Юридически съвет за етажна собственост

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот Stivi » Сря 12 сеп 2018 23:12


Проблема не ти е стената към стълбището а пода към мазетата,всички на първи етаж са яко прецакани /личен опит/-отдолу иде студ който те затоплят,а от там нагоре всички са на далавера до последния етаж, който губи през тавана ако не е сложил изолация ! И на моята комшийка отгоре сметката за газ е наполовина от нашата при същата квадратура,ама тя е на втори жилищен,а аз съма над мазета и гараж !




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот Barboukov » Чет 13 сеп 2018 6:41


Не видях никъде в закона да има такава точка. Бих те посъветвал да се допиташ до комисията, която следи незаконното строителство дали въобще има проблем с такъв тип изолация и да получиш ПИСМЕН, не устен отговор от тях. Аз бих събрал подписи на 2/3 от живущите във входа, че са съгласни.

Относно проблема: Помисли дали не е по-добре да направиш изолация на таваните на мазите под теб. Аз лично бих започнал от там.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот Ronin » Чет 13 сеп 2018 7:38


Изолирай си пода и тавана.От изолацията на стената няма да стане по зле,но процента е мижав.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот Водния дух1 » Чет 13 сеп 2018 19:42


Колкото мнения получи тук-толкова акъли ще получиш от комшиите...


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот joro_kem » Чет 13 сеп 2018 20:42


За мненията - ясно е, че са колкото задниците - всеки си има. Но получих доста полезни съвети. Съседите остават на заден план, засега.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот m135 » Чет 13 сеп 2018 21:41


Ако искаш да си изпипаш нещата законово, скоро няма да налепиш изолацията. Аз също съм в подобна ситуация, когато реша да правя нещо, го правя за моя сметка, бързо и чисто, съседите дори са доволни че не им се искат пари.

Последна промяна от m135 на Чет 13 сеп 2018 22:04, променено общо 1 път.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот Mishonti » Чет 13 сеп 2018 21:54


Мой познат живеещ на 1вия етаж се видя в чудо от студ и големи сметки за отопление. Решението му беше подова изолация - както казаха колегите вече, от там търпиш най-големи загуби, а не от стената към стълбището.
Та, въпросния апартамент се пада над 4-5 мази, следователно моя човек се свърза с комшиите си имащи мази под него и им изолира таваните, естествено за негова сметка. Така всички останаха доволни, топлината стана съвсем друга. Мисля че и под ламината имаше някаква изолация, не съм сигурен.
Идеята е да изолираш пода.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот m135 » Чет 13 сеп 2018 22:13


Както писах в подобна ситуация съм, стена към стълбище, студа е ясно, но първите години през зимата се получи студена стена + топъл въздух = обилен конденз по стената. Изолирах набързо отвътре и спря, но си иска и отвън. Сега проблем няма да се изолира отвън, но май ми е по добре да спя на хладно през зимния сезон. Иначе под ламината да се изолира е голяма разправия и хамалогия, по добре е както писа колегата в мазите - таваните. Ако не се бърза може и "санирането" да те хване, но пък там се чува за 30% самоучастие, и кой знае още какво !!!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот hooligans » Чет 13 сеп 2018 22:23


Жоре, вместо да изолираш стената към стълбището, пробвай да убедиш съседите да смените дограмата на стълбището, разликата е осезаема! Със спестените пари изолирай пода!


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Юридически съвет за етажна собственост

Мнениеот joro_kem » Пет 14 сеп 2018 5:34


hooligans написа:Жоре, вместо да изолираш стената към стълбището, пробвай да убедиш съседите да смените дограмата на стълбището, разликата е осезаема! Със спестените пари изолирай пода!
Жорка, преди две години сменихме дограмата на северния вход и ще правим и южния, но не тази зима. Подът на конкретната стая обхваща 3 изби и коридор за тях, ще опитам да изолирам таваните им.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: zueka1 и 51 госта