Hungaroring

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Hungaroring

Мнениеот VWGT » Съб 19 фев 2022 10:18


Тази година обмисляме с децата да посетим f1 състезание на живо. По ред причини се ориентирахме към Хунгароринг. Имам няколко въпроса към хора, които са ходили вече там.
1. Билетите най-вероятно ще са General Admission само за неделя. Къде е най-готиното място (около кои завои) и колко по-рано трябва да сме там?
2. Билетите от зона Podium заслужават ли си пред тези от General Admission предвид цената и локацията?
(билети за други зони няма)
3. Паркинг - вече няма билети за неделя, така че остава въпроса с паркинга. Има ли шанс за паркомясто на място, само с предварително запазване на място ли става или може да се отиде по-рано и да с намери нещо? Ако няма паркинг, как става придвижването от града и колко време отнема?
4. Ако може да препоръчате сайт за закупуване на билетите, този ок ли е? - https://www.hungaroinfo.com/formel1/index_en.htm
5. Ако вземем уикенд билети какви други забавления предлагат? Заслужава ли си? Четох за разни концерти, състезания и тн.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Hungaroring

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 19 фев 2022 10:37


https://clubs1.bg/seazon_races/2022-gra ... -ungariya/
Около пети завой и най-добрата видимост към пистата. Това по думите на приятел, който е ходил три пъти. Паркира на накакви поляни предназначени за паркиране. Като паркирал в края,да е от първите на излизане.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19554
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Hungaroring

Мнениеот radotom » Нед 20 фев 2022 17:03


Оглеждай се за двама чичовци (аз и кандиат-сватя), един дълъг син и 2 мацки (едното е снахата, не пипай! :mhihi )
Около 5-и завой са ни билетите, води се Бронз 1
От посочения от теб сайт са купени билетите. Лошото е, че и миналата година бяхме взели от него и като се разбра, че ще е без публика, малко се назландисваха да връщат парите, ама накрая върнаха всичко, защото е имало оплаквания и към Европейската комисия (не от нас)
Ние сме с билети за целия уйкенд, сина ми казва, че няма да ходим с колите до пистата, имало си shatals до пистата (бусчета)
Проблема е, че се чака и за тях.

Та по тоя повод, и на мен всяка информация би ми била полезна


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Hungaroring

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 21 фев 2022 8:00


Ех, ще се запиша за тая тема, аз си търся поне един човек за компания, да тръгна сутринта, да гледаме състезанието и да се приберем, ама и силно се надявам и да пускат свободно де, че нямам ваксини, тестове и т.н.т пандемични инструменти


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Hungaroring

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 21 фев 2022 12:30


Ода,свържи се с Джокович.
Може да ти е полезен.
:stumm


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Hungaroring

Мнениеот VWGT » Пон 21 фев 2022 14:39


Добавям малко инфо, което посъбрах от други форуми.
Хунгароринг е най-добрата писта за general admission билетите (тези без места), защото самата зона до която имаш достъп е много голяма и терена позволява да обикаляш и гледаш от различни места почти цялата писта. Минус е че няма запазени места и ако не отидеш достатъчно рано на избраното от теб място, ще трябва да си търсиш друго. Обикновено хората през събота си набелязват места и след това в неделя отиват по-рано там. Най-добрите места се водят на 12-14 завой. Другият номер е да си около голям екран, защото иначе състезанието се следи трудно. Някои хора си плащат абонамент за онлайн тв, за да са в час със събитията по трасето. Друг плюс е, че от там бързо излизаш на пистата след края на състезанието (за разлика от тия по трибуните).
Формулата е само кулминацията, общо взето това си е 3 дневен празник там с всякакви други състезания и концерти дори. Петък примерно казват, че можеш да ходиш до боксовете и да разглеждаш, както и да си вземеш нещо от сувенирните магазини, защото в неделя е тотална лудница. Тогава борбата е само за място:)

За транспорта още не съм разбрал къде и как се хващат тези шатъли... продължавам да търся. Проверявам все още и доколко опцията да отидеш с кола без предварително резервирано място също я има (паркинга с предварителна резервация е 30 еврака, ама няма билети). Като гледам на мапс-а, всяка нива е паркинг там, не може да няма места ... ама
https://www.google.com/maps/place/Hunga ... 19.2506106


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Hungaroring

Мнениеот muns61 » Пон 21 фев 2022 14:58


А дали има къмпинг, или паркинг за каравани наоколо?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Hungaroring

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 21 фев 2022 20:22


Zdravko Zankov написа:Ода,свържи се с Джокович.
Може да ти е полезен.
:stumm

Не е тази тема мястото, иначе имам какво да кажа по темата



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта