Покривало за мотор/колело против слънце

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Покривало за мотор/колело против слънце

Мнениеот VWGT » Пон 28 мар 2022 13:36


Може ли да ми препоръчате покривало за мотор/колело, което да предпазва от слънце, и да не се разпада всяка година?
Може и само материя, която да е достатъчно издържлива на UV, аз сам ще си направя заслонче.

Пробвал съм всякакви готови варианти от лидл и разни веломагазини, но за 2-3 месеца всичко става на парцал.




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Покривало за мотор/колело против слънце

Мнениеот thanis » Пон 28 мар 2022 13:51


https://www.amazon.com/Dowco-50003-02-W ... ZN6WU?th=1

Ако няма ограничение в бюджета, нещо такова. Гледаш да е 100% водоусточив, да е с нормална UV защита, да е с покрити ципове. Както и да има нормална гаранция.

Ако има - дай ценови клас и да мислим.

Да знаеш, че не съществува покривало, което да издържа на злонамерени набези (не знам къде смяташ да държиш мотора/колелото)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покривало за мотор/колело против слънце

Мнениеот VWGT » Пон 28 мар 2022 13:59


Да, не го уточних, сори. Значи трябва ми покривало най-вече за слънце. Повечето, (предполагам и това) пазят от влага/сняг и тн, но не знам колко държат на слънце.
Необходимо ми е, за да си съхранявам под него колелата на терасата, която е изключително южна. Пробвал съм всякакви варианти за колела, даже от масовите по две наведжъж, но се скапват за отрицателно време. Препоръчаха ми покривало за мотор, за което платих почти 100 лева и издържа един сезон. Изтъня и където и да се закачи като го дръпнеш се къса. Сега съм го облепил, но честно казано си е парцал.

Може да ми препоръчате и някаква материя (брезент или де да знам) от която да си направя сам покривало. Искам просто да е достатъчно здраво и издържливо.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Покривало за мотор/колело против слънце

Мнениеот thanis » Пон 28 мар 2022 14:41


Ами тогава, щом няма да е на улицата и основният проблем е слънцето. Търси Solution-dyed polyester общо взето май се предлага и на разкрой да си направиш за твоите нужди конкретно.

Само за пример - https://www.ebay.com/itm/HEAVY-DUTY-100 ... 941?_ul=BY Eто такова, което е за лодки, може да ти свърши работа. Понеже си на тераса, реално не ти трябва 100% покритие. Просто като алтернатива.

Материята от която правят големите чадъри също, ако можеш да си набавиш от някъде би била подходяща.

Брезент, който да е тежък пак би свършил работа. Dowco-то е добро, но не знам дали ще успееш да напъхаш 2 колелета в него, пък да си вземеш 2 бр става скъпо.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покривало за мотор/колело против слънце

Мнениеот VWGT » Пон 28 мар 2022 14:56


Ти си прав, не ми трябва за мотор а покривало за лодка ... https://www.aliexpress.com/item/4000341 ... mainSearch

4.20х2.17 за 70 лева ще свърши чудесна работа за 4 колела.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Покривало за мотор/колело против слънце

Мнениеот thanis » Пон 28 мар 2022 15:40


Дано свърши работа колега. Поздрави !



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта