Преработка на Golf в "Мобилна" работилница?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
kkkefe
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 21 апр 2020 11:17
Автомобил:
Двигател:

Преработка на Golf в "Мобилна" работилница?

Мнениеот kkkefe » Вто 21 апр 2020 11:26


Здравейте колеги,

Имам един голф който кротко ръждясва от около 10г в междублоково пространство, който е спрян от движение но не е бракуван.

Понеже имам работилница любителски се занимавам с разни дребни неща, нещо вече не ми се плаща наем за нея.

Дойде ми гениалната идея да срежа купето на голфа до пода и да го изградя нагоре със стомана, нали за да е трудно разбиваемо, и да си бачкам там. Като няма да излизам кой знае колко извън размерите по талон, само на височина.

Ще му пусна ток я от апартамент я с генератор това не е проблем.

Понеже не е бракуван и си му плащам данък би трябвало да мога да си го държа където си искам като паркиран автомобил, въпроса е ако го видоизменя така значително дали могат да ми направят проблем за това и съответно дали мога да ги оборя?

Звънях на разни адвокати общини кат, но нищо полезно не ми казаха само ме прехвърляха от един на друг...

Последна промяна от kkkefe на Вто 21 апр 2020 13:15, променено общо 1 път.




powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Преработка на Golf в "Мобилна" работилница?

Мнениеот powerade » Вто 21 апр 2020 13:14


Колега, данъка не определя дали една кола е излезнала от употреба или не. Има 2 условия, по които могат да ти я вдигнат от общината и да я предадат за разкомплектоване.
1. Изтекъл преди повече от 2 години преглед
2. Липсващи номера

Така че данъка плащаш или не, все едно. Просто не са минали от общината да я видят и стикират, съответно да я вдигнат.


kkkefe
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 21 апр 2020 11:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Преработка на Golf в "Мобилна" работилница?

Мнениеот kkkefe » Вто 21 апр 2020 13:44


Мерси за инфото колега.

С преглед лесно мога да се сдобия както и номерата да останат видими.

Интересно ми е за въпросните изменения по конструкцията дали може да бъде вдигната?


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Преработка на Golf в "Мобилна" работилница?

Мнениеот joro_kem » Вто 21 апр 2020 13:48


kkkefe написа:...Понеже имам работилница любителски се занимавам с разни дребни неща, нещо вече не ми се плаща наем за нея... Звънях на разни адвокати общини кат, но нищо полезно не ми казаха само ме прехвърляха от един на друг...

няма как да реализираш идеята си: любителски можеш да се занимаваш у вас си, възмездно - не. има редица изисквания - законово трябва да плащаш данъци, т.е. да си регистриран търговец, със всичките съпътстващи "удоволствия" - касов апарат, осигуровки, счетовоство, отделно има изисквания към помещението - конструктивни, пожаро-безопасни, хигиенни и какви ли не още, да не забравяме и личното ти сертифициране като "сервизен специалист".
п.п. оборудвал съм за клиент (голям автосервиз за тежки ППС) мобилна работилница в далечната 2008 и като се сетя какъв филм беше узаконяването (чисто нов бус със сертифицирано оборудвне, 100% европейски произход), мога само да гадая какви са изискванията сега.


kkkefe
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 21 апр 2020 11:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Преработка на Golf в "Мобилна" работилница?

Мнениеот kkkefe » Вто 21 апр 2020 13:53


Това не би трябвало да важи когато не изкарвам пари от там според мен. Работите с които се занимавам са си мои разработки на някакви неща евентуално на някои приятел нещо да поправя, но не взимам пари от цялата работа.

Последна промяна от Vlad777 на Вто 21 апр 2020 14:10, променено общо 1 път.
Причина: Не цитирай предходното мнение


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Преработка на Golf в "Мобилна" работилница?

Мнениеот joro_kem » Вто 21 апр 2020 14:32


ако логиката ти е вярна, а според мен не е, не би трябвало да има значение какво ще се случва в колата, въпросът е къде имаш право да я държиш при посочените от теб обстоятелства!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Преработка на Golf в "Мобилна" работилница?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 21 апр 2020 21:13


Няма как това преработено нещо да го пуснеш в движение. Как ще минеш през техно тест с него?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, madmen, nikmar и 269 госта