На война като на война!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот katmai » Нед 28 окт 2018 21:20


Vlad777 написа:Единственото, което казах е да не съдим за останалите по себе си и да сме толерантни на пътя. Това, което ти си написал е смешно и не са мои думи.

От поста ти аз останах с впечатлението ,че съвременните коли са по-сигурни.
В отговор на това аз казах че и самолети падат и поршета се палят...
Би ли казал, което точно в поста ми е смешно?




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: На война като на война!

Мнениеот Iezekil » Нед 28 окт 2018 22:29


Доживях и аз напълно да се съглася с поста на Влад 777.И да опонирам анонса за младите шофьори,които доказано не карат бавно,понеже най-малкото разсъждават в каква дърта барака са ,нямат усет за нейната стабилност,както и за пътя и пътната обстановка.Нямат рутина.И съответно е доказан факт,че са най-виновни за инцидентите по пътя.
Нека по-съвременните машини ме изпреварват,не ми пречат.Моята барака съвсем не е стабилна да се мери с тях.Не напразно всъщност наблегнах на камиони и автобуси,понеже виждам в тях не само проблем с несъобразяване,но и системно каране с превишена скорост и то така,че застрашават всички.Напомням в тази връзка,че ограниченията за максимална скорост на товарни автомобили не се покрива с тази за леки такива.Към тези джигити ще добавя и водачите на селскостопанска техника,които не само редовно мъкнат инвентар нецелъсобразно,но и цапат с кал асфалта и ползват бойните си халогенни фарове за осветяване на пътя.Тук точната дума за повечето им нарушения е "незаконно" и би било добре наистина да се вземат мерки.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: На война като на война!

Мнениеот stefan4o » Пон 29 окт 2018 7:14


Аз не съм много съгласен с Влад, относно старите автомобили. Контактът на пътя се осъществява от гумата - а спирането - от нея + спирачната система на колата. Това, че при някои има амнайсе ел.асистента не ги прави перфектни и неуязвими, особено ако някой от датчиците им дефектира в неподходящ момент. Все пак са асистенти, а не променящи физичните закони модули. Като прибавим и факта, че някои по-съвременни коли хората си ги карат с китайски накладки и незнам си коя употреба гуми... има автомобили, има и автомобили. Отделно една част от шофьорите качени на новите си автомобили, където управлението е доста индиректно си мислят, че са безсмъртни и ги гледаме по новините и по канавките на магистралите. Някои хора имат грешното впечатление, че като са в по-съвременни коли за тях физичните закони не важат.
Война няма да има ако всички:
1. Спазваме правилника, колкото и абсурден да е той.
2. Караме автомобила си според точка 1, без значение дали е 300 коня или 60 к.с.
3. Бъдем по-толерантни към останалите участници.
Но това е една утопия и дори в най-напредналите общества няма как да се случи, винаги има изключения, просто при нас преобладават те. Аз също понякога нарушавам правилника понякога. Но се стремя да го правя само тогава, когато не виждам опасност за себе си и останалите.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: На война като на война!

Мнениеот bayspiro » Пон 29 окт 2018 7:49


Iezekil написа.......

И какви ще са тези мерки? И кой и кога ще бъде санкциониран? При тази система на дремещи полицаи, заложили камери на места удобни за излитане на самолети, но със забравен от дюлгерите знак.Случаят от един голям софийски булевард е пресен. Кой ще отиде да види изнесената на пътя кал, хеле пък да установи кой я е изнесъл,че да го глоби? Пък и тези снимани от камерите получават глоба за нещо , за което едва ли си спомнят за какво ги глобяват.И какъв е тогава ефекта от глобата? Глобения след два месеца идиот може да е убил някого 1 км след камерата, защото е нямало кой да му опъне юздите още там, като е установено нарушението. Убеден съм, че знаците за камери, които премахнаха по "финансови" съображения (глобите не удовлетворяваха фиска), имаха по-голям принос за безопасността на движението от самите камери. Присъствие на полицаи на пътя,освен в ролята на стойка за камера не можеш да видиш,камо ли някой да се заеме с управление на трафика, освен ако не са повикани на ПТП и трябва да се пазят да не ги отнесе някой. А трябва да са там! Да ловят цигани с каруци, заспали тираджии, идиоти "с бензин в кръвта" мърди с претоварени камиони и други такива "замърсители " на пътищата. Иначе спасение няма от анархията няма!


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: На война като на война!

Мнениеот pe6kata » Пон 29 окт 2018 8:03


Iezekil написа:Доживях и аз напълно да се съглася с поста на Влад 777...


+1

автора ще воюва с доноси, ебаси вОйна...
за такива - само трепане


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: На война като на война!

Мнениеот Iezekil » Пон 29 окт 2018 8:10


Не си много съгласен,Чефо,ама си ъпдейтна спирачките.Аз също,колкото и да е минимално.И го е казал много добре-ти и аз със 90км/ч вероятно ще имаме много по-дълъг спирачен път,отколкото Артеон със 140.
За Джетата не знам,но моя котурник най-добре го усещам и владея до 90км,с изключения може и 110.И тук пак е прав-всеки трябва да си познава възможностите на автомобила,своите собствени и да си избира скороста спрямо тях и спрямо преценката си за пътната обстановка.Когато имаш и стаж зад гърба си,напълно е възможно да предвидиш някои неща.Ако щеш и едно на ум,че на магистралата може да изскочи куче да кажем и няма да е едно и също,ако караш с 120 или с 200.Няма да е същото,ако спукаш и гума.Сигурен съм,че мога да поддържам 140 или 150,но нещо не се чувствам нито сигурен,нито стабилен,нищо че карам с нови гуми и уж всичко ми е наред.Просто конструктивно този тип автомобил/моя/ не е за такива скорости.
Бай Спиро,колкото и да е неприятно всъщност борбата с тия селскостопански техники няма как да е друга,освен сигнали.Аз съм всеки ден свидетел на безобразия,но в тия райони тамошната полиция си затваря очите,заради маститите фермери.Познават се и т.н.Друг вариант няма,като се замисля.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: На война като на война!

Мнениеот drmilendd » Пон 29 окт 2018 10:20


Интересно, интересно...
Спора се измести доста в неочаквана посока, а именно:
Трябва ли да се спазват законите, или може да ги пренебрегваме по наша преценка (караме нова кола, мощна кола , смятаме се за много добри и стабилни шофьори, няма да пречим на никого на тротоара, този знак няма смисъл и т.н. и т.н) Това вече е друг спор, който е относно манталитета ни и разбирането за света. Много е голям и обширен, но не е точно по темата.
Но от възникването на точно този спор си вадя извода, че и двете страни приемат такава мярка за ефективна. Иначе няма причина да не си я караме по старому - всеки спазва закона според личното си светоусещане и възпитание, а не поради страха от санкции.
А всъщност са интересни аргументите за и против такава мярка по същество , и то ако може различни от посочените аргументи в първия пост.
Лично за мен е въпрос на възпитание отношението към ЗДП и въобще към законовата система в страната. А възпитанието се постига по два начина - морков и тояга. Но айде де и аз не съм светец, моля ви се :mrgreen


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: На война като на война!

Мнениеот Stivi » Пон 29 окт 2018 12:07


Не винаги нарушаването на някое правило значи опасно шофиране ! Както се казва-прекаления светец и Богу не е драг ! И ако тези "прекалени светци" започнат да следят за спазването на всяка запетайка ще стане много лошо :a045 Не може да се сравнява например превишаването с 30км/ч на малоумното ограничение на Ботевградско шосе ,с изпреваране с позволената скорост но в завой без видимост ! Скоро карах след един познат младеж, който е пресен шофьор,понеже имаше насрещен трафик а той караше с 60 при ограничение 80 стана колона като за сватба на чеченски мафиот :) Естествено че на първото възможно място го изпреварих въпреки непрекъснатата линия. Това сега "бесен джигит" ли ме прави и заслужавам ли да ме тряснат с едни 200 кинта ?


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: На война като на война!

Мнениеот drmilendd » Пон 29 окт 2018 12:35


Stivi написа:...Това сега "бесен джигит" ли ме прави и заслужавам ли да ме тряснат с едни 200 кинта ?

Мхмм, да и не.
Не, това не те прави бесен джигит, но и да, заслужаваш напълно 200 лв. глоба.
Взимам повод за две неща от твоя пост:
Първо - смяташ, че такава мярка ще е твърде ефективна, което е в плюс за моята теза. ;)
И второ - прави ми впечатление , че някои от пишещите държат много на две неща - да нарушат закона по собствена преценка, но да не ги квалифицират като бесни джигит, идиоти, мутри, кифли и т.н. Т.е. нарушавайки закона да запазят моралното право в себе си. Според мен нещата са по прости - правиш нарушение - плащаш. Ако нарушението е голямо - влизаш в затвора и тогава наистина си престъпник. Все пак за повечето нарушения в закона е предвидено административна санкция (глоба), а не публично порицание или доживотна стигма. Така , че който се смята за по-велик от закона, трябва да си плати, винаги, навсякэде, по всяко време.
П.С. и пак повтарям, и аз не съм светец. Разбирам раздразнението на колегите шофьори (Влад тебе визирам, но не само) които приемат, че след като имам такава идея, аз лично смятам себе си за най-изрядния и примерен шофьор и от тази позиция раздавам морал. Е, не е така. И на мен ми се е случвало да платя 30 лв. за обяд, който е гаден и не го изяждам (примерно), но като ме глобиха онзи ден 30 лв. (Скоба) ми стана много криво. Все едно само мен са глобили ...

Последна промяна от drmilendd на Пон 29 окт 2018 12:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот bobocamaro » Пон 29 окт 2018 12:44


drmilendd написа:Така , че който се смята за по-велик от закона, трябва да си плати, винаги, навсякэде, по всяко време.

Разбира се, с доказателствен материал снет по надлежен ред чрез акредитирано и сертифицирано техническо средство и обработен от длъжностните по случая лица.
Схващаш ли, бърка ми в смрадния гъз да ме цака и цивилно операторче на пулт, което операторче съм убеден, че свини по пътищата не по-малко от мен самия.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: На война като на война!

Мнениеот katmai » Пон 29 окт 2018 12:58


Stivi написа:..Не може да се сравнява например превишаването с 30км/ч на малоумното ограничение на Ботевградско шосе ,с изпреваране с позволената скорост но в завой без видимост...

Тук си много прав ,защото все пак видимостта е водеща, но не си и Нострадамус.
Въпросния човек го видях с покривалото - https://stolica.bg/intsidenti-i-kriminalni/mazh-pochina-sled-kato-be-blasnat-v-kv-gorublyane/ .
Предполагам, шофьора се е засилил от Метро и за да хване светофара е вдигнал може би и 120, в същото време човека тръгнал да притичва...
На мен преди 5 години ми изкочи бабичка да пресича насред цариградско. Тогава карах със 100 и в трафика я видях в последния момент, беше по средата на платното.
Та' мисълта ми е че в населено място когато нямаш огради като на магистралата, някак 60 сa ок. Да, изглежда все едно се влачиш и много дразни, ама пък общо взето за 1 км по него преди да почнат светофарите, дали ще караш с 60 или 100 разликата ще е макс 1 мин...


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: На война като на война!

Мнениеот Mishonti » Пон 29 окт 2018 13:30


Винаги съм се чудил на подобни малоумни пешеходци “притичвайки” на оживен булевард, където няма нито пешеходна пътека, нито светофар. Пълно е с такива индивиди, прескачат си смело оградата и газ пред колите. Е, това са си самоубийци.
Като цяло липсва пълна култура на движение от страна на шофьори и пешеходци.
И докато някои смятат, че понеже са в закона, имат право и с 80 да карат на магистралата, аз ще имам правото да карам и с 200, когато пътя, колата и възможностите ми го позволяват.
Кофти ви звучи нали, също толкова кофти звучат и мнения в другата крайност.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: На война като на война!

Мнениеот drmilendd » Пон 29 окт 2018 13:39


bobocamaro написа:Схващаш ли, бърка ми в смрадния гъз да ме цака и цивилно операторче на пулт, което операторче съм убеден, че свини по пътищата не по-малко от мен самия.

А мен как ми бърка да ми глобяват мазни, разтропани, дебели катаджии, които карат без колан, със затъмнени предни стъкла, пияни и т.н.? Разбирам те много добре, но това няма общо с темата.
И пак да уточня - и в момента могат да ви глобят въз основа снимки на случайни свидетели. Разликата е че предлагам да се плаща за неудобството на свидетеля да ходи до КАТ да си губи времето
За справка - приложението Гражданите


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: На война като на война!

Мнениеот bayspiro » Пон 29 окт 2018 16:18


Много ми е интересно, в клипа когато някой кара след автобус нарушител със 120 при ограничение 90 и си снима километража за доказване на нарушението на рейса, кого трябва да глобят? :mhihi :mhihi


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: На война като на война!

Мнениеот batVenci » Пон 29 окт 2018 16:42


Май и двамата. То така става на война, всички участници малко или много горят...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта