Изгнило дюшеме- ремонт.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот vucata » Съб 20 юни 2020 8:38


А здравейте. Скоро наследих една много хубава къща и се чудя от къде да започна. Къщата е около 120 квадрата, 2 входни антрета, баня, кухня, 3 спални и огромен хол. Под хола е мазето. От вън има лятна кухня с 2 стаи с обща квадратура с навесите от двете страни около 60кв/м. Но първо да реша най-големия ми проблем. Тъй като покрива е в завидно перфектно състояние, трябва да се измажат само маите и комините, започвам ремонта от вътре. Най-зле е дюшемето в кухнята. Изгнило е и трябва да се изхвърли. Трябва ми съвет какво да взема за настилка, да издържи поне 10 години без влага и мухъл. Дюшемето във всички други стаи е перфектно. Също така се интересувам с какво да сваля най-бързо и лесно старата боя от стените. Мисля, че стените са варосвани и след това е нанесена шарка някаква. За сега съм в процес на изхвърляне на всичко от вътре, в края на месеца започвам да кормя инсталацията и да пусна контакти във всички стаи, защото в момента има по 1 и то на доста неудобни места. Та всакакви идеи от хора, които са минали през тоя ад, ще ми бъдат полезни. Знам, че най-лесно е да се викне майстор и всичко да стане бързо, но за момента съм финансово ограничен и бюджета ми е около 9-10 000лв. Имам достатъчно свободно време за това мисля каквото мога сам да направя, пък после така или иначе ще викам майстори за банята и ВиК инсталацията. Къщата след ремонта ще се ползва уикендите за почивка, след време родителите ми като се пенсионират най-вероятно ще ги настаня там. Затова не бързам да се изхвърлям с каквото и да е било. Качвам няколко снимки да добиете представа за филма :scare3
За 4 дни успях да изчистя 2 спални, кухнята, банята и едното антре плюс малка част от 3тата спалня. 4 ремаркета за трактор изхвърлих....
Прикачени файлове
20200603_225850.jpg
20200603_225756.jpg
20200606_232906.jpg
20200606_232918.jpg
20200611_181900.jpg




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот Bai Sando » Съб 20 юни 2020 9:14


Не знам под дюшемето какво е дереджето...ако се отвори голяма дупка,трябва да пълниш с нещо и да направиш замазка.
Аз за кухня бих сложил някакви плочки,вече има голям избор.С имитация на дърво,камък и т.н.Дограмата?
Добре дошъл във филма,аз вече 2-ри месец съм на село и правя същия ремонт.На месец по стая ми отнема.За сам човек е много,ама много работа.На мен ми остава само една стая която ще стане хол.Има дюшеме,ама е гадно и направо ще наредя ламинат,една шпакловка и е съм готов до юли :mhihi


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот vucata » Съб 20 юни 2020 9:48


Санде, не съм сам. С приятели ще действам та до Октомври се надявам вътре всичко да е окей с инсталацията, дюшемето в кухнята и банята. Стаите после са лесни една по една. В кухнята задължително плючки както и на едното антре плюс банята. Там така или иначе ще се копае за ВиК плюс канал от кухнята до банята. Та всичко ще е на 100% плочки. Въпроса е скапаното дюшеме като го изкъртя, отдолу 100% е земя. Ще е голям филм... А стените варосаните май ще се шкурят, така или иначе ще има доста запълнени канали след като изровя старата инсталация...
Дограмата е в доста добро състояние, 2-3 прозореца ще сменя като за начало, другите мисля да шкуря до дърво, лак 2-3 ръце, нов маджун и това ще им бъде. Лошото е, че са двойни всичките които ще оставя, и че има доста работа и по тях. Стените са много дебели, по груби мои педи на ръката са 40+ сантиметра, педята ми е 25см, и ако изкъртя всички прозорци сега, ще си отворя много работа със обръщане на прозорци.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот teodorpc » Съб 20 юни 2020 11:19


Чак пък филм с дюшемето. Можеше и да е по-зле, да е над маза примерно и да е изгнил гредореда. В случая къртиш дървенията, найлон, фибран отгоре замазка и плочките.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот lokva » Съб 20 юни 2020 14:13


Играл съм го този филм с изгнилото дюшеме. В къщата на дядо ми. Гредите отдоло също бяха изгнили. Мазето отдоло бе с големината на стаята и 1.60 височина. В моя случей основите на сградата са 80 см. а стената нагоре е 40. Разликата между основата и стената е вътре и върхо нея легна новата плоча. Стаята е с размери 4 на 3.50 м. В средата поставихме 1 колона. Изградихме дървено скеле, отгоре найлон, арматура 8 мм и 15 см бетон.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот MamaMy » Съб 20 юни 2020 16:14


Филма с дограмите не ти го препоръчвам. Играх го преди 10 години и още ми държи влага. Ремонтирах на 3 стаи прозорците. Докато чистих старата боя посчупих някое и друго стъкло. Понеже дограмата е стар тип и на всяко крило има по 4 стъкла, силиконирането ми излезе през носа. После боядисване минимум 2 ръце и като ударих чертата, без да смятам загубения месец и нещо труд, се оказа, че почти съм достигнал 50% от цената на нова дограма. на третата година прозорците отвън пак са за боядисване. Сега на десетата, все още не съм ги пипнал и вече са за тотално боядисване отново. Повече на това хоро не се хващам.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот teodorpc » Съб 20 юни 2020 17:21


Абсолютно съгласен. колкото и да я маджуносваш и боядисваш, старата дървена дограма никога няма да изолира и уплътнява, като новата. Ако ще се ползва само лятото може и да е ок. За да излезе по-евтина новата, може да си я поръчаш директно от цеха и да си я монтираш сам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот kris11 » Съб 20 юни 2020 18:14


teodorpc написа:Чак пък филм с дюшемето. Можеше и да е по-зле, да е над маза примерно и да е изгнил гредореда. В случая къртиш дървенията, найлон, фибран отгоре замазка и плочките.

А решетка арматура ?


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот teodorpc » Съб 20 юни 2020 18:50


По желание, ако е по-дебела замазката може и без нея. Ако е почва отдолу трябва да се посипе със слой пясък, филц или нещо от сорта, да не хлопа фибрана.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот vucata » Съб 20 юни 2020 23:12


Аз също мисля филц, фибран, замазка, и отгоре плочки. Ще преценим на място дали са слагам и малко арматура, зависи как ше нагодя нивото.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот hooligans » Съб 20 юни 2020 23:24


Със замаска ще натовариш конструкцията и то не малко.
Ако въпроса беше за ламинат е лесно - греди, осб и ламината, но с плочките ми се струва сложна задачата. Колко квадрата е тази кухня? Премисли няколко пъти, преди да преминеш към действие....


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот teodorpc » Нед 21 юни 2020 9:12


До колкото разбрах под кухнята няма маза, а е директно на земя.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот vucata » Нед 21 юни 2020 10:19


Да, на земя е. Мазето е под хола.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот kris11 » Нед 21 юни 2020 16:48


сложи си арматура решетка. Няма да обеднееш. Но, ако има подпочвени води или излязат нагоре ще започне пропадане на слоя, може и слягване странично/ зависи от водата/. Напукана замазка, напукани плочки.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Изгнило дюшеме- ремонт.

Мнениеот muns61 » Нед 21 юни 2020 19:03


Обикновено проблемът е просмукване на влага през основите, ако около къщата няма достатъчно широки бетонни пътеки.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 210 госта