Изолация за под на автомобил

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Изолация за под на автомобил

Мнениеот stefan4o » Чет 02 дек 2021 19:05


Мерси на всички за помощта. Започнах работа по пода. Днес купих един лист битум ли е или битул - не зная. За пробата. Ако не намеря оригинална изолация ще заложа на нея + затворена структура - негорима и не хидроскопична.
Има отнякъде теч, допускам отпред изпод чистачките, защото беше мокра частта, която е под таблото - ще трябва да помисля и за нея...
И така - ако на някой му се намира читава изолация от Мк2 за пода и отпред - от пасажерската и шофьорската страна под таблото (която стои по-отгоре и леко отстрани) - сега е моментът да ме зарадва (срещу пари, разбира се). Инак - започвам да творя на воля :mhihi
Имам питане относно обработката на ламарината. След като изчегъртам стария битум и стигна до гола ламарина ми се иска да нанеса по целия под ръждопреобразувател на Вюрт. Над него да нанеса грунд, над грунда - битум/бутил изолация, над нея затворена структура (тази ямболската на Гомапласт е доста добра, но е поскъпнала доста). Какви дебелини изолация мога да ползвам, понеже има 9,13,20мм и т.н. - говорим за най-горния слой, звукоизолацията, така да се каже.
Прикачени файлове
IMG_20211202_141138.jpg
IMG_20211202_124020.jpg





Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 129 госта