Покупка на имот/ апартамент за инвестиция в Пловдив

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Покупка на имот/ апартамент за инвестиция в Пловдив

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 29 авг 2021 21:16


От 3 седмици се оглеждам да купя апартамент в Пловдив, попадам на строежи в зелено за 530 евро на м2 и готови недовършени на 1000 евро за м2. От друга страна цените на строителните материали определено вървят нагоре.

Днес в София попаднах на интересно мнение, ако влезем в еврозоната лихвите щели да паднал наполовина (от 3 до около 1,5%), което ще унищожи пазарът на жилища под наем, тоест всеки би си купил жилище, вместо да плаща наем!

Какво влияние оказва локацията, ако имам план да пусна наематели? Например покупка в квартал Южен/ Кючук Париж?

Моля за сериозни мнения по темата!




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Покупка на имот/ апартамент за инвестиция в Пловдив

Мнениеот tdi fen » Нед 29 авг 2021 21:35


на теория може би ще паднат лихвите по кредитите защото в еврозоната са по ниски,но къде ще отидат цените на имотите е трудно да се прогнозира,според мен ще растат, каква е далаверата ? ако лхвата стане от 3% на 1.5% ,но цената на апартамента скочи с 20-30%


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Покупка на имот/ апартамент за инвестиция в Пловдив

Мнениеот beuchat » Пон 30 авг 2021 10:01


За отдаване под наем конкретно се ориентирай към студенти и по-специално квартали,близо до които има вуз.Като цяло всичко без Тракия,Прослав,Беломорски,Изгрев и Смирненски е ок.Преди години,когато учих в Пловдив беше доста трудно намирането на квартира,затова ходих на огледи началото до средата на Август,защото след това беше абсурд да намериш нещо изобщо.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на имот/ апартамент за инвестиция в Пловдив

Мнениеот kamaza11 » Пон 30 авг 2021 10:07


В района на медицинския е ОК, защото там учат много чуждестранни студенти, които не ги бърка много наемът и повечето стоят в квартири, а не в общаците. Това ми е инфото от учещи в МУ.
В Кючук Париж аз не бих живял, работя тук и не ми харесва изобщо като локация. Това си е лично мнение де.
ПС. Аз бих загледал къща в Прослав. Тепърва ще се разширява и ще се свърже напълно с Пловдив, а и много хора искат да живеят в къща на добра локация, в близост до град. Така и ти някой ден може да се нанесеш там, ако си като мен и ти е омръзнала претъпкаността на “гоуемио град”.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 199 госта