Мнение за професионален домоуправител

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот stefannankov » Пон 20 юни 2016 15:20


Като дългогодишен домоуправител ще ви кажа, че проблема не е само в домоуправителя, но и в хората в блока. И аз така 10 години се наемах, докато един ден ми писна от 2 собственици и се преместихме при "професионален" домоуправител. Разликата в сметките е двойна (нали затова е професионален - защото му се плаща за това, а не е доброволен труд), сега ще ги видя как ще се оправят с първия ремонт, но честно казано засега съм на мнение че пак разчитат на мен да организирам нещата - откъде ще се влиза, как ще се влиза, кой ще ги пуска - не виждам много да са си заслужили парите. Но това е българина - на съседа си не е съгласен да плаща пари за да върши общата работа, но е съгласен да плаща двойно пари на външен човек...




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот VWGT » Сря 22 юни 2016 14:52


а с удоволствие бих плащал на някой, само да не ми се налага аз да го правя
иначе все тая дали е професионален или само домоуправител
има едно, може би измамно разбиране, че като е външен човек, можеш да му държиш повече сметка за нещата, отколкото ако ти е съсед, защото във втория случай рано или късно "става лично"


Valqta
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 21 яну 2017 12:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот Valqta » Съб 21 яну 2017 12:10


orlin4ooo написа:Здравейте колеги, изчетох всичко, което съдържа "домоуправител" в търсачката, но не намерих конкретна/актуална тема с мнения и отзиви от фирми предлагащи услугата "професионален домоуправител". Разбира се в google има много и най-различни фирми, но не ми се стреля насляпо. Та въпроса ми е - ползвате ли външен домоуправител и ако да какви са впечатленията и бихте ли ми го препоръчали?

Иначе предисторията не е кой знае колко фрапантна - асансьорът подлежи на ремонт и не можем да се разберем кой, колко и кога да плаща. За сметка на това всички единодушно гласувахме, че нещата със сегашния домоуправител не вървят и желаем външен такъв. Както се досещате аз поех инициативата да разгледам и събера мнения и отзиви.

Поздрави,
Орлин



Само не избирайте ПРО ДОМ! Изключително некоректна фирма! Управителката Илияна Динчева е арогатна, неграмотна (буквално! на бележките, които поставя във входа за събиране на таксите, постоянно изписва ЛИСЧЕ) и с изключително непрофесионално държане! Нямам идея, как може изобщо някой да и се довери, дори само като я чуе как говори - със силен диалект и неаргументирано. Събира пари за услуги, които не предоставя! Входа изобщо не се чисти! Нямам думи! Просто не се доверявайте на тази фирма!


A.Peshev
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 06 фев 2017 15:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот A.Peshev » Пон 06 фев 2017 16:10


Услугата професйонален домоуправител в България е на изключително ниско ниво. Причината е главно, че хората се борят за възможно най- ниски такси и с това да печелят клиенти. Е да ама със средна пазарна цена от 5лв. на апартамент, как мислите ще излезе сметката ако в блока има 20 апартамента. Мислите ли, че някой за 100лв. на месец ще задоволи всичките изисквания на професйоналният домоуправител който е обещал. Всеки може да си направи равносметка.
Имахме едни такива домоупрвители и нищо не свършиха. Сега си плащаме повече но поне знаем къде отиват парите.


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот kostik » Сря 15 мар 2017 22:56


:mhihi Моля ти се... хайде понеже явно си от вътрешните да те попитам само една сграда ли обслужва домоуправителя и всички на една цена ли са?
Да бъдем точни 3 сгради по 72 апартамента(5 лв. такса 1080лв. ) 4 сгради по 30тина(8лв.такса 960лв.) и още две сгради по 12 апартамента (но там таксата е 12лв. 288лв.) Това удоволствие отнема около 10 дни в месеца с преки усилия включващи и касиерството, което взе да става по-лесно с ИзиПейчето. Иначе казано с 20 работни дни можеш да си докарваш около 4000лв. заплата. Освен всичко това за всеки ремонт се приемат оферти от различни фирми и ти, като домоуправител винаги можеш да направиш по-добра оферта от твоята си фирма с гаранция и.т.н. което си е допълнителен пазар, ако разбира се умееш да въртиш бизнеса. Няма да коментирам ежемесечните разходи за електротехник, ВиК и.т.н. от които се печели добре, ако имаш работници(добри контакти) под ръка.
Мога да те уверя, че средно 4000лв. с доста труд и четене се изкарват от сам човек. Аз лично бих плащал и на касиер за 2/2 само вечер от 18:00-22:00 примерно 400 лева на някой студент.
В никакъв случай не искам да кажа, че работата е лека. Работиш с много болни хора, луди, нагли, неадекватни, недоволни понякога даже и агресивни подскачат на бой. Ще се запознаете с хора, които имат висок доход и карат автомобили за над 20 000лв., но няма да си платят таксите. Истината, е че не е никак лесно. Общите събрания даже не желая да ги коментирам!
Времето е пари и професионалният домоуправител най-добре знае това :11 Малък блок - малко време - повече блокове.


