Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот Stivi » Сря 10 фев 2016 16:47


Имам за задача да разбера колко струва да се изпратят пари през PayPal ,и от ровенето ми в нета стигнах до извода че превода между два акаунта е безплатен а това което се плаща е само 2 евро за да си прехвърлиш парите от PP акунта в сметката. Струва ми се прекалено хубаво за е истина затова питам тук ако някой е запознат лично с въпроса да каже какво не съм разбрал !?




Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот groznika » Сря 10 фев 2016 17:52




zarzalanov
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 27 мар 2014 17:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот zarzalanov » Сря 10 фев 2016 18:01


В допълнение имаш загуби от лош обменен курс плюс такса около 1 до 2 % за refund към банкова карта. Към момента, по добрият начин за изпращане на парични преводи е transferwise.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот Stivi » Сря 10 фев 2016 18:12


Този калкулатор е добре,но той май важи за първата част от трансфера,акаунт-акаунт,въпроса е после банката дали слага такса за прехвърлянето на парите от акаунта в сметката понеже това май са води валутен превод и нещата загрубяват,нещо от рода на минимум 7- 10 евро според банката ?? Значи не става за редовно теглене на постъпили суми а трябва да се прехвърля наведнъж като се съберат повече icon_idea


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот groznika » Сря 10 фев 2016 18:35


Това трябва да питаш в банката. Пейпал няма как да знаят коя банка колко чарджва при различни операции.
До колкото съм в течение, дропшипърите в България препоръчват ползването на ДСК карти, където постоянните финансови потоци към Амазон и от пейпал са с най-добри условия.
Аз обаче нямам такава карта там и не мога да ти споделя подробности.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот Stivi » Сря 10 фев 2016 18:41


Да де,въпроса беше ако някой скоро е правил такова упражнение /да си дръпне пари от PP акаунта/ за да си ги харчи да каже какво са му взели като такса :wink


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот Ivo_ » Чет 11 фев 2016 0:14


Добре, а защо директно не вържеш кредитната си карта към ПейПал акаунта. Така ще можеш да направиш трансфера от акаунт в акаунт без да си захранваш сметката. Сумата ще се отрази директно в кредитната ти карта. За същото мисля че може да се ползва и дебитна карта от типа на Виза Електрон (карта с международни лимити). Захранваш я когато е необходимо да преведеш или платиш с ПейПал акаунта и всичко е лесно и безопасно. Захранването на картата е според таксите на съответната банка, но в повечето банки прехвърлянето на средства между собствени сметки е безплатно.


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот pakumba » Чет 11 фев 2016 7:46


Ако те устройва виж https://transferwise.com/


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот AugustinerFan » Чет 11 фев 2016 8:02


Когато превеждаш пари в друг акаунт не плащаш такса.Този който получава сумата обаче плаща, ще дам пример от последните ми получени суми: на 19,50 евро ме таксуваха 0,72 евро, на 18 евро - 0,69 евро т.е. около 3,8%. Захранването на акаунта е според тарифния план на банката и годишната или месечна такса която плащаш за обслужване.Да речем че сметката ти е Виза Електрон в Евро или Долари (зависи с коя валута ще работиш,можеш да си направиш и двете) може да се разминеш без такса или еднократна такава без значение размера на превода.През кредитна карта таксата за захранване (от страната на Мастъркард примерно) е 0,50 евро на превод (поне в Германия е така).Захранването на Пейпал акаунта от сметката ми е безплатен защото таксата за превод ми влиза в месечният абонамент който плащам на банката.Прехвърлянето на пари от ПП в банкова сметка е безплатно (поне при мен).


Потребителски аватар
tekkn0
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот tekkn0 » Пон 06 фев 2017 23:38


И аз имах подобна идея, да прехвърлям пари през Пейпал, но приятели ме светнаха да дам шанс на TransferWise, защото ще излезе по-тънко. И какво се оказа -- перфектна работа на платформата. Не само, че направих SWIFT операция, която в банките се таксува безбожно много, а и първия ми трансфер от 1000 евро беше безплатен. Оттогава съм им вечен фен и имам над 25 трансфера:)

п.с. за безплатен първи трансфер ползвах този линк от други форуми https://transferwise.com/u/1b05a който е с лимит от 2000 паунда и може да се ползва безброй пъти


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот stefan4o » Вто 07 фев 2017 8:53


Stivi написа:Да де,въпроса беше ако някой скоро е правил такова упражнение /да си дръпне пари от PP акаунта/ за да си ги харчи да каже какво са му взели като такса :wink

Доста често правя това упражнение. Ако банковата сметка не е в САЩ (за тях е безплатно) ти искат 2 евро такса (без значение размера на сумата), не съм си играл да гледам дали ме клатят по курса долар-лев (моята сметка е левова), но сигурно е така.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот Vizor » Вто 07 фев 2017 10:51


Внимавайте в момента, че си правят обмена на пари при тях ако изпращате, а не ако плащате през сайт. Ще се вътрите едни приятни кинти, защото 1 евро ти го обменят за 2.05лв.


Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Колко струва прехвърлянето на пари през PayPal ?

Мнениеот Georgi Vutov » Вто 07 фев 2017 13:06


За тегленето не знам точно каква е таксата , но можеш да се свържеш с центъра на PayPal и ще те информират .
Скоро ми се наложи да преведа 200лв ( 100 евро ) от сметката ми дръпнаха около 215лв. С две думи по наш курс 100 евро х 1.94-95 = 194-195лв демек около 20лв+ ми излезна превода



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта