Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Пон 30 ное 2020 17:27


JuStan написа:и аз да спомена един факт!
преди да се въведат масовите ваксинации, човечеството не е познавало, алергиите и автоимунните заболявания!

Прав си, че не е познавало алергиите и автоимунните заболявания. Само че не че не са страдали и умирали хора от тях, просто не са ги открили и описали медицински. Иначе ти откъде знаеш какво са познавали (в смисъл на зараза и смърт) и какво не? Или така ти се струва, значи е било така.




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот milmar » Пон 30 ное 2020 17:27


JuStan написа:....
преди да се въведат масовите ваксинации, човечеството не е познавало, алергиите и автоимунните заболявания!
....

Това, че на даден етап не е имало възможност да се диагностицира дадено заболяване, не значи непременно, че не го е имало.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Пон 30 ное 2020 17:29


JuStan написа:и аз да спомена един факт!
преди да се въведат масовите ваксинации, човечеството не е познавало, алергиите и автоимунните заболявания!


To по онова време и вирусите не сме познавали, но това не означава, че ги е нямало.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Пон 30 ное 2020 18:30


JuStan написа: КАТЕГОРИЧНО НЕ ваксините са причината за "по-добрия и продължителен живот на човекът"

А кое? Независимо какво ядеш и как живееш, като се разболееш е все тая.
А някои заболявания като Полиомиелит без ваксина всичко приключи.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Водния дух1 » Пон 30 ное 2020 19:46


Щом живеем в общество-ще трябва да се ваксинираме- особено със задължителните ваксини. Мен обаче ми е интересно,как стоят нещата с тая амер. ваксина,която иска съхранение при минус 70гр.(ако не се лъжа). При излагане на други температури,какво се получава? Ефективна ли е?. Може ли да се получат стр. ефекти,ако не е съхранявана както трябва? Как да сме сигурни ,че докато дойде е била при минус70?


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот petko5 » Пон 30 ное 2020 21:12


Здравейте на всички.
Искам да Апелирам към всички които имат Антитела за Covid 19 нека да дарят Плазма :th_up
Условието е, да имате 28 дни след задължителната карантина от 14 дни( ако сте вписани в системата с положителен ПСР тест) и доказани Антитела за Covid 19, ако не сте вписани в системата чрез положителен ПСР тест, само доказани Антитела за Covid 19
Не ги интересува дали сте имали положителен ПСР - тест, важното е да имате положителен тест за Антитела.
Днес сутринта бях във ВМА за даряване на плазма и повярвайте ми, процедурата не е ужасяваща....
Процедурата трае не повече от 1 ч - с подготовката .
Със специален апарат се отделя 200 Ml плазма от кръвта, а остатъчната кръв се връща пак в организма.
Нищо общо няма с даряването на кръв...,
Аз съм донор на кръв и мога да направя сравнение от взимане на кръв и в случая Плазма
Днес се надявам, че спасих два човешки живота :bowdown
След две седмици ме поканиха отново за дарение и стига да са налични въпросните Антитела, ще направя отново дарение...

Пазете се, бъдете здрави и нека Бог да е с Вас и Вашите близки !


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Вто 01 дек 2020 11:21


Ами ако почнат да правят безплатни тестове за антитела,може да се окаже ,че има хиляди с такива без да знаят за тях и същите да проявят желание да даряват ! Сигурен съм ,че желаещи ще има, стига да има създадена добра организация,но това както знаем е доста трудно за нашите ръководни кадри :thumb_down А ако почнат да дават и по 100лв на доброволец /което е нищожна сума на фона на всичките пари които се харчат за Ковид кризата/ ще има записване за седмица напред :a045


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Вто 01 дек 2020 11:50


Stivi написа:А ако почнат да дават и по 100лв на доброволец /което е нищожна сума на фона на всичките пари които се харчат за Ковид кризата/ ще има записване за седмица напред

Предвид факта, че беше споменато в статии как само в София може да се дава и примерно от Варна до София имаш едни 50-80лв пътни и излизане от работа, т.е и отпуск трябва да вземеш, при тия условия е редно да се обезвъзмездява някак.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Вто 01 дек 2020 14:10


Увеличиха местата за даряване.
Хората, които го карат безсимптомно нямат антитела, обикновено.
Плазмата не е панацея, че да се купува.
Помага на някои хора в даден момент.

petko5 браво за оздравяването и за даряването :th_up


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Вто 01 дек 2020 14:15


group® написа:Хората, които го карат безсимптомно нямат антитела, обикновено.

Което би трябвало да значи, че изобщо не са боледували.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Вто 01 дек 2020 14:20


Това е ясно.
Ставаше дума за масово тестване за антитела.
Които просто няма да ги има, ако не си боледувал, а само е минал вируса през човека.
Тоест няма смисъл от масово тестуване.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Вто 01 дек 2020 14:37


Все пак ако е така, самото название безсимптомно е невярно. А се развиват теории как едва ли не може да имаш лоши поражения, защото не знаеш че си "болен". Не че на симптомните имат идея какви лекарства да прилагат. Един от многото примери, че нещата се изопачават.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Водния дух1 » Вто 01 дек 2020 16:47


Tова,че си го карал безсимптомно,не значи,че не си изградил антитела-според мен.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Vlad777 » Вто 01 дек 2020 17:05


petko5 написа:Здравейте на всички.
Искам да Апелирам към всички които имат Антитела за Covid 19 нека да дарят Плазма :th_up
Условието е, да имате 28 дни след задължителната карантина от 14 дни( ако сте вписани в системата с положителен ПСР тест) и доказани Антитела за Covid 19, ако не сте вписани в системата чрез положителен ПСР тест, само доказани Антитела за Covid 19
Не ги интересува дали сте имали положителен ПСР - тест, важното е да имате положителен тест за Антитела.
Днес сутринта бях във ВМА за даряване на плазма и повярвайте ми, процедурата не е ужасяваща....
Процедурата трае не повече от 1 ч - с подготовката .
Със специален апарат се отделя 200 Ml плазма от кръвта, а остатъчната кръв се връща пак в организма.
Нищо общо няма с даряването на кръв...,
Аз съм донор на кръв и мога да направя сравнение от взимане на кръв и в случая Плазма
Днес се надявам, че спасих два човешки живота :bowdown
След две седмици ме поканиха отново за дарение и стига да са налични въпросните Антитела, ще направя отново дарение...

Пазете се, бъдете здрави и нека Бог да е с Вас и Вашите близки !

Евала Петко! И аз бих дал ако имам тази възможност!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Вто 01 дек 2020 17:22


Щом ще задълбаваме, да кажем, че има различни видове безсимптомни:
- такива, които съжителстват с болен, но не са отчетени с положителен ПСР. Сблъскали са се с вируса и нямат никакви антитела. Вирусът не е получил възможност да се развие по някаква причина. Има много такива случаи около мен.
- такива с положителен ПСР, но без никакви или много леки симптоми. Вирусът се е размножил, но по някаква причина няма проявления. Твърди се, че при такива хора антителата са много малко и за кратко. Не са годни да даряват плазма.
- Има някакви случаи, при които няма симптоми, но се оказват с двустранни пневмонии. Лесно се излекуват. Вероятно при тях ще има нормалните за плазма антитела.

Не разбрах логиката за изопачаване?! Безсимптомен не означава, че не е заразен. А леки до никакви външни проявления на същата зараза/болест. Тези деления на заразен и болен са тъпи словестни еквилибристики, които не дават никакъв смисъл освен за определени теории.
Всичко това са си нормални неща с всеки вирус. Има хора, които са устойчиви по някаква причина.
По време на испанския грип такива са били възрастните и децата. Предполага се, че възрастните са прекарали преди години подобен щам. А децата са имали по-адекватен имунен отговор (както е и сега).



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта