един вид на приносител - това, че показваш незалепена винетка не значи, че тя е само за твоята кола и не е възможно да е чужда. Бързал си, плащаш и друг път ще знаеш дали си струва бързането.
Strosner написа:Друго подобно недомислие е стикера за застраховката. Защо изобщо трябва да има стикер, след като си длъжен да носиш и полицата?

Защото докато приближаваш кола на КАТ могат с един поглед да видят, че нямаш стикер и да те спрат. Иначе трябва да проверят всички дали си носят полици, което значи да ги спират и проверяват. А за винетките - простата и практична причина да са на стикери, а не електронни или нещо друго е, че трябва фирма Х да спечели търг за "разпространение" на винетки и да прибере едни 6-7 цифрени суми. После си избира подизпълнител като разни бензиностации, които реално разпространяват винетките, а фирма Х само прибира суха пара и някой си казва "ех, че съм играч".



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта