С какво ароматизират автомобилите в автокъщите?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво ароматизират автомобилите в автокъщите?

Мнениеот Petrolhead » Вто 10 авг 2021 17:30


Vlad777 написа:При мен миризмата от Chemical Guys е седмици. Гледам да не пръскам повече от 1 път, защото иначе става много натрапчиво.

2-3 пръскания по пода изветряват за 2-3 дни - макс
не е от свикване с миризмата, защото се качвам в няколко различни коли ежедневно, всяка с нейната си миризма и няма как да свикна.

наистина неутрализира миризмите, но неговата си не е особенно трайна




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво ароматизират автомобилите в автокъщите?

Мнениеот 777 » Чет 12 авг 2021 20:37


forski написа:Ароматизатора определено е добър, и най вече с това че неутрализира другите миризми в купето.

То това не е малко. Преди време забелязах как като махнах за малко ароматизатора и веднага взех да усещам мирис на гориво-смазочни материали. А иначе свиквам с ароматизатора и ми се губи миризмата му - но без него все едно душиш под предния капак.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: С какво ароматизират автомобилите в автокъщите?

Мнениеот forski » Пет 13 авг 2021 10:08


По-принцип нещата на Chemical Guys и Meguiar"s са най доброто което може да се купи, но аз от скоро време използвам продуктите на GOOD STUFF които са значително по-евтини и в същото време много качествени!
Специално за ароматизирането се получи така че Interior Cleaner-a на Good Stuff освен че чисти много добре в това число и текстил, в същото време и ароматизира като аромата е траен в рамките на два-три дни.
Та ако автомобила се чисти всяка седмица, аз поне така правя, специално с този препарат остава и ароматизиран на ягода или нар.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво ароматизират автомобилите в автокъщите?

Мнениеот kamaza11 » Пет 13 авг 2021 10:25


А с този Good Stuff пробвал ли си седалките ? Попринцип ако са много петнясани и мръсни, след едно хубаво пране и почистване вътре би станало по- свежо и по- добре ухаещо.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: С какво ароматизират автомобилите в автокъщите?

Мнениеот forski » Пет 13 авг 2021 10:50


Пробвал съм, и за леки до средни замърсявания върши чудесна работа. На служебния бус, изкара петна от кафе, блажни петна от закуски по-седалката, пепел от цигари и т.н. Общо взето седалките се бяха лъснали от пот и мизерия, но ги изчисти. Пръскаш директно в/у седалката, с мека четка разтъркваш, пръскаш и в/у микрофибърната кърпа и забърсваш. След това аз лично пера кърпата докато спре да пуска черно, и докато е мокра без много да я изцеждам, бърша седалката. Повтаряш процедурата докато от кърпата започне да пуска само чиста вода. След като изсъхне седалката нито лепне, нито остават петна от препарата, и мирише на ягода :smile
На личния автомобил, понеже салона е чист, пръскам само в/у кърпата и с нея забърсвам седалките и корите на вратите, без да повтарям с вода. Остават чисти и свежи. Чисти добре и кожените части, като волан, подлакътник и маншона на ск.лост. Не оставя мазно и не лепне.
По-принцип GOOD STUFF имат и FABRIC CLEANER който е препарат само за текстил, и отзивите за него са много положителни!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 233 госта