PayPal Карта

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: PayPal Карта

Мнениеот fur1ous » Пет 15 окт 2021 11:21


+1 виртуална на ДСК, ползвам я от над 5 години. Пари в paypal не държа дори, ако плащам нещо paypal-a директно си ги дърпа от виртуалката което за мен лично е най добрия вариант.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: PayPal Карта

Мнениеот stefan4o » Пет 15 окт 2021 11:42


Освен VISA имам и MasterCard. Но Пейпал приема плащане само от VISA-та. Чисто информативно го казвам само.
Какво ти изписва при опит да си купиш нещо? Дай скрийншот.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: PayPal Карта

Мнениеот vandu » Пет 15 окт 2021 13:37


stefan4o написа:Револют не е одобрен от Пейпал за покупки. Съвсем скоро писах на съпорта им. И си ползвам добрата стара кредитна карта от ПИБ...


С револют не съм имал проблеми в ebay., вярно че след брекзит не съм я пробвал, ама...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: PayPal Карта

Мнениеот stefan4o » Пет 15 окт 2021 15:04


Колега, прочети хубаво. Писал съм Пейпал. Ебай нямат проблем с Револют, но Пейпал - не ги считат за легитимни явно.
Когато правиш НЯКАКВО плащане с Пейпал и нямаш парички в баланса там, ти взема от карта, която ти е "закачена" към акаунта. На мен от общо три карти ми дава да пазаря само с кредитна ВИЗА. Другите - "сори, ама не може да плащате с тези карти онлайн".


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: PayPal Карта

Мнениеот ktamen » Съб 16 окт 2021 22:14


stefan4o написа:Револют не е одобрен от Пейпал за покупки. Съвсем скоро писах на съпорта им. И си ползвам добрата стара кредитна карта от ПИБ...

Я обясни как си им писал. Аз тази карта я взех да я ползвам в България, ама нищо не мога да платя с нея, а не знам кой да питам.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: PayPal Карта

Мнениеот stefan4o » Нед 17 окт 2021 8:29


Писах на съпорта на Пейпал. Попитах ги защо не мога да ползвам Револют-картата си за да плащам онлайн с нея. И след няма и 30 мин ми отговориха, че Револют не са "одобрени" или нещо такова за плащания през Пейпал. Това стана в чат-секцията на съпорта.
Иначе аз си пазаря с тази карта в България безпроблемно - мога да си плащам сметки, да купувам разни неща от магазина и т.н.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: PayPal Карта

Мнениеот steich » Нед 17 окт 2021 11:40


Преди години ... може би около 10 не можеше да се плаща с VISA от ОББ за покупки от чужбина и по специално от ибей чрез Пейпал плащане, тогава си изкарах Mastercard и до сега си плащам с нея. Тази година имаше някакво предложение отново за VISA с по добри лихвени уловия и 1 година гратисен период ... та все още не съм я пробвал има ли проблем с плащането през нея.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: PayPal Карта

Мнениеот ktamen » Пон 18 окт 2021 21:21


stefan4o написа:Иначе аз си пазаря с тази карта в България безпроблемно - мога да си плащам сметки, да купувам разни неща от магазина и т.н.

И аз си пазаря безпроблемно, ама в Англия, в България не става.
Много съм се чудел как да се свържа с тях при проблем, не знаех за никакъв съпорт. Преди два дни си пратих 30 паунда и получих и мейл за тези пари. Интересен ми беше текста под самия имейл - а именно кви са и що са и как да ги намеря. Така че вече знам как да ги намеря, дано не се налага.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: PayPal Карта

Мнениеот VWGT » Пон 18 окт 2021 22:48


В мобилното приложение си имаш чат за връзка с тях. Първите 4-5 въпроса си пишеш с чат-бот, след което се включва жив човек. До сега по два въпроса съм си писал с тях и двата пъти в рамките на 24 часа получавах решение. С банката подобни казуси са ми отнемали месеци.

Относно плащането в бг, възможно е ако ти е била първа транзакция в бг, да ти поиска да я оторизираш и през апп-а. Съответно ако не го направиш в рамките на някакви секунди, на ПОС терминала излиза като отказана транзакция. При всички положения в апп-а трябва да пише защо е отказана.

Револют за пейпал не става, но става за гармин/гугъл/епъл пей. В БГ доскоро беше единственото решение.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 207 госта