Проблеми с краката - подходящи обувки

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот niki300 » Нед 29 апр 2018 14:10


Работата ми изисква да съм около 9, 10 часа на крак. Постоянно ме болят краката и много трудно мога да си намеря удобни обувки. Може ли да ми дадете някакъв съвет какво да правя? Смених си стелките, но и това не помогна.




pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Нед 29 апр 2018 14:26


Провери да нямаш дюстабан.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 29 апр 2018 16:17


За тази цел съществуват специални, ортопедични обувки. Такива се продават в ЛИДЛ за медицински сестри, но са бели.

Потърсете такива, преди да са ви обявили за дюстанбанлия.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 29 апр 2018 17:58


niki300 написа:Работата ми изисква да съм около 9, 10 часа на крак. Постоянно ме болят краката и много трудно мога да си намеря удобни обувки. Може ли да ми дадете някакъв съвет какво да правя? Смених си стелките, но и това не помогна.

Зависи каква ти е работата, аз също съм цял ден на крак и колкото и да е странно, най удобно се чувствам вече втора година с едни китайски обувки от Декатлон за 30 лв, но работя в авто сервиз и не съм претенциозен към външния вид на обувките. Много неудобни са според някои хора обувките с метално бомбе и пластина в подметката, макар че са задължителни при някои професии


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот bobocamaro » Нед 29 апр 2018 18:41


niki300 написа: Може ли да ми дадете някакъв съвет какво да правя?

Да посетите лекар ортопед.


hino
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот hino » Нед 29 апр 2018 19:03


Доколкото знам дюстабанът е болезен без подходящи обувки дори да ходиш супер малко време. Според мен краката на колегата се преизморяват като стои по цял ден на крак. Моят съвет е да си вземеш меки и високи обувки. На мен също ми се налага да стоя доста дълго време на крак, взех си най-обикновени по-високи кецове от https://fashionzona.bg/12-mzhki-obuvki/ ... /50-kecove и нямам проблеми.


Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот Volkswangel » Пон 30 апр 2018 9:46


Пробвай с ортопедични стелки. Такива се изработваха в ателие в подлеза на площад Съединение в Пловдив, като първо се ходи за мярка при тях. Това не е прясна информация, в момента не знам дали това ателие го има все още или не....


Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот niki300 » Пон 30 апр 2018 9:52


Не мисля, че имам дюстабан, просто стоя супер много време прав и това не е никак приятно.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот stefarata » Пон 30 апр 2018 10:05


Къде е болката? Аз също съм с плоско стъпало и с някои обувки направо ми се подуват краката долу над петата. Обувките са от огромно значение. Важна е и почивката , преди лягане малко с възглавници под краката да са на по-високо


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот petarkolev » Пон 30 апр 2018 10:22


Аз съм дюстабанлия, скоро го научих след преглед при ортопед. Стана ясно, това се случва и след години, т.е. може да не е по рождение. Свличане на свода се нарича. Мене също ме боляха. Оттогава си купувам ортопедични сделки и винаги обувки с леко повдигната задна част т. е. С лек ток никога равни. За пример, имам сеа едни летни и с равна подметка скъсват ме краката след дълго ходене. Бобокамаро е прав, първо на ортопед - задължително.


Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот Volkswangel » Пон 30 апр 2018 11:18


niki300 написа:Не мисля, че имам дюстабан, просто стоя супер много време прав и това не е никак приятно.

Дори и да нямаш дюстабан тези стелки " разтоварват" краката


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот ma_in » Пон 30 апр 2018 12:26


За лятото мога да споделя опит. Бях на бригада и се налагаше да стоя по 10-12 часа понякога. Взех си Reebok RealFlex Optimal 3.0 и почти не усещах смените, докато с кецовете от България, с правата подметка, краката ме заболяваха на втория час. Спомням си че бяха 50-60 долара и се скъсаха след 5 месеца почти денонощно ходене във всякакви условия и температури. Отделно че все едно си с чорапи, защото са много леки, не ти се запотяват краката. Обаче ако искаш да си предпазваш краката от падащи неща или ще е мокро, няма да стане. Общо взето гледаш нещо с подобна "шарка" на подметката - супер дебела, много мека, по възможност на много секции, квадрати и т.н., за бягане, като избягваш всичко под 100 лева, защото имам абсолютно също изглеждащите в waikiki за 20 лева, но не вършат и 10% от работата, супер дървени, краката ми са винаги запотени и ме болят, все едно, че съм с кецове. Държа да кажа, че не съм дюстабанлия и това вероятно няма да работи за хора с такъв проблем.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот dalgia-73 » Пон 30 апр 2018 13:12


А килограмите как са?.Бях 120 кг.и също ме боляха краката.Сега съм 95 и няма такъв проблем.Обувките също са важни.Скапаните обувки ти прецакват краката.


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот sportul » Пон 30 апр 2018 19:20


приемай детралекс сутрин по едно хапче , аз правя така от 1г и краката си ги усещам по-леки .


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Проблеми с краката - подходящи обувки

Мнениеот Водния дух1 » Пон 30 апр 2018 19:34


Върви на ортопед-ама поне на двама,да ти дадат мнение. Преди много години аз също имах твоя проблем,но съпроводен и с подуване на възглавничките на ходилата. Първия ортопед ми направи снимки и ми каза ,че имам артрит,втория ми каза ,че съм станал дюстабан и ,че трябва да си направя ортоп.подметки,а третия ми каза,че добре ,че не съм си направил,щото наистина сам съм щял да си увредя ходилата и ми даде 10дена болнични(бях сервитьор тогава) за да си починат краката ми и да си намеря обувки с по-равни подметки. Послушах го и от тогава 25г. не са ми се подували краката.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта