Рекламация на гуми - проверени, перфектни

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот muns61 » Чет 14 апр 2022 19:40


Може. При такова съхранение губещ е само гумаджията.




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Чет 14 апр 2022 20:38


Аз имам в предвид големите фирми, които въпреки че познават материята, правят волно или неволно, понякога от мързел на монтьорите, големи глупости. Малките сервизи имат по-скромни възможности и оцеляват, както могат. А клиентите обикновено са тези, които страдат...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот muns61 » Чет 14 апр 2022 20:45


В авторемонтния бранш най-зле като кавалификация са гумарите. Там съотношението интелект/хамалогия е най-зле.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Чет 14 апр 2022 20:58


Има и свестни момчета, които учат бързо и са съвестни, но след няколко години тежката работа ги озлобява, пък и ако чорбаджията ги лъже с парите, започват да карат през пръсти...


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот deodriver » Чет 14 апр 2022 21:26


Влизал съм в склада на Диана,както и на още един голям търговец на гуми в Пловдив.И в двата склада гумите са една върху друга и то не по 4бр.Единствения проблем,който съм имал с гуми подредени по този начин е,че гумите отдолу се сплескват и се налага да се издуват с шок.Проблема на колегата с Дънлопите по-скоро е дефект при производството според мен.Не са рядкост такива дефекти,както и други подобни,но по-добре човек да си купи нови гуми,защото гаранцията тук е рулетка.Може и да я одобрят дефекта,но по-скоро,не.Винаги излизат със становище,че клиента е направил нещо(ударил ги е в дупка,бордюр,не ги съхранявал правилно и т.н.).


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Чет 14 апр 2022 22:09


Шоковото надуване със сгъстен въздух почти винаги помага да се изпълнят гумите с въздух ударно и да легнат на джантите. Но това не е единственият проблем. Много често се получават измятания, изкривявания, усуквания къде на бордовете, къде на профила. Поради този риск водещите производители и водещите търговски фирми в Европа имат предписания за съхранение, подреждане и монтаж. Но щом и Диана го правят противно на предписанията, аз нямам, какво да коментирам. Ние сме доста твърдоглав народ и понякога отказваме да приемем някои истини, до които други народи са достигнали преди много десетилетия...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот 777 » Пет 15 апр 2022 9:51


Затова има смисъл купуването на скорошен ДОТ и игнориране на обясненията как до 2-3г престой не е проблем "при правилно съхранение". Ако са произведени преди 6-7 месеца, може да са все още добре дори да са ги складирали на комин.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 15 апр 2022 10:03


Проблемът не е в това,кога са произведени. Карам почти винаги и само с такива гуми. Също така не съм сигурен, че проблемът е в следствие на съхранението. Вчера гумаджията ми разказа случай на прясна Фулда, която е била крива още като са й махнали етикетите. Но не са им уважили гаранцията. Лошото е, че е трудно доказуемо в моя случай, когато гумата е вече карана даден пробег.
Може ли някой Мод или админ да заключи засега темата.

Последна промяна от stefan4o на Пет 15 апр 2022 10:15, променено общо 1 път.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Пет 15 апр 2022 10:12


Винаги има разни условия: от - до... При модерните гуми с ниско напречно сечение бордовете общо взето са твърди и не е кой знае колко фатално, ако се сложат за кратко време хоризонтално "на комин". При по-високите сечения - серии 65, 70 и 80 е нужно повече внимание, както и гумите с мек каркас. Нали знаете коя гума има най-мекият каркас - Мишлен. Не случайно големите производители на регенерирани гуми избират приоритетно тази марка както за леки автомобили (Gummi-Mayer), така и за тежки (Bandag).


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Пет 15 апр 2022 10:15


stefan4o написа:Проблемът не е в това,кога са произведени. Карам почти винаги и само с такива гуми. Също така не съм сигурен, че проблемът е в следствие на съхранението. Вчера гумаджията ми разказа случай на прясна Фулда, която е била крива още като са й махнали етикетите. Но не са им уважили гаранцията. Лошото е, че е трудно доказуемо в моя случай, когато гумата е вече карана даден пробег.


Има и такива изцепки и търговецът трябва да уреди рекламацията. В Западна Европа това почти не е проблем, но какво правят нашите търговци, можем само да гадаем...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 20 май 2022 11:50


Помолих админите да отключат темата.
Днес ходих до представителството на Диана - гр. Стара Загора (откъдето съм закупил гумите), за да говоря с управителя.
След около 5-минутен разговор, стана ясно следното. Гумите са изпратени до завода-производител (предполагам в Полша) да ги тестват там. Управителят сподели, че това е политика на групата ГудИър - всички техни рекламации се пращат до завода (за да се избегне наши и ваши в родната ни татковина). Но има констатация, която НЕ ПРИЗНАВА рекламацията - т.е. установили са, че гумите са ОК. Получих извинение (или оправдание) заради закъснението (понеже ги оставих на 13.04) и обещание, че вероятно до края на другата седмица гумите ще са в Стара Загора и ще мога да си ги взема. Заедно, разбира се, с констативния протокол от ГудИър. Надявам се ще получа такъв с направените замервания за отклоненията на гумите. После ще видим, какво ще правя. Още не съм го измислил, но почти сигурно ще отида при споменатия по-рано човек с машина за тестване на гуми и джанти, откъдето също ще взема документ.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот 777 » Пет 20 май 2022 13:42


Тази идея за рекламация на гуми с изпращане до някъде винаги ми е било загадка. Как се предполага да върви колата докато се чака (примерно месец). Да си купиш други временни гуми или да стои на подемник. И ако може ще я изпратят до Марс за оправдаване на повече време.


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот powerade » Пет 20 май 2022 13:52


Тъпотия е няма две мнения ама... Иначе като решение е - качваш зимните гуми докато дойдат летните и те така... хаха


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 20 май 2022 14:02


В момента я карам със зимните - да. Но имам и друга и си ги менкам :c020 Освен това не ми пука особено за зимните - отпред сложих стария Дънлоп, с който купих колата (нейн набор), а отзад миналогодишния ТС860. Даже малко ме е яд, че купих летни и две зимни. Трябваше да купя просто 4 всесезонни и да не се занимавам с глупости :banghead


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Пет 20 май 2022 16:54


Казусът е много интересен, недей да затваряш темата, ще я следим... Най-важно е, какво ще пише в протокола от Полша?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта