Мнение за професионален домоуправител

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот orlin4ooo » Пон 13 юни 2016 11:55


Здравейте колеги, изчетох всичко, което съдържа "домоуправител" в търсачката, но не намерих конкретна/актуална тема с мнения и отзиви от фирми предлагащи услугата "професионален домоуправител". Разбира се в google има много и най-различни фирми, но не ми се стреля насляпо. Та въпроса ми е - ползвате ли външен домоуправител и ако да какви са впечатленията и бихте ли ми го препоръчали?

Иначе предисторията не е кой знае колко фрапантна - асансьорът подлежи на ремонт и не можем да се разберем кой, колко и кога да плаща. За сметка на това всички единодушно гласувахме, че нещата със сегашния домоуправител не вървят и желаем външен такъв. Както се досещате аз поех инициативата да разгледам и събера мнения и отзиви.

Поздрави,
Орлин




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот Теодор » Вто 14 юни 2016 8:04


Щом вие не можете да се разберете и външен трудно ще ви помогне icon_idea Само ще си дадете парите и след макс 2-3мес. ще се откажете.


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот orlin4ooo » Вто 14 юни 2016 8:11


Принципно е така :) Очаквам и други колеги да се включат - не може всичко да е толкова черно колкото изглежда :)


zueka1
Мнения: 228
Регистриран на: Вто 11 яну 2005 11:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот zueka1 » Вто 14 юни 2016 9:40


Ние използваме такъв. Реално във входа имаше няколко апартамента, от които не можехме да съберем дължимите такси. Фирмата се занимава с това, пусна покани за доброволно изпълнение - резултат засега не виждам.


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот ila » Сря 15 юни 2016 14:26


Теодор написа:Щом вие не можете да се разберете и външен трудно ще ви помогне icon_idea Само ще си дадете парите и след макс 2-3мес. ще се откажете.

:th_up

ние сме с вход мениджър и се чудим как да се откачим. Това, за което ви трябват няма да винго свършат.
Ето ти моя съвет:
Изберете на Общо събрание няколко човека в дом съвета. Трябва всички да са "навити". По-добре млади и да са собственици, а не наематели. Така някой ако не може да свърши нещо го върши другия.... Примерно: ти събираш парите за месечни вноски, но от 20 апартамента 3 не ти дават пари (примерно защото не си ми симпатичен). Тогава при тях отива другия и с блага приказка ги придумва... Иначе не става. Дори и дела да водите пари няма да вземете, но яко ще се ипокарате.

Успех!


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот Vizor » Чет 16 юни 2016 21:57


ila написа:
Теодор написа:Щом вие не можете да се разберете и външен трудно ще ви помогне icon_idea Само ще си дадете парите и след макс 2-3мес. ще се откажете.

:th_up

ние сме с вход мениджър и се чудим как да се откачим. Това, за което ви трябват няма да винго свършат.
Ето ти моя съвет:
Изберете на Общо събрание няколко човека в дом съвета. Трябва всички да са "навити". По-добре млади и да са собственици, а не наематели. Така някой ако не може да свърши нещо го върши другия.... Примерно: ти събираш парите за месечни вноски, но от 20 апартамента 3 не ти дават пари (примерно защото не си ми симпатичен). Тогава при тях отива другия и с блага приказка ги придумва... Иначе не става. Дори и дела да водите пари няма да вземете, но яко ще се ипокарате.

Успех!


Току се откачихме от тях :) Тея са страшни педали. Първо, че плащат асансьора през 2-3 месеца за поддръжка, очти нищо не бяха плащали по тоци и тн и не можеха да си съберат задълженията изобщо.

Другите, които са ни сега (не помня новото име), ни съобщиха, че ако се стигне до дело те наемат адвокат, от наше име, и ние си плащаме всичко. Файда - никаква.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот ktamen » Чет 16 юни 2016 22:15


Нямате пари за ремонт на асансьор, а имате пари за разни ментеливи фирми :gruebel


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот kostik » Чет 16 юни 2016 22:38


Аз от фирмата, която ни обслужва съм доволен. Идеята не е лоша, но не са богове.
Пукна ми се щранга за водата и го остраниха за ден, защото е част от общите части (не е като вътрешна разводка) и се грижат добре за тая порутена барака (е вече не е но не се дължи само на тях).


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот orlin4ooo » Пет 17 юни 2016 8:22


Ами в крайна сметка ще събера оферти от където мога и ще им кажа на комшиите, че ако не се вземат и те в ръце няма кой да ни оправи :) Много рядко всички в един вход са единодушни в решенията, така че наистина ако сами не се оправим няма кой да ни оправи. Въпроса е с проблемните двама трима как да се процедира - не си плащат и това си е :)


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот kostik » Пет 17 юни 2016 19:19


Няма практика за осъждане на некоректните съседи. Има само единични случаи, които са само за медиен звук. Надявам се да не попаднеш на пишман фирма понеже и такива има и то не малко. Да си домоуправител е много трудна задача, но само един отговорен човек би могъл да го знае. За колегите, които мислят, че и тате може и аз мога ще Ви опътя към закона за етажната собственост, който всеки домоуправител би следвало да практикува и знае! Закона е едно добро начало за другото, ако се напънете ще разберете, каква извратена работа е това :mhihi


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот Vizor » Пет 17 юни 2016 20:59


ktamen написа:Нямате пари за ремонт на асансьор, а имате пари за разни ментеливи фирми :gruebel


София-Ямбол, по-тихо. Никой не е казал, че нямаме пари за ремонт на асансьор, а че те не са ни плащали за поддръжката на входа :) Събират пари за него, но не го плащат.

И понеже виждам, че не си от най-хитрите, ще обясня:

От всеки апартамент взимат такса "поддръжка на асансьор" - 10лв на човек.
Таксата за поддръжка - 300лв на месец (примерно).
30 апартамента - 300лв.

На всеки четири месеца, плащат по един месец таксата за поддръжка на асансьор на фирмата, защото той все пак е нов и няма проблеми с него.

И сметката като за София-Ямбол: 4Х300лв-300лв = 900лв в техния джоб, защото не са заплащали това, което ние сме плащали на тях. Разбра ли сега? Пак ли беше сложно написано?

Ако не дай, Боже, да стане нещо, фирмата за поддръжка на асансьор ще каже, че този вход никой не е плащал за поддръжка и за това хората в него са отговорни, а не те. Ако не е файда - файдичка.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот ktamen » Пет 17 юни 2016 21:36


Vizor, благодаря за разяснението, ама то никак не ме интересува.
Горният ми коментар беше адресиран към автора, а не към теб.
Извинявам се, че не съм уточнил изрично за кой е коментара.
В смисъл, че проблемът им е събирането на парите. Фирмата едва ли ще събере повече пари. Няколкото проблемни съседи пак ще си останат проблемни и пак няма да платят.
В нашия вход асансьорът е с чип, точно заради подобни съседи.


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот kostik » Пет 17 юни 2016 22:38


Те тия съседи си споделят и чиповете. Единственият начин по който можеш да накараш да платят е да разбереш, защо не го правят 90% имат конктетни причини и само 10% са идиоти.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот Vizor » Съб 18 юни 2016 16:31


ktamen написа:Vizor, благодаря за разяснението, ама то никак не ме интересува.
Горният ми коментар беше адресиран към автора, а не към теб.
Извинявам се, че не съм уточнил изрично за кой е коментара.
В смисъл, че проблемът им е събирането на парите. Фирмата едва ли ще събере повече пари. Няколкото проблемни съседи пак ще си останат проблемни и пак няма да платят.
В нашия вход асансьорът е с чип, точно заради подобни съседи.


Извинявам се тогава.


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за професионален домоуправител

Мнениеот orlin4ooo » Пон 20 юни 2016 14:59


Имах среща даже с едната фирма - конкретния казус с асансьора ми обясниха, че тяхната практика била следната: офертата за ремонт е 5000 - а те събират 6000, за да може със сигурност да се покрият проблемните комшии. Каквото остане като пари се връща на хората, причислява се към месечните такси или остават в касата (както ни е удобно). В случай че има скатали се - общо събрание и гласуваме дали да предявяваме иск или не. Питах каква е успеваемостта - казаха ми че рядко се стига до дело - обикновено като се види разлепен във входа и подчертано дебело СЪдия изпълнител всеки си плащал? :D Което и има и няма резон. Незнам - колебая се. При нас проблема е че и домоуправителя не ни е в ред и той самия не ще май да се занимава повече, така че отиваме към такъв избор за добро или лошо.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 79 госта