KaloyanKostov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 28 апр 2021 20:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот KaloyanKostov » Сря 28 апр 2021 20:10


В ЧЕРНИЯ СПИСЪК на професионални домоуправители искам да добавя за София “НАШИЯ ВХОД”, сайтът им е https://www.nashiatvhod.bg/uslugi
Ние сме малка кооперацийка с 13 апартамента и им плащаме по 80 лева на месец. От няколко месеца ги наехме и за сега са ни били необходими 2 допълнителни услуги:
1) Първото беше да се почистят общите части на гаражите. Казаха ни, че ще ги почистят с професионална машина и ни обявиха 180 лева. Помещенията не са големи и свързват скромните ни 7 гаража. За час дойдоха и почистиха по-централните части. По-ъглите целия прах си стоеше заедно с останалите боклуци. Платихме 180 лв, което е поне двойно на услугата, ако си намерим ние фирма и срещу тях не получихме никакво качество. Пари на вятъра!
2) Второто нещо беше да ни сложат пощенска кутия. За целта ни таксуваха 150 лв, при положение, че отидох в скъп магазин като Бриколаж и намерих много по-добре изглеждащи и качествени кутии за 64 лева. На всичкото отгоре кутията беше несъразмерна, монтираха я на една колона и стърчи изключително грозно. Писахме им имейл и ни отговориха, че “ние сме си я избрали и е безпредметно да се обсъжда връщане”. Просто нямам думи, българските фирми кръв повръщат, пари не връщат. Но това не трябва да е оправдание, особено за нови фирми, които претендират, че предлагат качествени услуги, а е точно обратното. Изобщо изключително сме разочаровани. Това е като да си поръчаш черна входна врата от майстор и да ти монтират СТЪРЧАЩА черна врата и да ти кажат, че ти си я избрал и че е черна.
Просто нямам думи колко ниско е нивото на обслужване с професионален домоуправител НАШИЯ ВХОД. Нищо не получаваш срещу парите си. Просто ти събират парите и изобщо не ги интересуваш, а за всяка допълнителна услуга те таксуват поне двойно, но за съжаление срещу това не получаваш никакво качество.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот hvp800 » Сря 28 апр 2021 20:31


KaloyanKostov написа:
.


И се регистрира в автомобилен форум , за да ни кажеш колко лоша е тази фирма за професионален домоуправител ?!? :gruebel


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот ktamen » Чет 29 апр 2021 20:08


Постъпил е много правилно като се е регистрирал само за да им направи антиреклама. Ако всички в България постъпват като него ментеливите фирми ще понамалеят.


ivanastam1
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 03 ное 2022 17:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот ivanastam1 » Чет 03 ное 2022 17:11


Наскоро се оттървахме от Бг домоуправител в Пловдив. Много некоректни. За 5 години не направиха нищо за входа, таксите им високи до небете. Уж бяха познати на една комшиика, а то кво стана едвам едвам се оттървахме. Касата трябваше да е 2000лв накрая ни хвърлиха 400лв и да се оправяме. Даже не знаем как да си търсим правата. Няма документация. Няма нищо


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот zdravkop64 » Чет 03 ное 2022 18:02


Повече от 20 години бях домоуправител на голям блок за почти никакви пари. После станах и председател на сдружението на блока, за да направя саниране. Та по въпроса на колегата как да си търси правата- кой е сключил договора с фирмата? Кой го е оправомощил? Има ли решение на общото събрание на блока за сключване на договор точно с тази фирма? Заверен ли е при нотариус? Ако някой е подписал някакви хвърчащи листчета няма как да си търсите правата. Търсете отговорност от този ваш комшия, който е сключил договора.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта