Покана декларация

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Покана декларация

Мнениеот sportul » Сря 17 окт 2018 21:38


Не се занимавай :)

Един познат си намерил момиче от Украйна , дълго време държали връзка , докато един ден не й пратил 300евро .
По-нататъка е ясно :)




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Покана декларация

Мнениеот MMX » Чет 18 окт 2018 9:36


Пусни една снимка поне да видим бива ли.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Покана декларация

Мнениеот Pet_rov » Чет 18 окт 2018 9:36


...

Последна промяна от Pet_rov на Чет 18 окт 2018 15:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Покана декларация

Мнениеот ktamen » Чет 18 окт 2018 14:49


Отговориха ми от посолството, че трябва да има по 50 евро на ден в банкова сметка, демек 5000 евро. Заплатите там са по 200 евро, нейната заплата е още по-малка, това е невъзможна сума за нея. Преди месец бях там за една седмица и сега май ще се наложи пак аз да отида обаче за 3 месеца.
Ако на някой му е интересно за там виза не трябва, ако се стои до 30 дни. Пътува се през Будапеща, билетите от София до Астана ми струваха около 120 паунда отиване и връщане.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покана декларация

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 14:55


6.
Документи, удостоверяващи притежаването на необходимите финансови
средства за осигуряване на настаняване, но не по-малко от 50 евро за всеки ден от
поискания със заявлението за виза престой, или тяхната равностойност в друга
свободно конвертируема валута, или документ за предплатени нощувки в
туристическо място за подслон, или покана-декларация от българско физическо
или юридическо лице, с която то се задължава до покрие всички възникнали
разходи за периода на пребиваване на чужденеца на територията на Република
България


а тези ИЛИ-та не означават ли алтернативи

1. За свързване на части на изречението или на прости изречения, когато се посочва, че факти, състояния или действия взаимно се изключват или се заменят. Ще пиша или ще спя. Ще дойда утре или най-късно вдругиден.
2. За присъединяване на уточняващи, поясняващи части на изречението. През пролетта, или по-точно през май, ще продължим строителството. Какво си направила с парите• Или си ги загубила?!
• Или – или. За изразяване на алтернативност. Трябва да избереш – или работата, или мене.
• Дали – или/ли – или. В пряк или непряк въпрос – за запитване при колебание, съмнение. Дали да тръгна, или да остана вкъщи• Питам се дали си струва да ходя, или да си гледам работата.


аз все пак бих пробвал с декларация, да видя какъв ще е официалният им отговор
при положение, че ти се ангажираш да поемеш разходите по престоя, няма причина госта да гарантира каквото и да било


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Покана декларация

Мнениеот MMX » Чет 18 окт 2018 15:36


Да де ама точка 5 е за още 50 евро на ден, ако правилно го разбирам. Там поканата не покрива.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покана декларация

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 15:42


пф, не знам
в т.5 искат Доказателства, които са описаните в т.6 документи. Т.е. документът декларация за поемане на разходите не е ли доказателство?

Аз не мога ли да дам извлечение от моята сметка? Нали за това декларирам, т.е. поемем отговорност
Ако няма 5000 евро, вземи виза за 10 дни (500 евро), след което поискай вече докато си в бг да се удължи със същата банкова гаранция
влезеш ли веднъж в страната, трудно ще те изгонят, пък и си мисля, че по-лесно ще си удължиш визата.

виж инструкциите от линка, който постнах ... там декларатора поема всичко, вкл предоставя бележка з асобствените си доходи ...

