Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Пон 14 дек 2020 9:51


Е.Димитров написа:Всичко се затваря за 2 седмици (14 дена), никакво излизане на никой за този период , всичко затворено, магазини )хайде, аптеките могат да работят). Никой на улицата. Никой не влиза в държавата, ако иска да излиза, но входа забранен.
След тези 14 дена всичко трябва да е приключило. !


Пууу,как в цял свят никой не се сети за това !? Толкова било лесно,а се изхарчиха стотици милиарди за борба с вируса...дайте нобелова награда на човека :Mr Green Fun




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Пон 14 дек 2020 10:55


Е.Димитров написа:Всичко се затваря за 2 седмици (14 дена), никакво излизане на никой за този период , всичко затворено, магазини )хайде, аптеките могат да работят). Никой на улицата. Никой не влиза в държавата, ако иска да излиза, но входа забранен.
След тези 14 дена всичко трябва да е приключило. Границите обаче затворени, отворени, но всеки който влиза минава през строга 14 дневна карантина.

Доста примитивно. Първо - няма да е толкова строго затворено 14 дни колкото и да ти се иска. Ако се върне смъртното наказание и да се изпълни 50-100 пъти - може. Но няма да е тая година нито следващата. Второ - като се "изчистим" след 14 дни и след 2 месеца да пристигнат 20 нелегални емигранта с вирус какво става? Всичко наново. Така че крайното ти мнение са си го помислили поне 1 милион човека и са установили, че не върши работа.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот icoico » Пон 14 дек 2020 15:49


Е.Димитров написа:Вече не си спомням дали вече съм споделил тук едно мое крайно мнение, за това пак ще го направя.
Според мен, вместо да се влачат нещата с месеци, затвори това, отвори онова , от еди колко си часа зелени, оранжеви и тн. коридори, аз мисля, че трябва да се приключат нещата от веднъж а именно:
Всичко се затваря за 2 седмици (14 дена), никакво излизане на никой за този период , всичко затворено, магазини )хайде, аптеките могат да работят). Никой на улицата. Никой не влиза в държавата, ако иска да излиза, но входа забранен.
След тези 14 дена всичко трябва да е приключило. Границите обаче затворени, отворени, но всеки който влиза минава през строга 14 дневна карантина.
Ето по този начин всичко приключва. Всеки се връща на работа, всичко е приключило и всичко е точно.
Просто всичко приключва за тези 14 дена. За какво се влачи това нещо вече почти година?!


Тhere is always a well-known solution to every human problem—neat, plausible, and wrong.

Мързи ме да превеждам. Само Северна Корея комай че все още се опитва/неуспешно/ да приложи това просто решение.

Последна промяна от icoico на Пон 14 дек 2020 15:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Пон 14 дек 2020 15:52


Е.Димитров написа:Всичко се затваря за 2 седмици (14 дена), никакво излизане на никой за този период , всичко затворено, магазини )хайде, аптеките могат да работят). Никой на улицата. Никой не влиза в държавата, ако иска да излиза, но входа забранен.

Интересно откъде ще си купиш хляб тези 14 дни и каква паника ще настане с 14 дневно затваряне на магазини. Като не може да се излиза да разбирам, че и болниците ще затворим и ще мрат като пилци всички? Ваксини не може, но подобни есктремистки мерки може...
icoico написа:Тhere is always a well-known solution to every human problem—neat, plausible, and wrong.
Мързи ме да превеждам..

Винаги има едно добре познато решение на всеки човешки проблем - ефективно, повърхностно и грешно.


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот бат рамбо » Пон 14 дек 2020 16:54


https://dariknews.bg/novini/sviat/izgon ... ka-2252301

Има и клип из нета. Пийте си аспиринчето , нахлузвайте водолазните костюми и станете безсмъртни.... Вече ми се повдига от цялата тази тъпотия . Чак ме избива на агресия.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот red rider » Пон 14 дек 2020 22:46


Темата щеше да е полезна , ако бяха писали и повече хора които са го преболедували. Но така като гледам какво се пише само от четене в нета ... по-добре така.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот brum » Пон 14 дек 2020 23:10


В offroad-а има такава тема. Отделно във facebook-ът има такава група. И отделно - като разпиташ около теб (поне в София) ще намериш няколко човека дето са го изкарали. Поне покрай мен има 5 семейства дето го прекараха. За 3 от тях знам, че е докарано от детската градина.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Вто 15 дек 2020 12:55


https://www.investor.bg/ikonomika-i-pol ... ov-318010/

Само не разбрах дали всеки може да мине, или първо са докторите.


Потребителски аватар
Е.Димитров
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 6:07
Автомобил: Т5
Двигател: 7H
Местоположение: София/Пловдив

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Е.Димитров » Вто 15 дек 2020 15:07


Stivi написа:
Е.Димитров написа:Всичко се затваря за 2 седмици (14 дена), никакво излизане на никой за този период , всичко затворено, магазини )хайде, аптеките могат да работят). Никой на улицата. Никой не влиза в държавата, ако иска да излиза, но входа забранен.
След тези 14 дена всичко трябва да е приключило. !


Пууу,как в цял свят никой не се сети за това !? Толкова било лесно,а се изхарчиха стотици милиарди за борба с вируса...дайте нобелова награда на човека :Mr Green Fun

Типично ...за нашите географски ширини :mhihi
Как се справи , пууу, "омразният" Китай?!
По същият примитивен и не либерален начин, но ефекта е на лице.
Ама тука сме либерални, ние нямаме традиции в демокрацията и за това разбираме демокрацията, като "тоя пЪ ше ми каже на мене".
"Как ще си купи хляб", задава въпрос друг колега.
Ми лесно, ще пазарува за 2 седмици, преди да се затвори всичко...Много е трудно да се проумее.
Вероятно същият въпрос ще си зададете в Швейцария, щото магазините им работят от 9 до 17 часа, пък събота и неделя, един леб не може да си купи човек.

Когато изказах това крайно мнение, за мен е повече от ясно, че не е приложимо в България, или по-скоро е силно препоръчано да се приложи в България, защото ние тук НЕ спазваме никаква дисциплина, указания, мерки за безопасност. Тук голяма част си мислят, че са по-възвишени от другите.
Нали гледам, как се отнасяме на улицата , карайки кола и "зачитайки" законите. Същото е и със сегашната ситуация.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Вто 15 дек 2020 17:47


Е.Димитров написа:"Как ще си купи хляб", задава въпрос друг колега.
Ми лесно, ще пазарува за 2 седмици, преди да се затвори всичко...Много е трудно да се проумее.

Абе ти от Марс ли идваш и завършил ли си 10 клас поне? Хайде помисли колко десетки хиляди полицаи трябват за да се сложи пълна блокада 14 дни. Хайде помисли колко от тия полицаи ще са заразени и как ще ги пресееш. И стига се излага с примери с Китай - нито си бил там последната година, нито имаш понятие какво точно се случва. В Северна Корея убиват без замисляне за нарушаване на мерките и въпреки това се намират магарета, които се изкушават да пробват я контрабанда я нещо подобно. Дай малко идеи как ще се блокира Столипиново и колко добър ефект ще има като затвориш 200 циганина в един панелен блок - ще си прехвърлят заразата 5 пъти по 14 дни. Или предполагаш да има по 2 полицаи на всеки етаж - денонощно?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот muns61 » Вто 15 дек 2020 18:02


Със съпругата го изкарахме. Не сме правили тест, признаците бяха пределно ясни, най-вече загубата на обоняние.
Аз взех 2 седмици болничен, а жената си преподава от къщи. Вземали сме необходимите мерки и не сме били заплаха за околните. И сме носили маски.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Вто 15 дек 2020 18:09


София, 2021г, Януари месец. Наложена е пълна блокада, карантина и вечерен час с военно положение за 14 дни. Работят само ченгетата, болниците и хлебарниците. Последните по швейцарски модел само през делнични дни от 9:00 до 17:00, като пазаруването става само в почасови коридори. 70+ годишните от 9 до 10. 60+ годишните от 10 до 11 и тн до 17:00 часа. Та в 16:55 две ченгета виждат един 20 годишен младеж да търчи по улицата с две торби хляб. Единият вади пищова и го застрелва. Колегата му го пита с недоумение:
- Що го гръмнА, има още 5 минути?!
- А, тоя го познавам. Живее далече и нямаше да успее да се прибере преди 17:00.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот ssssl » Вто 15 дек 2020 20:52


:icon_lol :icon_lol :th_up


Потребителски аватар
jack99
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 23 фев 2020 20:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот jack99 » Вто 15 дек 2020 20:54


Нищо не спират маските, просто защото няма какво да спират! Тия измислени стъкмистики за "болни", "заразени", "умрели от ковид" и прочие, са дъвка за балъци, но много удобен повод, за всякакви ограничения! Казвате, в училища, дискотеки и градини се събират много хора, а пък в банки и хипермаркети - хич? Или просто първите са все още под пряката власт на тая хунта, а вторите са на техните господари? Ха са посегнали на чуждите вериги, ха са му изхлопали сандалите на ББ, а отзаде му с изплезени езици чакат бол мераклии за власт...


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот red rider » Вто 15 дек 2020 21:19


muns61 написа:Със съпругата го изкарахме. Не сме правили тест, признаците бяха пределно ясни, най-вече загубата на обоняние.
Аз взех 2 седмици болничен, а жената си преподава от къщи. Вземали сме необходимите мерки и не сме били заплаха за околните. И сме носили маски.


При мен горе долу същото. Само че имам нещо проблем с обонянието, не се възвърна на 100% , усещам все още наполовина силата на миризмата. Май и с вкусовите рецептори имам проблем но не ми се иска да задълбавам. Имам чувството, че тези 14 дена не са достатъчни за елиминирането на вируса от тялото.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 238 госта