Една тема за героите по време на криза

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Една тема за героите по време на криза

Мнениеот group® » Чет 23 апр 2020 2:01


Тази тема ще бъде за тях - героите!
Тези, които решиха да не хейтят, да не спорят за глупости, а да помагат!

И аз ще започна с една фирма, която заслужава да бъде индексирана с добро.
Имали сме много теми тук във форума, когато споделяме името на фирма измамник за да я 'закачи' гугъл.
Е сега е точно обратното!
И разчитам на Вас да помогнете!

Фирмата се казва Г.М. ЕООД
http://www.gm-bg.com/

Ето и историята:

В началото на епидемията ми беше нужно по-голямо количество спирт за работата ми (бях писал тук).
Мой приятел ме свърза с Г.М. ЕООД и успях да закупя от тях - коректно и без спекулации.

Няколко седмици по-късно, чрез Фондация Предай Нататък и един от основателите и - Георги Малчев, разбрах за тежкото състояние по отношение на предпазни средства и дезинфектанти в домовете за възрастни хора в България. Предложих да се свържа със същата фирма - Г.М. ЕООД, с идеята да се закупи медицински спирт за домовете.
И тук идва WOW момента - фирма Г.М. ЕООД предложи абсолютно безвъзмездно да дари спирта за домовете. Без да ги моля! Без условия за реклама, без нищо да искат в замяна!!!
ХОРА, които ме бяха виждали веднъж!

И го направиха!

От мен - :bowdown

-----------------------------------------------
Г.М. ЕООД - КОРЕКТНА ФИРМА! Производство на етилов алкохол, глюкозни сиропи, фермодил и декстрин!

Ето и резюмето на фирмата:
Политиката на Г.М. ЕООД е насочена към непрекъснато усъвършенстване и модернизиране на производството, съхраниението и дистрибуцията на етилов алкохол, глюкозни сиропи, сух зърнен спиртовиден остатък DDG’S с търговското наименование фермодил и декстрин, с гарантирани качество и безопасност, носещи максимална полза за организацията на заинтересуваните и страни.

Фирма „Г.М.” ЕООД се намира в столицата на България - гр.София, в непосредствена близост до аерогара София и основните транспортни артерии – автомагистрали Хемус и Тракия.

В днешния забързан и динамичен свят, нашата цел е да бъдем надежден партньор на нашите клиенти във всеки един момент




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Една тема за героите по време на криза

Мнениеот group® » Вто 28 апр 2020 16:02


Следващия герой в тази история е добре познатия ни колега @Barboukov.

Буквално минути след пускането на призив във Фейсбук да помогнем на дом за възрастни хора в с. Щърково, Марто писа, че ще помогне с маски.
След още няколко минути маските пътуваха.
Днес ми се обади директорката на дома и беше изключително развълнувана и щастлива. Защото маските вече бяха там.
Тук трябва да отбележим, че в дома имаха 2 (два) броя маски за настанените там. Персоналът се снабдява който, както може. Забравени!

Идните дни събираме още някои неща и живи, здрави в четвъртък ще занесем още важни за тях неща.

Освен на 60 настанени и 20 души персонал в този дом, Марто помогна и на много други. Услужи с контакт на фирма, която произвежда маски и ги продава на съвсем разумна цена. Още една коректна фирма. Този контакт го дадох на фондация, която помага на други домове и им е изключително ценен. Защото сега ще закупят с 30% повече маски. Тоест ще помогнат на повече хора!

Респект Марто!!!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Една тема за героите по време на криза

Мнениеот group® » Сря 29 апр 2020 16:10


След съгласуване с Марто, решихме да пуснем и тук контакт с фирмата за маски, защото цената е наистина много добра.
Може да е много полезно за някои хора, както за лична употреба, така и за даряване, за фирми и т.н.

+359897947154
Силвия Витанова
Диала ООД

Цената за маска е 0.73лв. с ДДС
Минимално количество за поръчка - 20бр.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Една тема за героите по време на криза

Мнениеот group® » Чет 30 апр 2020 17:46


Ето какво успяхме да съберем и занесем (за 4 дни), на Дом за възрастни хора с увреждания с. Щърково, заедно с тези големи Хора от форума и няколко други:
@Barboukov
@Sara_Bold
@hooligans



1. 100бр. маски за многократна употреба
2. 30бр. долни чаршафи
3. 130бр. пелени
4. 15л. медицински спирт 96%
5. 35бр. различни размери и видове препарати за дезинфекция
6. 9бр. кутии от по 100бр. ръкавици
7. Няколко пакета ръкавици за многократна употреба
8. 3 големи разфасовки с прах за пране
9. 2бр. бутилки с течен сапун
10. Множество кексове, кутии бонбони и сухи пасти за празниците. Да е малко по-сладък живота на хората там : :biggrin

Сърдечни благодарности на участниците, от директора на дома, персонала и настанените в него хора!

Респект!
За Хората с големи сърца!
Горд съм, че ви познавам!
:love.vwclub

20200430_143913.jpg


20200430_144102.jpg


п.с. понеже сме автомобилен форум, ще споделя, че отиване и връщане, пасата даде разход 8.7 по борд, с по-големи гуми и много чакане на КПП :mhihi


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Една тема за героите по време на криза

Мнениеот joro_kem » Чет 30 апр 2020 18:43


:bowdown браво за постъпката! :bowdown


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Една тема за героите по време на криза

Мнениеот group® » Чет 19 ное 2020 1:28


Верен на принципите си, ще публикувам благодарствения си пост от фейбук, където търсих туби. Нужни бяха за ново дарение на спирт за 12 домове за възрастни хора в България:

Големи благодарности на Car wash go green за предоставените туби - https://www.facebook.com/CarWashGogreen/
Понеже редовно ползвам услугите на автомивката, просто им писах във фейсбук страницата и нещата се случиха!

За сравнение, на другите места където търсих ми искаха да ги купувам. Независимо от каузата.
А лично те ринат огромни количества отпадък - туби.
Знам го, защото аз самия съм изхвърлил и подарил безброй такива.
Просто сега виждам стойностните хора и бизнеси!
Ще продължа с удоволствие да ползвам услугите на Car wash go green! И препоръчвам!


Вярвам, става ясна идеята какви малки неща ни правят хора!

Няма как да пропусна и фирма Г.М. ЕООД, която отново прави дарение от 300 литра спирт за каузата.

Фондация 'Предай нататък', която отново се сети за тези 12 домове, които другите забравиха.

#Кой с колкото може!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 207 госта