Кой как си учи децата да шофират.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот muns61 » Нед 29 дек 2019 10:27



https://www.youtube.com/watch?v=PjYs-Sp ... e=youtu.be

С внука на селския стадион. Много по-интересно за детето от карането на акумулаторните колички.
Другото място, на което ходим край Плевен е полигона след Брестовец, по пътя за Бохот.




Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот Благовест » Нед 29 дек 2019 10:28


Оправи видЮто. :smile


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот stefan4o » Нед 29 дек 2019 10:29


Ники, видеото ти не работи нещо. Дава грешка. Да не самосезираш някой орган само, че малко е незаконно това.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот Благовест » Нед 29 дек 2019 10:31


Нивата не е част от Републиканската пътна мрежа. :death


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот toraborat » Нед 29 дек 2019 11:15


Гледай да не намери ключа някой път... Баща ми ме заплашваше, че ще разглоби москвича заради мене :mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот muns61 » Нед 29 дек 2019 14:27


Така съм си учил и децата някога, ходихме на картинг пистата. Започнах да ги водя когато дъщерята беше на 6, синът на 4 години. Първо седяха на коленете ми, после с подложки на седалката, докато пораснаха и стигнат педалите. Когато ходехме за риба, винаги караха по земните пътища и се научиха добре.

Карането извън републиканската пътна мрежа не изисква документи и възраст. И регистрация на колата.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот ivuchev » Нед 29 дек 2019 14:36


Тука пак се потвърждава че шофьор се ражда , а не се става . Браво дядо.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот muns61 » Нед 29 дек 2019 14:50


Малчо прихваща волана при въртене без да съм го учил, има добър инстинкт. Карането му доставя по-голям кеф, отколкото акумулаторните колички. На всичкото отгоре е и по-евтино, на количките е 3 лв за 7 минути. 3 возения са 9 лв, на газ ще се возим цял следобед. Когато е хубаво времето имаме много приятен маршрут през гора, със завои и изкачвания и спускания, но вчера беше кално.


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот Volkswangel » Нед 29 дек 2019 15:40


И аз вече давам първи уроци на внучето, седнало в скута ми. Само да излезем на черен път се озовава в мен за секунда от задната седалка :). Така учех и децата ми а като поотраснаха почнаха мъките с потегляне, спиране и превключване на предавки. И какви ядове бяха с тоя пусти съединител.... :mhihi Но вече всички са "на пътя" , шофират внимателно и уверено.Това обаче, което непрекъснато им повтарям е никога да не ползват предимството си безусловно. Следвайки това правило сега пиша тези редове, иначе нямаше да ме има.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот ssssl » Нед 29 дек 2019 19:09


Да са живи и здрави и дядовците и внучетата! Много хубаво е това - хем полезно, хем приятно :th_up


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот icoico » Нед 29 дек 2019 19:39


muns61 написа:Карането извън републиканската пътна мрежа не изисква документи и възраст. И регистрация на колата.


И аз съм се учил така навремето и баща ми бра бая големи ядове, когато кварталният ОФ активист го изпържи на милиционерите :mhihi
П.С. преди четиридесет години законите бяха малко по- други ноооо имай предвид следното:

Разпоредбата на чл. 2 от ЗДвП регламентира, че „Отворен за обществено ползване е всеки път, условията за използване на който са еднакви за всички участници в движението. Лицата, стопанисващи пътища, които не са отворени за обществено ползване, са длъжни да ги обозначат.” Параграф 6 от ДР на ЗДвП дава легално определение и на понятието „път” – „всяка земна площ или съоръжение, предназначени или обикновено използвани за движение на пътни превозни средства или на пешеходци. Към пътищата се приравняват и улиците”. В този смисъл пътят, макар и черен /земен, полски/, доколкото е предназначен за движение на ППС и пешеходци, не е обозначен като път, неотворен за обществено ползване, и условията за използването му са еднакви за всички, представлява път, отворен за обществено ползване по смисъла на чл. 140, ал. 1 от ЗДвП.

              


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот baracuda681 » Съб 18 яну 2020 22:07


Освен научаването да запалят и подкарат автомобил, което може да доведе до взимането му и в последствие извършване на някоя малоумна постъпка, насаждате грешни неща в главите на подрастващите. Нали затова си има инструктури, които трябва да обучат желаещите да управляват пътно превозно средство...


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот joro_kem » Съб 18 яну 2020 22:25


А ти как реши, че са "грешни"? Хората с книжка/СУМПС са карали курс и са научили всичко/нещо от инструктора и го предават на поколението си! Нищо лошо няма в това, напротив!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот Водния дух1 » Нед 19 яну 2020 8:56


Аз,моите деца ги ''подкарах'' към полигона като започнаха курсовете- не съм си позволявал по-рано. Почти всеки ден ''играхме ''спиране и тръгване по нагорнище , паркиране и вглеждане на знаците. После на изпита нямаха никакви проблеми. Сега пък ги уча да са по-спокойни и да НЕ псуват много разни олигофрени по пътищата...


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот baracuda681 » Нед 19 яну 2020 9:39


joro_kem написа:А ти как реши, че са "грешни"? Хората с книжка/СУМПС са карали курс и са научили всичко/нещо от инструктора и го предават на поколението си! Нищо лошо няма в това, напротив!


Хайде да прочетеш пак, какво съм написал. Реших, като се напънах да мисля. Достатъчно кретени има по улиците, и достатъчно некадърници, които не са внимавали по време на обучението си. Всеки втори се има за шАфьор и не му пука какви малоумщини върши.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 194 госта