Рекламация на гуми - проверени, перфектни

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 20 май 2022 16:59


Няма да я затварям. Ще изчакам да видя протокола и замерванията, които са направили производителите. Много ми се ще - да видя нормите, какви са. По-скоро отклоненията, които според тях са пренебрежими, за да се каже,че гумата е ОК. Управителят даде да се разбере, че ако би могъл да ми удари рамо - би го направил. Ще ми се да вярвам, че говори истината, но пък зная, че такива ръководни кадри трябва да умеят да печелят доверието на клиентите. :c020 Понеже и аз работя с хора (или поне го правих допреди някоя година), зная доста добре някои похвати :mhihi Особено с ядосани клиенти се справях доста добре :icon_lol




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Пет 20 май 2022 17:14


Биха могли да ги подменят от друга партида като "куланц". Има такъв термин при търговските сделки на запад, точно за запазване на имиджа и задържане на клиента...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 20 май 2022 17:15


Ще кореспондирам директно с Дънлоп, само ги чакам да ми ги върнат. Ха, познай, дали повече ще си купя на тая марка гуми? :wink Аз съм съгласен да ги разменя за по-нисък клас стари гуми - няма проблем. Но такъв вариант не ми се предлага :(


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Пет 20 май 2022 17:21


Дънлоп е страхотна гума... Или поляците нещо са се уляли в технологичния процес, или проблемът е друг: съхранение, лош монтаж или не дай боже - окачване и задвижване. Ако дадеш телефон, ще ти кажа някои неща, но за писане е много....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 20 май 2022 17:22


Не, няма смисъл да ти давам телефон.
Гумите ги съхранявам винаги по един и същ начин. Колата ми е на 50к км, не е крива, удряна, нов внос и т.н. Не е в нея причината, сигурен съм :wink Не е от стила на каране също - и с летни, и с зимните карам абсолютно по еднакъв начин. Гумите нямат странни износвания, които са следствие на окачване или крива геометрия.
Ходих при гумаджията, който направи тази констатация съвсем скоро. Майка ми ме помоли да й пооправя колата - смяна на гуми, автомивка и т.н. Та приказвахме - нейните са Унироял 2019, на над 50 000км. Викам му на гумаджията - и тез не изглеждат прави като ги въртиш на машината :gruebel И той ми казва - скоро не съм попадал на гуми, като твоите, и на него му е странно Дънлоп да изглежда така. Каза - този Унироял сравнен с твоя Дънлоп е перфектен. :icon_lol

Последна промяна от stefan4o на Пет 20 май 2022 17:27, променено общо 1 път.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Пет 20 май 2022 17:26


Нямах предвид твоето съхранение, а това в складовете и транспортирането на гумите... :biggrin


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 20 май 2022 17:28


Ами навсякъде по гумаджийниците се съхраняват на купчини. Няма, какво да се лъжем. Така се пести от място.
Влизал съм в склада на Медина Мед, понеже са ни клиенти. Диана - също са ни клиенти, междувпрочем. Вратите на склада им са отворени и се вижда, как стоят съхранени гумите - една върху друга. Купувал съм десетки гуми - на мен, на познати, на майка ми, на роднини. Досега НИКОГА не ми се е случвало това. Явно НЕ опира само до съхранението. Според мен - просто са си такива тези гуми - така са си дошли от завода (според момчетата гумаджии работещи в Диана са перфектни гумите :gruebel ).


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Пет 20 май 2022 17:31


Хе, хе, винаги има първи път, а неправилното съхранение е само една от възможните причини... :biggrin


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 20 май 2022 17:38


Ники, качествата на този модел гуми - дай да не ги коментираме. Изказвал съм неведнъж мнение за тях - ако сте пенсионер и карате леееееееко - стават. Но в тоя ред на мисли и китайци да си купите - пак ще сте ОК, на половината цена. Не бях уцелвал толкова неподходящи гуми до момента. Бях ги обявил за продан по едно време. С идеята да си купя друг модел гуми. Добре, че не го направих. Инак как щях да обясня на купувача, че това са нови гуми, ама не са баш кръгли :eek Щеше да ми излезе име, че съм некоректен или измамник, което не бих допуснал да се случи при никакви обстоятелства. Да не изместваме фокуса на темата.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот nikmar » Пет 20 май 2022 17:58


Не съм Ники, но това няма значение. Аз имам спортна кола и понеже познавам бранша, сложих преди 2 години марката, която спомена, Унироял с асиметричен профил. Карах ги в порой, карах ги в гръцки жеги - няма аквапланинг, няма прегряване - безупречни. Само че платих по 30 лв. на гума за балансиране с точност до 1 грам, като висях на главата на майстора... Не знам колко дни после ме е псувал... :biggrin


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот tdi fen » Пет 20 май 2022 21:20


колегата да я закара някъде където има машина която натиска гумата (създава условия блики до релните) докото я балансира


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот stefan4o » Пет 20 май 2022 21:35


Не съм виждал такава машина досега в Стара Загора. Мисля, че няма такава в никоя гумаджийница :rolleyes
Да уточня. След последния баланс при чичака - проблемът с тресенето изчезна. Но остана разочарованието от некръглите гуми :icon_lol


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот muns61 » Съб 21 май 2022 19:29


В повечето гумаджийници балансирането е трагично. Не знаят как се настройва машината, как се вкарват параметрите на колелото, къде се лепят тежестите на алуминиееите, как се калибрира...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот 777 » Съб 21 май 2022 20:27


Най-редовно след като завъртят и видят къде не е наред, лепят тежести и смъкват гумата без ново въртене за проверка дали вече е 0. Особено ако има следващ клиент да чака.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Рекламация на гуми

Мнениеот joro_kem » Нед 22 май 2022 6:35


stefan4o написа:Не съм виждал такава машина досега в Стара Загора. Мисля, че няма такава в никоя гумаджийница
в медина мед в Пловдив имат такава, сигурно имат и в Стара Загора



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous и 75 госта