Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот JuStan » Вто 03 ное 2020 16:58


ъъъъъъ
коя държава в света се подготви и сега "няма проблеми",
че баце ви е крив ?
всички без швеците действат по един сценарий - маски, затваряй, ограничавай! и какво постигнаха франсетата и спанците - НИЩО на квадрат ?
уникални простотии!!!
умирам от смях от:
заведенията ще работят, до еди колко си часа, щото след този час злия вирус тръгва да коси,...........

вижте какво правят Италианците, които се усетиха, че ги лъзгат на голо и без вазелин ще се изтрепят по улиците :)
както и да е!

сценария си върви с пълна сила !
само моля вижте статистиката на нашето министерство за заболявания и смъртност преди четири години за този период - има я на сайта им - не са се сетили да я махнат тази информация :) :)




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот thanis » Вто 03 ное 2020 18:28


JuStan написа:ъъъъъъ
коя държава в света се подготви и сега "няма проблеми",
че баце ви е крив ?
всички без швеците действат по един сценарий - маски, затваряй, ограничавай! и какво постигнаха франсетата и спанците - НИЩО на квадрат ?
уникални простотии!!!
умирам от смях от:
заведенията ще работят, до еди колко си часа, щото след този час злия вирус тръгва да коси,...........

вижте какво правят Италианците, които се усетиха, че ги лъзгат на голо и без вазелин ще се изтрепят по улиците :)
както и да е!

сценария си върви с пълна сила !
само моля вижте статистиката на нашето министерство за заболявания и смъртност преди четири години за този период - има я на сайта им - не са се сетили да я махнат тази информация :) :)


Колега, проучи Австралия, Нова Зеландия, Южна Кореа, Норвегия, Тайван. Иначе статистиките за смъртност е желателно с годините да намаляват, не да се увеличават.


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Volkswangel » Сря 04 ное 2020 12:06


Тъй като и аз бях определен като заразен с модерния вирус, нека споделя някои неща свързани като цяло и най-вече със статистиката, която се води. Преди малко повече от месец започнах да вдигам температура и ми беше едно захлупено, като всякакви други симптоми липсваха. Започнах да гълтам нурофени, пада температурата за няколко часа и айде пак нагоре. Звъня на джипито, отивай веднага в спешното на инфекциозна ми казва. Отивам, направиха теста, поканиха ме да ме приемат, аз разбира се отказах. Изписаха ми антибиотик и ме пратиха да си ходя.
Изолирах се в самостоятелно жилище и зачаках съдбоносното обаждане. След два дни ми позвъниха: Имате ковид, никакво излизане, от РЗИ ще Ви посетят. Това се случва в сряда. В неделя в 13.00 ч. се обаждат, че са пред входа (РЗИ) и ме очакват да ме видят с маска. Отивам, връчват ми предписания за двуседмичния арест и направление, като приключи карантината да си направя повторен тест където поискам. Без никакви други симптоми, загуба на вкус, обоняние, задух, кашлица и тем подобни аз станах число в статистиката на заразените. Благодарение на антибиотика на петия ден температурата се нормализира и си бях съвсем на ред, като изключим ареста. Дори ми позвъниха от РУ на МВР дали съм на посочения от мен адрес като карантиниран и да не мърдам от там. Снабдяването с продукти си беше партизанска история. Идват моите ятаци до фаувето пред блока, отключвам дистанционно от прозореца, оставят продукти в колата и си заминават. А привечер с прибежки и припълзявания отивам да си ги прибера. Значи всеки с висока температура се определя като ковиден. Ами то човек може да я вдигне от какво ли не! Аз лично не повярвах на резултата от инфекциозното, просто си го знаех и чувствах, че този вирус не е в мен. Повторния тест след карантината, разбира се, беше отрицателен. Не отричам, че има ковид и погубва хора, но случая с мен подсказва, че статистиката не е точна, а и друго - може да си болен от нещо много по- сериозно но това всъщност няма значение след като може да бъдеш определен като ковиден.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Сря 04 ное 2020 12:16


Интересно, че в края на лятото имаше скандали с уж положителни, които след 2 последващи теста (1-2 дни след първия) се оказваха отрицателни. Струва ми се, че после взеха мерки и не се допускат повторни тестове да не стават "гафове". Ако след положителен тест ти нареждат да не мърдаш никъде, няма как да направиш допълнителен за проверка.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Vlad777 » Сря 04 ное 2020 12:37


На мой приятел майка му беше транспортирана в края на август във ВМА със счупена тазобедрена става. Беше вдигнала температура малко (37.3) от пътуването и горещината и притеснение и от травмата. Веднага тестът - положителен... А тя жената с дименция и не излиза от вкъщи в едно село до Луковит, като в цяла община Луковит няма нито един ковид случай по това време. (Непорочното заразяване...)

След като моя приятел има каза, че са измамници и ще я води в друга лаборатория, направиха повторен тест на другия ден. Отрицателен.

Въпреки това я водеха болна и отказаха да я лекуват, въпреки тежкото състояние. Една седмица седя със счупена става вкъщи, докато не й направиха повторен тест от РЗИ Ловеч и се оказа, че е "оздравяла".

Междувременно РЗИ Ловеч се обажда, съобщава, че това е първия случай в общината и постави цялата къща под карантина за 2 седмици. Моя приятел, жена му, баща му и детето и гледачката. :screwy Правят тестове на всичките и всичките са отрицателни и въпреки това 2 седмици карантина.

И след като установиха, че майка му е "оздравяла" се наложи аз да отида да взема майка му и да я закарам за операция, защото той още беше в карантина...

Вирус има, но статистиката е доста силно изкривена. Освен това тази параноя пречи на много хора в нужда да получат адекватно лечение и като цяло здравеопазване. Днес може да са починали X хора от ковид - лека им пръст, но колко хора починаха от неадекватно лечение и превенция?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Сря 04 ное 2020 12:48


Volkswangel написа: Не отричам, че има ковид и погубва хора, но случая с мен подсказва, че статистиката не е точна...

Нещо не разбирам какво казваш?!
Имал си положителен тест. Имал си симптоми. Но не си усетил вируса като Ковид 19 и затова статистиката е грешна?!

Колега радвам се, че си се отървал леко. Всъщност 85-90% от хората минават леко. Никой не оспорвал това.
Въпросът е, че тези към 10% с усложнения правят само днес към 400 човека, които ще имат нужда от някаква лекарска помощ. Еди какъв си % от реанимация. При 2хил и нещо в болница виждаме какво става. А утре? А след утре? 50% сложи грешка в статистиката. Пак не е розово.

Вероятно има грешки в статистиката, както във всяка такава. Но това не е основание за пренебрегването и.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Сря 04 ное 2020 13:12


group® написа:Колега радвам се, че си се отървал леко. Всъщност 85-90% от хората минават леко. ...само днес към 400 човека, които ще имат нужда от някаква лекарска помощ.

Забележи, че са му предложили да го приемат в болница! Т.е. не се знае от 400-те, които имат нужда от помощ, колко реално имат и колко просто не са отказали мислейки, че е по-добре да са в болница.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Сря 04 ное 2020 13:19


Забележи, че става дума за 'преди малко повече от месец'.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Кайзен » Сря 04 ное 2020 13:23


Според мен огромна част от хората си задават въпроса защо е нужно да се "надува излишно балона"?
От видоето в статията по-горе, през всички разкази подобни на този на Vlad777.. Защо трябва да има толкова много фалшиви положителни резултати от PCR тест?!?
group® написа:само днес към 400 човека, които ще имат нужда от някаква лекарска помощ.
Ако се извадят фалшиво положителните резултати, то тогава може би не 400, а само 300 или 200 биха имали нужда от лекарска помощ.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот samo_pechka » Сря 04 ное 2020 13:27


https://www.investor.bg/ikonomika-i-pol ... sVeWV3m2uQ
Ако това стане, ще почне голямото лапане за "наши" хора....


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Volkswangel » Сря 04 ное 2020 13:51


Vlad777 написа:
Вирус има, но статистиката е доста силно изкривена. Освен това тази параноя пречи на много хора в нужда да получат адекватно лечение и като цяло здравеопазване. Днес може да са починали X хора от ковид - лека им пръст, но колко хора починаха от неадекватно лечение и превенция?

Ето го и най-правилния отговор в случая!


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот nikmar » Сря 04 ное 2020 14:56


За добро или лошо - всичко е индивидуално! Само 2 примера с мои близки. Моя братовчедка замина януари за Германия, за да помага на дъщеря си за бебето. Звъня й на 8-ми март, жените го обичат този празник, а тя плаче. Няколко дена треска и температура - усещането е като да умираш, а не умираш. Цялото семейство заразено и под карантина. Три месеца не можа да се прибере, успя едва началото на юни. Сега от новата вълна: наше близко момче (2-ри братовчед на дъщеря ми на 37 години) от 10-ина дена е с пневмония и лекарите не могат да свалят температурата, а баща му сега дори не си вдига телефона, вероятно са много притеснени. Така че не подценявайте този вирус, без значение разни конспиративни теории и многознайковци. Май няма млади, няма стари! Който е уязвим, няма да му се размине, само че никой не знае предварително... Явно вирусът е изтърван или пуснат и шета по света, затова се пазете, пазете и другите около вас.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Сря 04 ное 2020 16:29


И малко да разчупим тежките мисли с този репортаж ,където ценни са последните 15 сек, :Mr Green Fun
https://www.rikoshet.org/в-ефира-на-бнт-пу-дба-тъпата-маска-пу-м/?fbclid=IwAR1K7qGPhroakvmJpmFRWHf-O6P6lwVVHTkKMXr0-jb3bieYEYoPLI7hdxQ


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот бат рамбо » Сря 04 ное 2020 17:42


То нищо на този свят не е за подценяване. Който подценява, после страда. Ама , да се возоят в кола по трима, да не излизаш вечер , да казваш ,че детските площадки ще се напълнят с трупове, че няма чували за трупове и още една щайга тъпотии.....??? Айде няма нужда. Да ни се държат на среща, сякаш сме някакви малоумници и нищо не знаем за живота и видиш ли добре , че са те умниците , за да сме живи още. Тези същите дето повечето, са не за затвор а за концлагер.
Казвам ги тези неща от позицията на човек, на който в момента баща му е ковидясъл а е на 72 г. с подагра, естествено в следствие на наднормено тегло и проблем със сърцето. На брат ми ( лека му пръст) на жена му , майка й и тя е ковидна. И същата е по- млада и здрава от баща ми а го кара много по- тежко от него. Жена ми от два дена май и тя е тръгнала на там а аз го минах , само дето още си търся част от обонянието.
Тъй, че по-скоро , да не НАДценяваме нещата. Може да е по-опасно от подценяването.
Мое мнение.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот brum » Сря 04 ное 2020 22:30


Баси, пазихме се като за световно - маските N95/N99. Социални контакти - нула. Пуснахме детето за 3 дни на детската градина за тази учебна година и сега жената е с пневмония. Барабар със всичките съпътстващи симптоми - кашлица, задух, болки по ставите и мускулите. PCR теста го чакаме в други ден. Ама настроенията са за позитивен.

Мен ме боли леко гърлото. Каката (4г) на третият ден се прибра с хрема. Близнаците (1г и 9 месеца) два дни след нея яко със сополи. Мен от понеделник леко ме драска гърлото. 100% е вирус. Нещата като ги наложа съвпадат с инкубационните периоди на COVID-а - 2-3 дни при децата и 5-6 дни при възрастните. Като заразни са 1-2 дни преди първите симптоми.

Хора, опичайте си акъла. Малко компромис с пазенето и може да се наиграете.

Разпитах малко колеги дето за го изкарали. Те пък разпитали техни колеги. Масово тия дето се пазят са се наиграли с училища и детски градини.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kris11 и 242 госта