чл. 17 (2) Поканата-декларация, изготвена от физическо лице за издаване на виза за краткосрочно пребиваване с цел частно посещение на чужденец в Република България, се изготвя по образец съгласно приложение № 3, заверена от нотариус и от службите за административен контрол на чужденците, при представяне на следните документи:
1. Декларация за имотно състояние на канещото лице.
2. Удостоверение за доходи, издадено от местоработата на канещото лице, или копие от данъчна декларация по чл. 50 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица за предходната година, с входящ номер от съответната териториална дирекция на Националната агенция по приходите.
3. Такса 10 лв. съгласно Тарифа № 4 за таксите, които се събират в системата на Министерството на вътрешните работи по Закона за държавните такси:


http://pcci.bg/images/content/Naredba_viza.doc


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Покана декларация

Мнениеот ktamen » Чет 18 окт 2018 17:59


VWGT написа:

аз все пак бих пробвал с декларация, да видя какъв ще е официалният им отговор
при положение, че ти се ангажираш да поемеш разходите по престоя, няма причина госта да гарантира каквото и да било

А аз не бих пробвал, щото неуспехът означава черен печат в паспорта и тогава вече ще стане мътна и кървава. Иначе и аз знам какво означава думичката или, ама за паричките са го написали още веднъж в друга точка и там илито не важи.
А аз какво декларирам и гарантирам няма никво значение.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покана декларация

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 19:54


как черен печат при отказ на виза ...черен печат се слага при принудително екстрадиране

първо отказа може да се обжалва и второ след определено време пак може да се кандидатства без проблем


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Покана декларация

Мнениеот Iezekil » Чет 18 окт 2018 20:10


Имаше някакъв чалъм с работна виза,мой познат си кани редовно персонал за кръчмата от Молдова.Тази година им отказаха визи,но те вече бяха повече от месец тук,с покана и и бачкаха.Не знам подробности и за колко време са визите не знам,но може да се провери/не от мен/.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Покана декларация

Мнениеот ktamen » Чет 18 окт 2018 20:35


VWGT написа:как черен печат при отказ на виза ...черен печат се слага при принудително екстрадиране

първо отказа може да се обжалва и второ след определено време пак може да се кандидатства без проблем

Значи мене 92 или 93 принудително са ме екстрадирали от английското посолство.
Черните печати са много видове.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покана декларация

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 21:35


така е, има различни печати. За отказ е един, за екстрадация е друг, но като кажеш черен печат се разбира онзи, който е най-гадния ... и той не е задължително да е черен на цват.
познавам хора с откази, за щатите основно, но никой не е имал от гадните черни печати. Ако ти откажат за щатите специалмо мисля след 12 месеца пак може да пробваш и става. Но ако ти бият "черен печат", мисля 10 години после минимум не може да пробваш дори. Знам че го бият ако си влязъл, визатата ти е изтекла и направиш нещо, че те хванат и те екстрадират.

Но влезеш ли веднъж, дори и с туристическа виза, ако се постараеш имаш достатъчно начини да се оправиш на място. Това ти предлагам като вариант да пробвате. Вижте каква виза може да вземете и после от тук вече действайте. Толкова хора идват да работят тук лятото, че просто не си представям да е толкова страшно. Вземи я на работа, не можеш ли? Едва ли сезонен работник представя гаранция за 10 000 евро.


nikral
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 07 май 2018 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Покана декларация

Мнениеот nikral » Пет 19 окт 2018 8:13


[quote="ktamen"]Намерих си едно момиче от Казахстан. quote]

Или момичето те намери? И сега си кат болен?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Покана декларация

Мнениеот MMX » Пет 19 окт 2018 10:10


Абе ходил е на място и е проверена. Няма измама. Не знам българските визи имат ли минимален срок. За САЩ примерно знам, че са по 6 месеца най-малко. Пише, че идва за 5 дни, показва 250 евро в сметка и стои 1 месец - ако визата е валидна.

https://fishki.net/1312903-hochu-v-kazahstan.html


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Покана декларация

Мнениеот escrime » Пет 19 окт 2018 11:06


ktamen написа:Ако на някой му е интересно за там виза не трябва, ако се стои до 30 дни. Пътува се през Будапеща, билетите от София до Астана ми струваха около 120 паунда отиване и връщане.


С извинение за офф-топика...
Понеже искам да посетя Астана, можеш ли да дадеш малко повече информация за транспорта до там?
Самолетен билет мисля, че беше на доста по-висока цена. Това с автобус ли е?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта