Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Актуален телефон на Уизеър за България?

Мнениеот samo_pechka » Пет 10 яну 2020 12:12


Имам едно малко странично питане във връзка с Уйзеър. Носил ли е някой акумулатор за винтоверт в ръчен багаж . Мой човек ще се прибира, купил си е два ( или три не съм сигурен ) акумулатора за Макита някаква си и търси мнения дали няма го върнат , ако са в ръчния му багаж.




Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Мнениеот apchih » Пет 10 яну 2020 16:03


Две външни батерии (батериен грип) за фотоапарат летяха без проблем София - Дортмунд, дори не питаха какво е. Обаче обратно на летището в Дортмунд се заядоха. След обяснения и показно, какво е и за какво се ползва, ги пуснаха да бъдат пренесени в ръчния багаж. Но това не зависи от Уиз, а от тези, които правят проверката. София - Милано носих статив в ръчния багаж, нищо не казаха на нашето летище, на връщане Италиянците не ми дадоха да го вкарам в самолета с ръчния багаж ...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Мнениеот samo_pechka » Пет 10 яну 2020 16:20


Ясно. Има риск да стане проблем, Ще си ги прати по куриер .
П.п. потърсих малко инфо https://www.elektrowerkzeug-vergleich.d ... ?fashion=1
"Was es bei Akku betriebenen Elektrowerkzeugen zu beachten gilt
Grundsätzlich ist der Transport von Lithium Batterien bzw. von Li-ion Akkus im Flugzeug strengen Auflagen unterworfen. Aus diesem Grund sollten Sie bei akkubetriebenen Elektrowerkzeugen in den Richtlinien Ihrer Fluggesellschaft nachschauen, bis zu welchem Lithiumgehalt in der Batterie ein Transport im Flugzeug erlaubt ist. Wichtig ist dabei zu beachten, dass in einem Gerät verbaute Akkus im Gepäckraum transportiert werden dürfen – Ersatz Akkus hingegen ins Handgepäck gehören. Wenn Sie also akkubetriebenes Elektrowerkzeug auf eine Flugreise mitnehmen, sollten Sie Ersatz Akkus immer im Handgepäck mitführen und nicht in den zur Aufgabe bestimmten Koffer packen."


Излиза, че има вариант някакъв , но ...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Мнениеот ktamen » Пет 10 яну 2020 20:07


Преди 2 часа се разправяхме с един съквартират точно за това. Той каза, че всеки път си разнася една 18 волтова батерия макита да си зарежда телефона от нея, не са му правили проблем и е твърдо убеден, че е разрешено. Ама аз знам, че е забранено и не бих рискувал.
Май зависи и от самата авиокомпания, Луфтханза не допускат онези гърмящите Самсунзи на техните полети, или поне така пишеше в условията им. В условията на другите не съм срещал ограничения за телефони.
И сандвичите са забранени, ама всички си носят. Те обаче лесно могат да заминат в кошчето, а батериите не се прежалват толкова лесно.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Мнениеот samo_pechka » Пет 10 яну 2020 20:54


Според линка излиза, че уж е безпроблемно, т.е. е възможно , но тъй като никога не съм го правил, не мога да твърдя категорично.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Мнениеот lokva » Нед 12 яну 2020 12:14


Според минтничара на който попаднете. Не зависи от авиокомпанията


Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Мнениеот Georgi Vutov » Нед 12 яну 2020 14:00


Това не зависи от авиокомпанията , а по скоро от властите на летището и техните условия. До сега не съм имал проблеми с която и да е авиокомпания и на което и да е било летище отностно преносимите батерии в ръчния багаж. Само веднъж когато се прибирах от Китай при скенер на чекирания ми багаж ( имах 1 пакетче с 2 батерии ) и ми казаха да го извадя и да си го сложа в ръчния багаж. Не мисля , че ще има проблеми


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 12 яну 2020 23:04


При полет от Тайланд до Истанбул ме свалиха на летището да си покажа багажа долу на пистата, защото се съмняваха за взрив, оказа се че ги е притеснил powerbank който бяхме купили от там. На скенера изглеждаше плашещо няколко цилиндрични батерии с много жички и платка , точно като бомбите по филмите... Показах им го, видяха какво е и казаха че това задължително трябва да е в ръчния багаж заради опасност от пожар. След това се заеха с някакъв французин, който си беше купил някакви химии за обработка на камък, обясниха му че това няма как да лети в самолета и че го взимат за унищожение. Та си е до кой как си гледа работата според мен. В куфара на жена ми също имаше външна батерия от същия модел и никой нищо не й каза. Пътуването ни беше няколко месеца след случая Гълъбин Боевски та няма да казвам какво ми минаваше през главата като ме изведоха от гейта с въоръжена охрана на летищните власти като единството което казаха, е че имам сериозен проблем с багажа ми...


Потребителски аватар
lou
Мнения: 905
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 20:22
Автомобил: Passat Variant
Двигател: BMR TDI
Местоположение: Шумен

Re: Актуален телефон на Уизеър Wizzair за България?

Мнениеот lou » Чет 16 яну 2020 0:54


ktamen написа:И сандвичите са забранени, ама всички си носят.

Това отдавна отпадна.. почти всички летища разрешават да минеш с храна в ръчния си багаж .. естествено без течни работи



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 205 госта