Webmoney! Изгоряхме ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Webmoney! Изгоряхме ли?

Мнениеот Каспър » Сря 16 мар 2022 22:12


Здравейте.
От началото на войната Webmoney не може да се използва за плащане в Алиекспрес, а предполагам и във всички други платформи извън Русия. Аз го използвах за плащане на дреболии от Али.
Имам в Webmoney една скромна сума която не е голяма, но не е и толкова малка, че да я загубя на драго сърце. Сега парите ми са блокирани там и нито мога да пазарувам, нито да ги преведа към карта (Visa и Mastercard не работят в Русия), нито да ги преведа към сметка, нито към Paypal. Всичко това е заради санкциите срещу Русия.
Някой успял ли е да си спаси парите от там без значение по какъв начин? Дали чрез превод някъде (банкова сметка, карта, Paypal, Paysera), дали чрез обмяна в bitcoin или друга валута, дали чрез плащане в някой онлайн магазин, дали физически да си ги дръпне от някой представител на системата?
Или просто да се примиря, че тази сума ще си стой там докато някога евентуално пак може да се използват за нещо тези виртуални пари, ако въобще ще може отново ...




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Webmoney! Изгоряхме ли?

Мнениеот VWGT » Чет 17 мар 2022 12:04


Visa, Mastercard, Paysera, Paypal, ApplePay, Revolut ... общо взето всички са прекъснали финансовите операции от/в Русия. Доколкото знам по-големите криптоборси също.

Търси варианти през китайците, Alipay и други.
Единственото за което се сещам в момента е да чакаш войната да свърши и нещата да се нормализират. Няма да е веднага, но все отнякъде ще отпуши. И ги дръж в някаква читава валута.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Webmoney! Изгоряхме ли?

Мнениеот thanis » Чет 17 мар 2022 12:09


Пробвай да извлечеш към Сбербанк или Газпромбанк и от там да си ги пуснеш към нещо работещо (Visa/Master/Paypal/Revolut/Paysera и т.н.) Просто като идея.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Webmoney! Изгоряхме ли?

Мнениеот VWGT » Чет 17 мар 2022 12:11


Най-близкия офис на Сбербанк е в Ниш, ако работи :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта