Еконтомат

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Еконтомат

Мнениеот MMX » Чет 01 ное 2018 14:45


Някой получавал ли е пратка, изпратена с Еконтомат? Интересува ме дали Еконта като прибират пратките за изпращане ги слагат в торби като при нормално изпращане или вземат каквото има и му лепят само етикет? Може да пращам скоро и не знам колко да го опаковам.




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Еконтомат

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 01 ное 2018 15:05


За пръв път чувам за такава услуга. Какво представлява тя? Да не би да идват от адрес да вземат пратка за изпращане???


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Еконтомат

Мнениеот MMX » Чет 01 ное 2018 15:56


Не - има автомати на Еконт, където може да получиш пратка или да изпратиш. Едни шкафове с клетки. За получаване е добро, че става бързо поне засега като не го ползват много. Може и да се изпраща, но не съм пробвал още. Нагласяш си данните за пратката, после на място само въвеждаш един код, отваря ти се вратичка и пъхаш каквото ще изпращаш. Освен всичкото може да го направиш и в 1ч през нощта, ако не е в закрит обект, но поне до 21-22ч и на закрито ще има достъп в някой МОЛ. Тия неща обаче, които се изпращат, нали ги вземат в даден момент хора на Еконт - отварят клетките и вземат каквото има вътре. Та въпроса е дали ги слагат в техните торби или както го оставиш, така пътува.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Еконтомат

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 01 ное 2018 16:03


Съветвам те да си го опаковаш солидно, адресът на получателя с големи букви. Или се информирай от офис на Еконт как трябва да бъде.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Еконтомат

Мнениеот MMX » Чет 01 ное 2018 16:05


В офис на Еконт единият не знаеше, че можело да се изпраща :) Какво остава да ми каже достоверни подробности.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Еконтомат

Мнениеот toraborat » Чет 01 ное 2018 18:15


На DHL ползвах да пращам до Германия, всичкия персонал на бензиностанцията се изсипа да зяпа :) Добро е, ама ако не си плзвал лесно събираш опашка от 20-ка и нагоре.


Martosax87
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 28 окт 2010 22:16
Автомобил: Passat B7 DSG + Altea XL DSG
Двигател: CFGB + BKD
Местоположение: София

Re: Еконтомат

Мнениеот Martosax87 » Чет 01 ное 2018 18:27


Вече няколко пъти го ползвам и съм много доволен от услугата. Стоката идва опакована в стандартните за Еконт найлонови пликове.
Пращат ти на СМС 2 пин кода. Въвеждаш ги последователно, плащаш и си готов.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Еконтомат

Мнениеот MMX » Пет 02 ное 2018 11:08


Това, за което говориш е получаване с Еконтомат. Опаковката е стандартна, но най-вероятно е изпратена по обикновения начин. Моят въпрос беше за изпращане, но като им прегледах инструкциите за изпращане видях, че трябвало да си лепиш етикет и явно опаковането също е работа на изпращача.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Еконтомат

Мнениеот xalerrelax » Съб 03 ное 2018 7:56


Опаковането на пратката, винаги е задължение на подател.
Няма значение дали за Еконтомат или в офис/адрес.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Еконтомат

Мнениеот MMX » Вто 06 ное 2018 15:50


xalerrelax написа:Опаковането на пратката, винаги е задължение на подател.
Няма значение дали за Еконтомат или в офис/адрес.

Не знам какво имаш предвид, но поне за дребни неща в офис винаги ги слагат в сива торба от техните. Не знам за документи ли минава пратката, но я слагат в торба. Ако е нещо насипно и голямо го увиват в стреч фолио на място - пак тяхно. Естествено кашон няма да ти дадат, но говорим за някаква торба.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Еконтомат

Мнениеот Skruji » Чет 08 ное 2018 12:47


Я колко добре било описано в сайта им:
https://www.econt.com/services/econtomat
Ако още нещо не е ясно, питай.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Еконтомат

Мнениеот MMX » Чет 08 ное 2018 15:09


Като си казал, че всичко пише - я ми намери още нещо. Поръчвам нещо до Еконтомат, но се оказва с 3см по-широк или по-висок кашон и не може да се побере в големите клетки. Какво ще стане - предполагам ще го оставят в централния склад за града и ще го взема оттам. Но така си мисля аз, а какво са намислили те е по-важно. Пише ли го някъде?

PS: По въпроса с торбите при изпращане от офис трябва да се поправя. Изглежда напоследък са решили да ги продават или поне найлона с мехурчетата. По-рано не е имало такова нещо, но щом взеха да пестят хартия от товарителници може да се очакват и всякакви други неща. Не отиват на добре и мисля да се пренасочвам към Спиди.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Еконтомат

Мнениеот joro_kem » Чет 08 ное 2018 19:56


MMX написа:...Изглежда напоследък са решили да ги продават или поне найлона с мехурчетата...


Колега, продават ги от близо година насам. Всички опаковки.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Еконтомат

Мнениеот xalerrelax » Чет 08 ное 2018 20:17


Винаги са се таксували , материалите за до опаковане.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Еконтомат

Мнениеот Skruji » Пет 09 ное 2018 11:25


MMX написа: ...Като си казал, че всичко пише - я ми намери още нещо. Поръчвам нещо до Еконтомат, но се оказва с 3см по-широк или по-висок кашон и не може да се побере в големите клетки. Какво ще стане - предполагам ще го оставят в централния склад за града и ще го взема оттам. Но така си мисля аз, а какво са намислили те е по-важно. Пише ли го някъде?...


Веднага ти казвам, за да се изпрати пратка до Еконтомат, то тя трябва да отговаря на определени условия, такива са тегло и размери. Ако не отговаря, просто от Еконт няма да я приемат за доставка до Еконтомат. И или те, или продавача ще се свърже с теб за да го доуточните. (това дали ще се свърже с теб, зависи все пак и от самия продавач)

Относно опаковките, аерофолиото, стреча, кашоните и т.н. винаги са се продавали. От скоро, може би половин година, се таксуват и полиетиленовите пликове.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kalin09 и 44 госта